Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Προβλήματα με το κινητό σας: Ρωτήστε εδώ!

14 Nov 2014 17:39 #152207 by Grigoris
Γιατι ενω παλιοτερα μου δουλευε η φωνητικη εντολη "ok google" τωρα δεν μου δουλεύει όσες φορές και να την πω?

Στις ρυθμίσεις του εχω:
01. google now -> ενεργοποιημενο
02. Στην αναζητηση τηλεφωνου εχω επιλεμενα τα παντα(Chrome, επαφες, εφαρμογες)
02. Στην φωνη(Γλωσσες(English(generic)))
03. Εξοδος ομιλια ενεργη
04. Ανιχνευση "og google" -> απο την εφαρμογη αναζητησ. τα αλλα δυο δεν μπορω να τα επιλεξω
05. Ανανγ. ομιλιας εκτος συνδεσης -> μονο τα english(us) (Δεν βρηκα πουθενα τα ελληνικα)
06. Αποκλ. προσβλ. λεξεων -> ανενεργο
07. Ιστορικο ηχου -> ενεργο
08. Ακουστηκα bluetooth -> ανενεργο

Τωρα στο κινητο μου εχω το android 4.4.2 και το τελευταιο update "google 3.6.15.1496928 arm(ετσι μου το δειχνει στο google play)"

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Nov 2014 20:07 #152220 by Donnie Darko
Κάνε ενημέρωση μέσω Google Play Store όποιες εφαρμογές από google συμπεριλαβάνονται.

Αν δεν με βρίσκετε στο Facebook η σε κανά σουβλατζίδικο ε τότε θα είμαι μέσα στο Site :) :) :)
ΥΓ:Έχω μόνο Facebook,skype,twitter,youtube :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Nov 2014 20:53 #152222 by Grigoris
Εννοειτε οτι εχω κανει ενημερωση ολες τις εφαρμογες αλλα τσιφος.

Τωρα ξεσκαλωσε και μου εβγαλε τα ελληνικα αλλα οσο αφορα το "og google" δεν μου δουλευει με τιποτα και δεν ξερω γιατι.

Παλιοτερα μου δουλευε κανονικα αλλα πλεον οχι και δεν ξερω γιατι......

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Nov 2014 10:31 #152292 by Αλέξανδρος Κωνσταντίνου
τα ίδια και γώ. Γραφει η εφαρμογη διακοπηκε. Μήπως το έχεις κάνει root?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Nov 2014 17:28 #152315 by Donnie Darko
Καλησπέρα παιδιά,λοιπόν δεν φταίει για το αν το έχουμε κάνει root...Κάντε Clean Cache και ξαναδοκιμάστε.

Αν δεν με βρίσκετε στο Facebook η σε κανά σουβλατζίδικο ε τότε θα είμαι μέσα στο Site :) :) :)
ΥΓ:Έχω μόνο Facebook,skype,twitter,youtube :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Nov 2014 22:36 #152590 by Φίλιππος Δαουκόπουλος
Αν θυμάμαι καλά πρέπει να τικάρεις μια επιλογή. Στο Note 3 στις ρυθμίσεις για το location αν τικάρεις την επιλογή για τα google location δεν σε ξαναρωτάει.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Apr 2015 19:19 #159402 by Manolis
Επιτέλους το βρήκα! Ήθελα να ρωτήσω αγόρασα το microsoft lumia 535 και έχω το κλασικό θέμα με το touch sensitivity με άλλα λόγια άλλα πατάω και άλλα γράφει γνωρίζει κανένας εάν θα υπάρξει fix με τα windows 10??

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Apr 2015 17:26 #159438 by Παντελής Δασκαλέλος

vilagebonee wrote: Επιτέλους το βρήκα! Ήθελα να ρωτήσω αγόρασα το microsoft lumia 535 και έχω το κλασικό θέμα με το touch sensitivity με άλλα λόγια άλλα πατάω και άλλα γράφει γνωρίζει κανένας εάν θα υπάρξει fix με τα windows 10??

Μέχρι στιγμής έχουν γίνει αρκετά updates μέσα στον Φεβρουάριο για αυτό το πρόβλημα. Προσωπικά αυτό το τηλέφωνο έχω από τον Φεβρουάριο δεν έχω αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα. Κάποιες φορές δεν πληκτρολογώ σωστά, αλλά νομίζω ότι οφείλεται στα δάχτυλα μου που είναι αρκετά χοντρά. Πριν από μερικές μέρες έγινε πάλι update δεν ξέρω αν το κατεβάσες και αν συνεχίζεις να αντιμετωπίζεις το ίδιο πρόβλημα. Προφανώς αν ακόμη δεν έχει λυθεί το ζήτημα θα υπάρξει fix πριν τα Windows 10, δε νομίζω να πάμε τόσο αργά.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 May 2015 19:26 #160833 by Φίλιππος Δαουκόπουλος
Κάποια απο τα Lumia παρουσίασαν θέματα στο Touch panel. Γνώμη μου είναι να τα πάτε για service καθότι υπάρχει το σχετικό Service Bulletin. Πολύ περισσότερο επειδή μιλάμε για καινούργια τηλέφωνα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 May 2015 20:30 - 13 May 2015 20:31 #160837 by Vasilis96
Εμενα το Lumia μου απο οταν εβαλα το tech preview δεν μπορει να κατεβασει speech language(ενω τα εχω ολα στο US ρυθμισμενα).Λεει error downloading και οσα Hard/light resets και να εκανα δεν εφτιαξε.Αυτο σημαινει πως δεν μπορω να κανω phone sex με την Cortana...αλητες της microsoft. :lol: :lol: :lol: :lol:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification