Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Προβλήματα με το κινητό σας: Ρωτήστε εδώ!

25 Aug 2014 23:03 - 25 Aug 2014 23:04 #148607 by Χαράλαμπος Οικονόμου

GremlorD wrote: να ρωτησω κατι στο TWRP recovery δεν μπορω να κανω wipe battery data

Όπως σου είπα, το google είναι φίλος σου ;)

To wipe battery in TWRP, do the following:
boot into TWRP recovery
Mount Data by selecting "Data" in the Mount menu.
/advanced/File Manager/
folder /data/system/
click batterystats.bin
click Delete
reboot system


Πηγή: forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2109253


Μεγάλη προσοχή στον χειρισμό των αρχείων του συστήματος! Αν γίνει κάποια λάθος ενέργεια μπορεί να αχρηστευτεί το κινητό!!!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Aug 2014 23:12 #148608 by Donnie Darko
περασα μια μπαταρια που ειχε ενα φιλος μου γεματη ηταν παω στο twrp κανω wipe οπως ειπες και μετα εβγαλε ασπρη οθονη.Κλεινω το κινητο το βαζω σε fastboot περναω stock rom και μετα μεσω adb φλασαρω την custom rom και επειτα βαζω την microsd στο κινητο κανω απο εκει επαναφορα εργοστασιακες ρυθμισεις εξαφανιστηκε ο κωδικος και πλεον η μπαταρια ειναι μια χαρα.Τωρα ειναι στο 98% βαζω παλι τη μπαταρια μου και φορτιζει πλεον.

Αν δεν με βρίσκετε στο Facebook η σε κανά σουβλατζίδικο ε τότε θα είμαι μέσα στο Site :) :) :)
ΥΓ:Έχω μόνο Facebook,skype,twitter,youtube :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Aug 2014 23:16 #148610 by Χαράλαμπος Οικονόμου

GremlorD wrote: Τωρα ειναι στο 98% βαζω παλι τη μπαταρια μου και φορτιζει πλεον.

Πολύ καλά νέα! :) Χαίρομαι που το κινητό και η μπαταρία "συνήλθαν"

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Aug 2014 00:21 #148616 by Dimitris
έχω ένα ZTE you-v857 και δεν μπορώ να μπω στο 0.facebook.com .Ανοίγω τα δεδομένα από τις ρυθμίσεις αλλα δεν μου βγάζει κάποια ένδειξη ότι έχουν ανοίξει,και δεν μπορώ να μπω στο 0.facebook.com .
Καμια λύση?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 Sep 2014 16:37 #149712 by Grigoris
Γιατι απο σημερα που εκανε μια νεα αναβαθμηση android 4.4.2 I9505XXUGNG8 το κινητο μου samsung galaxy s4 καθε φορα, μα καθε φορα που ανοιγω την κεραια gps ειτε ειμαι στο νετ, ειτε οχι με ρωταει αν για "αποδοχη τοποθεσιας" ειτε διαλεξω συμφωνω, ειτε διαφωνω.

Πως μπορω να το κανω να μην με ξαναρωτησει ποτε μα ποτε αυτη την ερωτηση καθε φορα που ανοιγω το gps?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Sep 2014 00:10 #149721 by Donnie Darko
Δυστηχώς δεν γίνεται.Κάθε φορά που θα σε ρωτάει θα πρέπει να πατάς Συμφωνώ η Διαφωνώ αναλόγως τι θα επιλέξεις.

Αν δεν με βρίσκετε στο Facebook η σε κανά σουβλατζίδικο ε τότε θα είμαι μέσα στο Site :) :) :)
ΥΓ:Έχω μόνο Facebook,skype,twitter,youtube :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Sep 2014 01:22 #149723 by Grigoris
Εχεις κι εσυ το ιδιο ακριβως προβλημα στο κινητο σου με αυτη την εκδοση android?

Γιατι το εκαναν ετσι ομως?
Καλα δεν ηταν πριν που σε ρωταγε μια φορα και αυτο ηταν?

Δεν υπαρχει τροπος να μην σε ξαναρωταει?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Sep 2014 15:00 #149726 by Donnie Darko
Ναι το είχα κάνει ενήμερωση και το κάνει πάντα πλέον.Εχω βάλει Custom Rom CyanogenMod που εκεί σε ρωτάει 1 φορά και αυτό ήταν.

Αν δεν με βρίσκετε στο Facebook η σε κανά σουβλατζίδικο ε τότε θα είμαι μέσα στο Site :) :) :)
ΥΓ:Έχω μόνο Facebook,skype,twitter,youtube :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Sep 2014 17:24 - 21 Sep 2014 17:24 #149729 by Grigoris
Χωρις custom rom δεν παιζει να απαλαγουμε απο τη συνεχη ερωτηση???

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Sep 2014 19:21 #149741 by Donnie Darko
Τι να σου πω..Ισως νομίζω υπάρχει πρόγραμμα η θα αλλαχθεί μετά απο ενήμερωση... :unsure: αλλά ναι γλιτώνεις την ερώτηση με Custom Rom.

Αν δεν με βρίσκετε στο Facebook η σε κανά σουβλατζίδικο ε τότε θα είμαι μέσα στο Site :) :) :)
ΥΓ:Έχω μόνο Facebook,skype,twitter,youtube :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification