Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Ποιές ταινίες είδατε πρόσφατα; (Cinema ή DVD)

13 Dec 2017 21:35 #209382 by Lyricaldemon
Kingsman the golden circle παίδες!Και οι δυο ταινίες τα σπάνε πραγματικά!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Dec 2017 11:51 #209412 by A
Απο την στιγμή που διαβάζεις Jeepers creepers ξέρεις τι περίπου θα δεις. Έχοντας τρελαθεί με τα δυο πρώτα περίμενα με ανυπομονησία το τρίτο μέρος. Περίμενα χρόνια.
Λοιπόν είδα το Jeepers creepers 3 και απογοητεύτηκα πλήρως. Μια απο τα ίδια αλλα με πολυ φθηνότερη παραγωγή, σενάριο ότι να ναι και αφήνει ένα τέλος με συνέχεια....Δεν μπορώ να φανταστώ τι αποτέλεσμα θα είχε αν το cast ήταν καλύτερο αλλα προτείνω να μην την δείτε. Και γράφει ένας fan Jeepers creepers.

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.
The following user(s) said Thank You: Georgios Manolis, Παναγιώτης Πολυδεύκης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Dec 2017 20:22 #209453 by Blood Prince
Εκτός απο την Dunkirk την οποία έχω ετοιμάσει αλλά δεν έχω δεί ακόμα,έχω επίσης ετοιμάσει την ενδιαφέρουσα ταινία Mother με την Jennifer Lawrence καθώς επίσης και την ταινία Rememory.

Οπότε έχω στην λίστα ,ταινίες-πώρωση να δω. :)

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

The following user(s) said Thank You: Παναγιώτης Πολυδεύκης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Dec 2017 21:04 - 14 Dec 2017 21:08 #209463 by Georgios Manolis

efane wrote: Απο την στιγμή που διαβάζεις Jeepers creepers ξέρεις τι περίπου θα δεις. Έχοντας τρελαθεί με τα δυο πρώτα περίμενα με ανυπομονησία το τρίτο μέρος. Περίμενα χρόνια.
Λοιπόν είδα το Jeepers creepers 3 και απογοητεύτηκα πλήρως. Μια απο τα ίδια αλλα με πολυ φθηνότερη παραγωγή, σενάριο ότι να ναι και αφήνει ένα τέλος με συνέχεια....Δεν μπορώ να φανταστώ τι αποτέλεσμα θα είχε αν το cast ήταν καλύτερο αλλα προτείνω να μην την δείτε. Και γράφει ένας fan Jeepers creepers.


Για χάρη του Creeper θα το δω.Απο τα καλύτερα τέρατα που έχουν φτιαχτεί σε horror ταινίa.Δε περιμένα έτσι κι αλλιώς το JC3 να φτάσει τη πρώτη ταινία.Θα το δω κι ότι γίνει... :dry:

The fire cracked silently as four Stalkers sat around it. The night was silent, only a small wind and the rustling of grass and leaves to fill the ears. One of the men spoke up suddenly: "Have you children heard the tale of the Monolith?"
- S.T.A.L.K.E.R. local folclore
The following user(s) said Thank You: Παναγιώτης Πολυδεύκης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Dec 2017 22:52 #209765 by Κατερίνα Μαρίνου
Ειδα το καινουριο Star Wars και με επιασε ο υπνος στην αιθουσα. Τι μπιπ ηταν αυτη δεν λεγεται. Το εχουν παρατραβηξει πια το πραγμα και ασελγουν στο ονομα της κλασσικης τριλογιας. Εχω δει τα πρωτα 3 καμμια 10ρια φορες τουλαχιστον και ακομα δεν τα βαριεμαι. Τα τελευταια πανε απο το κακο στο χειροτερο δυστυχως.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Dec 2017 17:48 #210050 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Είδα το Star Wars: The Last Jedi την Παρασκευή. Βαρετό δεν ήταν σε καμία περίπτωση, αλλά δεν μου άρεσε καθόλου. Είχε σε πολλές σκηνές αχρείαστο χιούμορ που δεν ταίριαζε με το ύφος της ταινίας. Βασικά η ταινία δεν ήξερε τι ήθελε να είναι, σοβαρή-σκοτεινή, κωμωδία; Το plot ότι να ναι γεμάτο κενά και χαζομάρες και 2-3 σημαντικά πράγματα τα χειρίστηκαν ελεεινά, άθλια σκηνοθεσία! Οι ηθοποιοί για μένα σχεδόν όλοι πολύ καλοί, μου αρέσουν αρκετά οι νέοι ήρωες, η μουσική έπος ως συνήθως και η φωτογραφία στη ταινία εξαιρετική, όπως και τα εφέ.

Έχω διαβάσει εξαιρετικές κριτικές αλλά και πολύ κακές, η πλειοψηφία όμως λένε τα καλύτερα. Εγώ έφυγα από το σινεμά στεναχωρημένος και πικραμένος, ήθελα όχι μόνο να μου αρέσει, αλλά να βγει και καλό σε όλους, να μην ακουστούν αρνητικά. Δυστυχώς όμως...απογοήτευση και πίκρα. Να δω τι θα μας δείξουν στο 9 τώρα έτσι που τα έκαναν.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Dec 2017 00:19 - 19 Dec 2017 00:24 #210098 by Georgios Manolis
Είδα κι εγώ το The Last Jedi και συμφωνώ Παναγιώτη.Μου άφησε κι εμένα ανάμοικτα συναισθήματα.Πολλά Plotholes και αχρείαστες σκηνές.Πρίν τη κυκλοφορία έλεγαν οτι το The Last Jedi θα θέσει τις βάσεις για τα επόμενα Star Wars αλλά δεν τις είδα αυτές τις βάσεις.Ειλικρινά δεν ξέρω πως μπορεί να υπάρξει συνέχεια μετά το episode 9.Καλύτερα να το κλείσουν εκεί πρίν χειροτερέψει η κατάσταση.
Κατα τα άλλα μου άρεσαν κάποιες σκηνές και μου άρεσε πάρα πολύ το τέλος,Μπορεί να ξύνισε αρκετούς αλλά νομίζω οτι έτσι έπρεπε να γίνει,αν εξαιρέσεις κάποιες άκυρες επιλογές.Η τελική εκτίμηση είναι ότι το The Last Jedi είχε γερά χαρτιά και τα έκαψε...όλα,χωρίς να μπω σε spoiler,όποιος δεί τη ταινία θα καταλάβει.

The fire cracked silently as four Stalkers sat around it. The night was silent, only a small wind and the rustling of grass and leaves to fill the ears. One of the men spoke up suddenly: "Have you children heard the tale of the Monolith?"
- S.T.A.L.K.E.R. local folclore
The following user(s) said Thank You: Παναγιώτης Πολυδεύκης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Dec 2017 21:38 - 23 Dec 2017 21:39 #210454 by Blood Prince
Η ταινία Dunkirk δεν μου άρεσε όσο θα περίμενα σε αντίθεση με την ταινία Mother 2017 η οποία μου άρεσε αρκετά αν και θα μπορούσε να είναι κάπως καλύτερη. :)

Τελικά ετοίμασα την It 2017 να την δω στις επόμενες μέρες,επειδή είναι αρκετά δημοφιλής.Επιπλέον εκτός απο την Rememory 2017 έχω στην λίστα και την ταινία Everest 2015.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Dec 2017 10:40 #210472 by Georgios Manolis
Τελικά είδα το Jeepers Creepers 3 και πόνεσαν τα μάτια μου.Κρίμα πραγματικά.Είχαν φτιάξει ωραίο lore με τον Creeper,αποκαλύπτονταν νέα skills και gadgets σε κάθε ταινία,σαν τον Predator.Κι εκεί που πήγαμε να μάθουμε κάτι περισσότερο με το 3 μας άφησαν να περιμένουμε ένα ακόμη sequel.Το οποίο sequel στην καλύτερη να είναι μια ακόμη low budget ταινία,ενώ στην χειρότερη δε θα βγεί ποτέ.
Κρίμα για ένα απο τα πιο ενδιαφέροντα τέρατα στον χώρο των ταινιών τρόμου να χαραμίζεται έτσι μέσα σε κακές παραγωγές.

The fire cracked silently as four Stalkers sat around it. The night was silent, only a small wind and the rustling of grass and leaves to fill the ears. One of the men spoke up suddenly: "Have you children heard the tale of the Monolith?"
- S.T.A.L.K.E.R. local folclore
The following user(s) said Thank You: A, Παναγιώτης Πολυδεύκης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Dec 2017 17:41 #210479 by Lyricaldemon
Είδα και εγώ το Star Wars,όντως άφησε ανάμεικτα συναισθήματα και τρύπες,το χιούμορ ήταν καλό,ελπίζοντας να γίνει καλύτερο
στα επόμενα !

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification