Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

21 Jan 2020 11:49 - 21 Jan 2020 15:09 #230994 by Βασίλης Κτενίδης
Μπαμπάς τροποποιεί Xbox Adaptive controller για το Switch της κόρης του
Ώστε να παίζει Zelda.

Ένας πατέρας από το Jersey, τροποποίησε το Xbox Adaptive Controller ώστε να μπορέσει η κόρη του να παίξει Zelda: Breath of the Wild.


Κάντε κλικ εδώ για περισσότερες πληροφορίες.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Nov 2020 22:48 #241222 by Γιάννης Παπαργυρίου
Πατέρας έφτιαξε το σπίτι από το The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Ένας πατέρας αποφάσισε να κατασκευάσει το σπίτι από το The Legend of Zelda: Breath of the Wild και κατέγραψε την όλη διαδικασία σε βίντεο.

Το κανάλι Once Upon a Workbench είναι αφιερωμένο στην κατασκευή διαφόρων αντικειμένων με θεματολογία από games, ταινίες και τη γενικότερη ποπ κουλτούρα. Εφοδιασμένος λοιπόν με αρκετή σχετική εμπειρία, απ’ ότι φαίνεται από τα υπόλοιπα βίντεό του, ο άνθρωπος πίσω από το εν λόγω κανάλι του YouTube αποφάσισε να κάνει δώρο στα παιδιά του ένα σπίτι στον κήπο όπου θα μπορούσαν να παίζουν και από όλα τα διαθέσιμα σχέδια, διάλεξε να αντιγράψει αυτό του The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Η όλη διαδικασία καταγράφηκε στο παρακάτω δεκαεξάλεπτο βίντεο, στο οποίο μάλιστα πρόσθεσε γραφικά ώστε οι διάλογοι να μοιάζουν με εκείνους του Action-Adventure της Nintendo από το οποίο εμπνεύστηκε.
Μετά από μια σύντομη χιουμοριστική εισαγωγή, το βίντεο δείχνει συνοπτικά τον σχεδιασμό του σπιτιού σε πρόγραμμα αρχιτεκτονικής, την αγορά των απαραίτητων οικοδομικών υλικών (κυρίως ξυλείας) για την κατασκευή του και έπειτα κάθε στάδιο της δημιουργίας του. Ξεκινώντας από τον σκελετό κι έπειτα τους τοίχους και την οροφή, η κατασκευή συμπεριλαμβάνει εργασίες που δίνουν στην ξύλινη επένδυση την εμφάνιση κεραμιδιών ή πέτρας. Στη συνέχεια, με τη βοήθεια των παιδιών του κι ενός 3D printer, η οικογένεια προσθέτει την εσωτερική διακόσμηση και λεπτομέρειες όπως τα όπλα του Link, μια εικόνα του με τους Champions, την Majora’s Mask και άλλα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Dec 2020 21:25 #241776 by Giorgos Tsolaridis
Modder έφτιαξε το Star Fox σε Roguelike παραλλαγή
Χρησιμοποιώντας το source code του Ocarina of Time.


Ο Kaze Emanuar, ένας modder που έχει φτιάξει πληθώρα retro mods για παλιότερα games της Nintendo, κατέληξε να αναπτύξει ένα εξ ολοκλήρου νέο παιχνίδι, ένα Roguelike με πρωταγωνιστή τον Fox McCloud του Star Fox.

Το Starfox 64: Survival είναι προϊόν παραγγελίας που έφτιαξε ο Kaze σε συνεργασία με έναν άλλο retro modder γνωστό ως Zel. Στο παιχνίδι αναλαμβάνετε τον έλεγχο του Fox McCloud σε έναν άγνωστο πλανήτη και χωρίς τρόπο να επισκευάσετε το διαστημόπλοιό του. Θα χρειαστεί να επιζήσετε 30 νύχτες στον πλανήτη αυτό ενώ θα μάχεστε ενάντια στους κατοίκους του.


Κάθε mod χρειάζεται ένα παιχνίδι στο οποίο βασίζεται και εν προκειμένω, το παιχνίδι αυτό είναι το The Legend of Zelda: Ocarina of Time. Αν και θα κινείστε ως Fox McCloud, η υπόλοιπη εμφάνιση του παιχνιδιού, ο χειρισμός του και το gameplay του μοιάζουν με του Ocarina of Time, ενώ διαθέτει μέχρι και τα δοχεία καρδιές στην πάνω αριστερή γωνία.

Αν θέλετε να το δοκιμάσετε, το download απαιτεί να ακολουθήσετε κάποια συγκεκριμένα βήματα. Οι οδηγίες βρίσκονται στην περιγραφή του παραπάνω βίντεο στο YouTube. Με δεδομένο μάλιστα ότι το κανάλι του Kaze έχει ήδη δεχτεί copyright strikes από την Nintendo στο παρελθόν, καλό θα ήταν να βιαστείτε.

I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Jan 2021 22:11 #245151 by Γιάννης Παπαργυρίου
Mod φέρνει το Super Mario 64 στο The Legend of Zelda: Breath of the Wild
Πλέον μπορείτε να επισκεφθείτε το Whomp’s Fortress ως Link.


Mod από τον Waikuteru για το The Legend of Zelda: Breath of the Wild επιτρέπει στον Link να επισκεφθεί το Whomp's Fortress του Super Mario 64.

Το The Legend of Zelda: Breath of the Wild σημείωσε επιτυχία για πολλούς λόγους, ένας εκ των οποίων ήταν η εφευρετικότητα που επέτρεπε στους παίκτες του να δείξουν κατά την χρήση των συστημάτων του παιχνιδιού. Η Nintendo χρησιμοποίησε το σύστημα των shrines για να δείξει όλα όσα μπορούσαν να συμβούν και πλέον χάρη στο mod του Waikuteru μπορείτε να πάρετε όλα όσα μάθατε σε ένα νέο shrine που μπορεί να γνωρίζετε ήδη ως το Whomp’s Fortress. Δείτε παρακάτω το σχετικό βίντεο.
Το ανεπίσημο αυτό mod δείχνει μπόλικη προσοχή στη λεπτομέρεια και στην απόδοση της ατμόσφαιρας του Super Mario 64, ακόμη κι αν δεν μπορούσαν να εισαχθούν όλα τα mechanics του στο Breath of the Wild. Το κανάλι του Waikuteru στο YouTube είναι γεμάτο με βίντεο που δείχνουν ότι εργάστηκε σκληρά όλο τον περασμένο χρόνο για την ανάπτυξη αρκετών ανεπίσημων mods του Breath of the Wild, συνεπώς το νέο αυτό mod και η προσοχή του στην λεπτομέρεια είναι το λογικό αποτέλεσμα.

Μπορείτε να κατεβάσετε το mod για Wii U ή για Switch. Αν δεν αισθάνεστε άνετα με τη σκέψη του να βάλετε ανεπίσημα mods στην κονσόλα σας, μπορείτε εναλλακτικά να αναζητήσετε ένα playthrough βίντεο στο YouTube για να το δείτε εν δράση.
The following user(s) said Thank You: Γεώργιος Χιντζιδης-Τοπαλιδης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Jan 2021 23:17 #245281 by Γεώργιος Χιντζιδης-Τοπαλιδης
Το συγκεκριμενο παιχνιδι το θεωρω ενα απο τα καλυτερα ολων των εποχων μαζι με τα dlc, με καλυψε σε ολους τους τομεις(Γραφικα,ηχος, gameplay,ιστορια,διαρκεια) δινοντας την αισθηση του κατι διαφορετικου τα τελευταια χρονια χωρις να υστερει καπου κάνοντάς σε να μην βαριεσαι ποτε. Η μονη αλλαγη που θα ηθελα προσωπικα στο Breath of the Wild 2 ειναι να υπαρχουν τα κλασσικα dungeons(οπως στα προηγουμενα κατα κυριο λογο ζελντα π.χ Ocarina of Time,Twilight Princess κτλπ) αντι τα DIvine beasts οχι πως δεν ηταν υπεροχα αλλα ειναι το αγαπημενο μου κομματι και θεωρω το πιο δυνατο σημειο στη σειρα Zelda και καποια στιγμη να υπαρξει και online mode σε μορφη co op ή οπως θα μπορουσε να ειναι αυτο σε αυτο του στιλ παιχνιδιου.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 Feb 2021 18:31 #245672 by Giorgos Tsolaridis
Η live-action σειρά The Legend of Zelda του Netflix είχε ακυρωθεί από την Nintendo εξαιτίας κάποιων leaks ...

Η Ιαπωνική εταιρεία τερμάτισε ολόκληρο το πρόγραμμα.

Η συνεργασία του Netflix με την Nintendo για την δημιουργία μίας live-action σειράς The Legend of Zelda ακυρώθηκε από την Nintendo μετά από leaks για το project το 2015.

Σύμφωνα με τον αμερικάνο κωμικό Adam Conover, ο οποίος εργαζόταν επάνω σε παρόμοιο project με την Nintendo εκείνη την περίοδο για την δημιουργία ενός Star Fox claymation project εμπνευσμένο από την ταινία Fantastic Mr. Fox του Wes Anderson.


Ο Conover δήλωσε: "Εργαζόμουν στην CollegeHumour και είχαμε ένα μυστικό project σε συνεργασία με την Nintendo για την δημιουργία μίας claymation έκδοσης του StarFox. Το γνωρίζω επειδή ο Shigeru Miyamoto ήρθε στο γραφείο μας και θυμάμαι να ζητάω από το αφεντικό μου να μείνω στο γραφείο ενώ ήταν Σαββατοκύριακο και εκείνος μου αρνήθηκε. Ήθελα πολύ να δω τον Shigeru Miyamoto από κοντά και ακόμα του κρατάω κακία στο πρώην αφεντικό μου που μου αρνήθηκε... Ένα μήνα αργότερα, ξαφνικά άρχισαν οι φήμες που έλεγαν ότι το Netflix δεν θα κάνει τελικά την live-action σειρά για το Legends of Zelda. Αναρωτήθηκα τι συνέβη και έπειτα άκουσα από το αφεντικό μου ότι ούτε εμείς θα κάναμε τελικά το StarFox project. Όταν τον ρώτησα τι συνέβη μου απάντησε ότι κάποιος στο Netflix κοινοποίησε leaks και η Nintendo φρίκαρε τελείως και τερμάτισε τα πάντα, ολόκληρο το πρόγραμμα που θα συμπεριλάμβανε και όλα αυτά."

Οι δηλώσεις του Conover δείχνουν ότι η Nintendo έδρασε δραστικά και οριστικά τερματίζοντας τα projects που έτρεχαν. Δεν έχει γίνει κάποια αναφορά για την δημιουργία live-action σειράς The Legend of Zelda έκτοτε.

I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 Feb 2021 22:50 #245710 by Γεώργιος Χιντζιδης-Τοπαλιδης
Κρίμα πάντως μακάρι να γίνει στο μέλλον η σειρά στο Netflix για το Zelda,θα είναι ένας σημαντικός λόγος να ανανεώσω την συνδρομή μου και μακάρι να "πατήσει" καλά πάνω στο game(στην γνωστή συνταγή) όσον αφορά σενάριο και περιπέτεια/δράση.
Δεν ξέρω κατά πόσο θα του ταιριάξει μια σειρά αντί για μία ή περισσότερες ταινίες πάντως θα είναι πολύ ενδιαφέρον να πραγματοποιηθεί. Αληθεια, ποιά είναι η δική σας άποψη; Θα προτιμούσατε σειρά ή ταινίες Zelda;

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 Feb 2021 22:50 #245711 by Γεώργιος Χιντζιδης-Τοπαλιδης
Κρίμα πάντως μακάρι να γίνει στο μέλλον η σειρά στο Netflix για το Zelda,θα είναι ένας σημαντικός λόγος να ανανεώσω την συνδρομή μου και μακάρι να "πατήσει" καλά πάνω στο game(στην γνωστή συνταγή) όσον αφορά σενάριο και περιπέτεια/δράση.
Δεν ξέρω κατά πόσο θα του ταιριάξει μια σειρά αντί για μία ή περισσότερες ταινίες πάντως θα είναι πολύ ενδιαφέρον να πραγματοποιηθεί. Αληθεια, ποιά είναι η δική σας άποψη; Θα προτιμούσατε σειρά ή ταινίες Zelda;

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 Feb 2021 22:57 - 03 Feb 2021 22:58 #245713 by Blood Prince

Xintzi wrote: Κρίμα πάντως μακάρι να γίνει στο μέλλον η σειρά στο Netflix για το Zelda,θα είναι ένας σημαντικός λόγος να ανανεώσω την συνδρομή μου και μακάρι να "πατήσει" καλά πάνω στο game(στην γνωστή συνταγή) όσον αφορά σενάριο και περιπέτεια/δράση.
Δεν ξέρω κατά πόσο θα του ταιριάξει μια σειρά αντί για μία ή περισσότερες ταινίες πάντως θα είναι πολύ ενδιαφέρον να πραγματοποιηθεί. Αληθεια, ποιά είναι η δική σας άποψη; Θα προτιμούσατε σειρά ή ταινίες Zelda;


Δεν έχω παίξει το παιχνίδι αλλά από βίντεο που έχω δει, θα προτιμούσα, γιατί όχι ; Αλλωστε μου αρέσει το όλο setting και έχει και ωραίο soundtrack.

Αν υπήρχε port για το PS4 θα το αγόραζα.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 Feb 2021 23:43 #245715 by Γεώργιος Χιντζιδης-Τοπαλιδης
Θα πρέπει να το δοκιμάσεις αξίζει πραγματικά! Το πιό ολοκληρωμένο Zelda μέχρι τώρα και τεραστίων διαστάσεων. Σε καλύπτει πλήρως.Εγώ περιμένω το μέρος 2 όσο κανένα άλλο game μαζί με το God of War.Καλό θα ήταν να δοκιμάσεις και τα προηγούμενα Zelda(π.χ Μajoras Mask,Ocarina of Time,Wind Waker,Twillight Princess) καθώς το κάθε ένα έχει την δικιά του χάρη,όλα υπέροχα και να κάνεις και τη σύγκριση με το Breath of the Wild.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification