Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Ποιές ταινίες είδατε πρόσφατα; (Cinema ή DVD)

12 Apr 2018 13:12 #214485 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Είδα στο σινεμά το A Quiet Place, εξαιρετική ταινία με πρωτότυπο setup, επιβλητική ατμόσφαιρα, αγωνία, συγκίνηση και εξαιρετικό ήχο. Αξίζει να την δείτε σινεμά. Έχει 1-2 βλακειούλες, αλλά overall μου άρεσε πάρα πολύ. Σπαστικό το ότι μια οικογένεια από μπαμπουίνους(πατέρας, θείος και 2 αδέρφια) μιλούσαν από πίσω μου σε όλη τη διάρκεια, ήμουν στο τσακ να τους βρίσω. Και δίπλα από την παρέα μου ένα ζευγάρι Άγγλοι που μιλούσαν και αυτοί, ευτυχώς μόνο στο πρώτο μισό της ταινίας, πριν το διάλειμμα. Ευτυχώς κράτησα την ψυχραιμία μου!
The following user(s) said Thank You: A, Georgios Manolis

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Apr 2018 12:08 #214825 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Είδα το Infinity War, πραγματικά απίστευτη ταινία για αυτό το genre. Όταν μετά την ταινία και μέχρι να γυρίσω σπίτι αλλά και την επόμενη μέρα είμαι με χαμόγελο μέχρι τα αυτιά τότε ξέρεις ότι είδες κάτι ξεχωριστό, κάτι μοναδικό.

Τι να πεις, η Marvel για μένα έγραψε ιστορία, ότι και να γίνει στη συνέχεια η συγκεκριμένη ταινία και το φινάλε της θα μνημονεύονται μετά από χρόνια ως classic στις action/hero movies. Απίστευτη δράση και εφέ, εξαιρετικές ερμηνείες από όλους, ωραίο χιούμορ(αν και ίσως έπρεπε να είναι έναν τόνο λιγότερο) και ένας μυθικός antagonist, ο Thanos. Μακράν ο επιβλητικότερος cinematic villain μέχρι στιγμής. Άξιζε τα λεφτά που έδωσα και θα πάω να το ξανά δω!
The following user(s) said Thank You: Georgios Manolis

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 May 2018 23:37 #214869 by Lyricaldemon
Είδα το avengers:infinity war,με άφησε πραγματικά άφωνο στο τέλος,περιμένω την συνέχεια!Καθώς και το ποστ credit scene.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 May 2018 04:58 #214892 by Μάνος Γρυπάρης
Είδα κι εγώ το Avengers: Infinity War. Είναι μια ταινία που αν δεν δεις από την αρχή πόσες ώρες διαρκεί (όπως εγώ) δεν θα καταλάβεις για πότε πέρασαν.

Πιστεύω πάντως ότι κάποιοι διάλογοι θα μπορούσαν να διαρκούν λιγότερο. Με λιγότερες λέξεις και λιγότερες παύσεις. Ναι μεν η ταινία σε απορροφά και δεν αντιλαμβάνεσαι πόσο γρήγορα περνάει η ώρα, αλλά από την άλλη οι δόσεις της δράσης περίμενα να είναι περισσότερες. Δηλαδή ξεκινάει καλά, κάνει κοιλιά, λίγη δράση, ξανά κοιλιά, αλλά βέβαια από ένα σημείο και έπειτα σε πωρώνει απίστευτα μέχρι το τέλος. Που για να είμαι ειλικρινής το περίμενα διαφορετικό. Πολύ Cliffhanger.



Δεν θα γραφτεί review γιατί δεν σχετίζεται άμεσα με games.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)
The following user(s) said Thank You: Georgios Manolis

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 May 2018 10:10 #215135 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Είδα χθες το Deadpool 2. Πολύ δράση και ξύλο, αιματοκύλισμα και πολλά γέλια, με αστεία και ένα σωρό references στην ποπ κουλτούρα και easter eggs. Πολύ ευχάριστη, το διασκέδασα, άξιζε τα λεφτά της. Ryan Reynolds θεός, Josh Brolin εκπληκτικός ως Cable, μπήκε για τα καλά στον κόσμο των κομικοταινιών και τέλος η Domino θεάρα και η ηθοποιός και ο χαρακτήρας! Το μόνο κακό που βρήκα ήταν...οι υπότιτλοι! Τραγικοί! Σε Odeon ήταν και πολλά είτε τα μετέφραζαν λάθος είτε καθόλου, οπότε να έχετε τα αυτιά σας ανοιχτά για να "πιάνετε" τα αστεία και τα references. Σκηνές μετά τα γράμματα έχει αλλά πολύ νωρίς, μόλις λίγα λεπτά μετά αφού κυλήσουν, οπότε μην περιμένετε μέχρι after credits, δεν έχει κάτι. Εγγυημένη διασκέδαση, αρκεί να ξέρετε τι πάτε να δείτε!

Ελπίζω σε τρίτη ταινία!
The following user(s) said Thank You: Georgios Manolis

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 May 2018 17:28 #215148 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Είχα δει τις προάλλες και το Alien: Covenant. Καλούτσικο ήταν, αλλά είχε κάποια θεματάκια στη πλοκή, κυρίως προς το τέλος. Fassbender και Waterson ήταν και οι δυο τους εξαιρετικοί!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 May 2018 23:40 #215224 by A
Είδα το A Quiet Place, καλή ταινία, ωραία ιδέα, καλό αποτέλεσμα. Δείτε την!

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Jun 2018 01:15 #215225 by Georgios Manolis
Κι εγώ είδα το A Quiet Place.Πολύ καλή ιδέα,προτότυπη και εκτελεσμένη με πολύ προσοχή.Δεν ξεφεύγει όμως απο τα κλισέ και τα no logic moments που βασανίζουν πολλές ταινίες.
Αξίζει πάντως,δείτε τη.

The fire cracked silently as four Stalkers sat around it. The night was silent, only a small wind and the rustling of grass and leaves to fill the ears. One of the men spoke up suddenly: "Have you children heard the tale of the Monolith?"
- S.T.A.L.K.E.R. local folclore

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Jun 2018 14:07 - 26 Jun 2018 12:10 #215583 by Blood Prince
Πρόσφατα είδα κάποιες ταινίες οι οποίες δεν με ενθουσίασαν ιδιαίτερα.

Οσον αφορά την ταινία Insidious the last key αν και βλεπόταν δεν μπορώ να πω,πως μου άρεσε.Είχε ίδιο στυλ με τις προηγούμενες στην σειρά και γενικότερα ήταν αρκετά βαρετή.

Η ταινία Tomb Raider 2018 είχε κάποιες ομοιότητες με το παιχνίδι και κάποιο ενδιαφέρον αλλά θα την χαρακτήριζα μια ταινία αρκετά απλοϊκή.Το μόνο καλό που είχε η ταινία ήταν η ηθοποιός Αλίσια Βικάντερ.

Pet 2016 Μου άρεσε αρκετά κατά την πρώτη ώρα αλλά στο τελευταίο μισάωρο θα ήθελα να εξελιχτεί διαφορετικά.

Εχω ετοιμάσει μεταξύ άλλων τις ταινίες Star Wars The last jedi,Thelma,Veronica,Crimson Peak,Flatliners,50 shades freed.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Jun 2018 15:03 #215584 by Μάρκος Ασκανιάν
Jurassic World 2. Η απογοήτευση σε όλο της το μεγαλείο. Τρομερά εφέ αλλά απαράδεκτο σενάριο.

Adododo!!!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification