Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Assassin's Creed Odyssey στην Αρχαία Ελλάδα

27 Dec 2021 18:40 #259187 by Stathis Moose Stathopoulos
Νέα δωρεάν περίοδος



Ένα χρόνο μετά από την ανακοίνωση της δωρεάν περιόδου του Assassin’s Creed: Odyssey, η Ubisoft ανακοίνωσε μία νέα δωρεάν περίοδο, η οποία ξεκινάει αύριο και θα ολοκληρωθεί την Δευτέρα 20 Δεκεμβρίου.
Δείτε ακόμη όλα τα..."μαλάκα" του Assassin's Creed Odyssey.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Jan 2022 23:20 - 29 Jan 2022 23:41 #260784 by Blood Prince
Αυτός ο αετός στο Odyssey είναι πολύ άχρηστος. Ψάχνω μια ώρα μα βρώ ancient tablet σε ruin και δεν βρίσκω και δεν το εντοπίζει ούτε ο αετός...ε πως στο καλό θα το βρώ.Αναγκαστικά θα κοιτάξω βίντεο από youtube αν υπάρχει.

Επίσης βρήκα bug σε κάποια φάση...ένας λύκος μέσα στον τοίχο...

-Παίζω την νέα περιοχή, το νησί της Κέρκυρας.

edit Το βρήκα μέσω reddit που είχε και άλλος το ίδιο πρόβλημα. Μπράβο στην Ubisoft που πρόσθεσε νέα περιοχή και αρκετά quests. Την έβγαλα όλο το απόγευμα σήμερα και θα ξενυχτίσω. Έπρεπε να προσθέσει και trophies.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Jan 2022 02:06 - 30 Jan 2022 02:07 #260789 by Blood Prince
Τερμάτισα το crossover DLC στο Odyssey και βλέπω τα credits (όπου η μουσική είναι ωραία).Η συνέχεια στο Valhalla.

Πλούσιο περιεχόμενο για ένα παιχνίδι που κυκλοφόρησε το 2018 με νέο χάρτη.

Πρέπει να το παίξουν όσοι λένε πως δεν θα έπρεπε να λέγεται Asssassin's Creed...είναι αρκετά σχετικό με το lore καθώς περιέχει το
Warning: Spoiler!


Warning: Spoiler!

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Jan 2022 20:17 - 30 Jan 2022 20:59 #260824 by Blood Prince
Μου πήρε όλο το απόγευμα για ένα side quest που πρέπει να βρω δόντια καρχαρία...όχι μόνο εμφανίζονται και εξαφανίζονται αλλά και όταν σκοτώνω κάποιους και λουτάρω, δεν έχουν...

Εντωμεταξύ είμαι level 81 και δεν είμαι NG PLUS.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Jan 2022 23:42 #260830 by JohnyAk
Παιδιά την γνώμη σας...Πότε θεωρείτε οτι είναι μια καλή στιγμή για να αφήσει κανείς στην άκρη την κύρια ιστορία και απλά να αρχίσει να κόβει βόλτες και να ασχολείται με τα side quests? Θα το ξεκινήσω σύντομα και ανησυχώ μην μπλέξω τα μπούτια μου.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 Jan 2022 04:27 #260833 by Blood Prince

Παιδιά την γνώμη σας...Πότε θεωρείτε οτι είναι μια καλή στιγμή για να αφήσει κανείς στην άκρη την κύρια ιστορία και απλά να αρχίσει να κόβει βόλτες και να ασχολείται με τα side quests? Θα το ξεκινήσω σύντομα και ανησυχώ μην μπλέξω τα μπούτια μου.


Καθώς παίζεις το παιχνίδι, σταδιακά θα ανακαλύπτεις νέες περιοχές τις οποίες θα καθαρίζεις σιγά σιγά.

Αυτό που θα πρέπει να σε ενδιαφέρει είναι να ανέβεις level για να ανταπεξέλθεις.

Αν ας πούμε το επόμενο main quest απαιτεί lvl 20 και εσύ είσαι lvl 10 θα πρέπει να ασχολείσαι με side quests για να ανέβεις level.


Βέβαια μην κάτσεις να καθαρίσεις όλα τα ερωτηματικά. Εγώ έπαιξα πάνω από 190 ώρες και ακόμα είναι πολλά ερωτηματικά στον χάρτη δηλαδή forts κλπ και αρκετά side quests.

Τουλάχιστον των DLCs τα έκανα όλα. 

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 Jan 2022 14:42 #260836 by Απόστολος Μητσακούλης
Εχω βρει αρκετα caves τα οποια εχουν παγιδα και σου λεει να βρεις ενα tablet. Ποτε δν καταλαβα τι κανεις εκει.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Feb 2022 01:16 - 01 Feb 2022 01:17 #260908 by Blood Prince

Εχω βρει αρκετα caves τα οποια εχουν παγιδα και σου λεει να βρεις ενα tablet. Ποτε δν καταλαβα τι κανεις εκει.

Εγώ βρίσκω τα tablets για να γίνει completed η τοποθεσία.Υπάρχουν και σε forts/camps. Μετά δεν ασχολούμαι περαιτέρω. Είναι κάμποσα. Λογικά σε κάποιον θησαυρό θα οδηγούν.

Μόνο στην Κέρκυρα, στο Crossover DLC, ασχολήθηκα στο full και βρήκα θησαυρό, ένα διακοσμητικό για το πλοίο,βαφή και πανιά, εμπνευσμένο από το Valhalla.

H Ubi έκανε το λάθος και έφτιαξε ένα παιχνίδι-υπηρεσία που δεν τελειώνει ποτέ. Κρίμα, εκεί χάνει γιατί αν ήταν λιγότερο χαώδες σαν το Origins, θα είχα καλύτερες εντυπώσεις. 

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Feb 2022 01:54 #260913 by Απόστολος Μητσακούλης
Δν νομίζω ότι θα το ψάξω σαν να μην υπάρχει αύριο. Το παίζω απο πέρυση. Θα τελειώσω το dlc και κάπου εκεί θα το αφήσω να παίξω και άλλα games φέτος :P

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Feb 2022 14:04 #260959 by Απόστολος Μητσακούλης
Εφτασα 92% στα tropies. Νομιζω θα παω για πλατινα. Μου εχουν μεινει δυο κρυφα, να βρω ολους τους θυσαυρους στη θαλασσα αν και εχω κανει ολα οσα εντοπισα στον χαρτι, λογικα υπαρχουν και αλλα που δν μου εχει βγαλει και τελος να ανοιξω ολες τις περιοχες. Ε, θα ανοιξω οδηγο σιγα σιγα να τελειωνω.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification