Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Now Playing: Ποια games παίζετε σήμερα?

06 Sep 2017 20:37 - 06 Sep 2017 21:11 #205011 by Blood Prince
Fifa 15 και σήμερα.Καθώς οδεύω προς στο τέλος της σεζόν εν όψη μουντιάλ με την Αυστραλία.......και ενώ ήμουν πρωτοπόρος με διαφορά στην Μπουντεσλίγκα,έχοντας την Χέρτα Μπερλίν.............αποφάσισα να υπογράψω με την Sochaux η οποία είναι δέκατη όγδοη με στόχο την αποφυγή υποβιβασμού και έχω κάνει το 4 στα 4 , 9 παιχνίδια απο την λήξη.

Δυστυχώς δεν προλαβαίνω να την βγάλω Ευρώπη αλλά η σεζόν στα εναπομείναντα παιχνίδια απέκτησε ενδιαφέρον,μετά Mundial και ξεμπερδεύω μια και καλή με το βαρετό Manager Mode. :)

Shikabane_Hime7 wrote: Blood Prince εγώ δεν την συμπαθώ καθόλου γιατί την θεωρούσα κακή επιρροή στη Max. Σίγουρα αντιμετώπισε αρκετά προβλήματα με το θάνατο του πατέρα της, ήταν και κλειστός άνθρωπος και κατέληξε να έχει αρκετά ψυχολογικά, αλλά ήταν πολύ αντιδραστική, κτητική και τοξικός άνθρωπος. Χρειαζόταν σίγουρα βοήθεια που δεν βρήκε όπως θα έπρεπε αλλά ίσως δεν αναζήτησε και η ίδια καθώς απομάκρυνε με τη συμπεριφορά της όσους νοιάζονταν. Σχετικά με το τέλος:

Warning: Spoiler!
Όπως και να έχει αρκετά καλό παιχνίδι γεμάτο συναισθήματα και αρκετή συζήτηση για το τι και πως έγινε ή έπρεπε να γίνει. Και το Before the Storm σε καλό δρόμο δείχνει μέχρι στιγμής από το 1ο επεισόδιο.

Έβαλα και ξεκίνησα το Divinity II: Developer's Cut μιας και είμαι φαν της σειράς.

Επίσης ξεκίνησα το VA-11 Hall-A: Cyberpunk Bartender Action στο οποίο είσαι μια barwoman σε μια Cyberpunk πόλη. Δεν ξέρω πως θα εξελιχθεί αλλά έχει τρομερούς διαλόγους! Φτιάχνεις ποτά κλπ και μιλάς με τους πελάτες, αρκετά πρωτότυπο, θέλω να δω πως θα εξελιχθεί.



Πιστεύω πάντως πως θα συμφωνήσουμε και οι δύο πως ο πιο αντιπαθητικός χαρακτήρας στο παιχνίδι o Mark Jefferson
Warning: Spoiler!


Σχετικά με Chloe όπως το βλέπει κανείς.Σε εμένα προσωπικά μου άρεσε αρκετά το πιο
Warning: Spoiler!
Αλλωστε απο την Arcadia Bay υπήρχαν χαρακτήρες αρκετά αντιπαθητικοί όπως Victoria κατ'εμε.

Phobos wrote: Μονο εγώ δεν θα παίξω τίποτα σήμερα λόγω εξεταστικής; :( θα πνίξω τον πόνο μου στην XML...


Εξεταστική,Σεπτέμβρη μήνα ; :p Πέρα απο την πλάκα,σε εμένα η επαναληπτική ήταν Ιούλιο ένα μήνα μετά την τελική,οπότε ξεμπέρδεψα.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Sep 2017 21:41 #205018 by Πιέρρος Φουστέρης
PC: Βρίσκομαι πολύ κοντά στο διαμάντι στο Solo/Duo του League of Legends κι έχω χαρεί ιδιαίτερα, γιατί έχω ρίξει αρκετό κόπο κι έχω φάει στη μάπα τον κάθε πικραμένο που είτε δεν σκαμπάζει από gameplay, είτε από teamwork, είτε από την ζωή γενικότερα. Επίσης, αρχίζω να κάνω τα quests στο Hearthstone, για να μαζέψω gold και ν' ανοίξω κανά πακέτο, μήπως και αρχίζω να χτίζω τις κάρτες μου. Τέλος, όταν έχω όρεξη, παίζω 2-3 ματσάκια στο HotS, για να ξεσκάσω.
Xbox One: Έχω ρίξει το απόλυτο κάψιμο στο Infinite Warfare. Είναι το πρώτο CoD μετά τα παλιά του πρώτου Xbox που έχω και το απολαμβάνω δεόντως.
Για όσους θέλουν, τα IDs μου στα παραπάνω:
LoL: DoUzOs
Battle.net: DoUzOs #2125
Xbox Live: DoUzOsGR

"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Sep 2017 01:58 #205039 by Angel
Είχα που είχα μοιραστεί ανάμεσα σε Mass Effect Andromeda και Witcher 2....Τώρα έχω και το Nier Automata...Σε περίοδο εξεταστικής....Καλά θα πάει... :P

The sword of destiny has two edges. You are one of them.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Sep 2017 10:31 #205052 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Blood Prince Δεν μπορώ να χαρακτηρίσω ελεύθερα τον
Warning: Spoiler!



Χθες πήγα να παίξω Skyrim μετά από καιρό και έχουν εξαφανιστεί τα μισά mod, δεν ξέρω τι παίχτηκε με τα paying mods αλλά το save μου έγινε αχταρμάς! Εξαφανίστηκε η Aela, η Lydia και ο Inigo και δεν τους βρίσκω ούτε με concole commands! Χάθηκε το daedric armor μου και η χαρακτήρας μου ήταν τσίτσιδη χαχαχ Πήγα σε κάποιο από τα προηγούμενα save(κάνω πάντα πάρα πολλά) και τα περισσότερα ήταν corrupted Και δεν άνοιγαν. Χαμός. Να δω πως και τι θα σώσω.
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Sep 2017 15:56 #205079 by Blood Prince
Στο Skyrim θα σε συμβούλευα τα Mods να τα αποθηκεύεις σε φάκελο στον σκληρό δίσκο και μετά να τα εγκαθιστάς πάλι με το Nexus.

Επιπλέον μπορείς να το ξεκινήσεις απο την αρχή αν θες.Εγώ έχω διαγράψει τα saves αρκετές φορές και δεν με έχει πειράξει απο την στιγμή που το campaign το έχω τερματίσει.Για μένα όταν το ξεκινάω απο το μηδέν έχει μεγαλύτερο ενδιαφέρον καθώς κάνω άλλες επιλογές κ.λ.π

Και εγώ παίζω Skyrim παράλληλα με Fifa 15 αυτές τις μέρες. xD

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

The following user(s) said Thank You: Παναγιώτης Πολυδεύκης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

09 Sep 2017 02:27 - 09 Sep 2017 02:44 #205159 by Blood Prince
Λοιπόοον...έχουμε και λέμε....σκεφτόμουν να παίξω Fifa 15 αλλά αποφάσισα να ξεκινήσω το Life is Strange απο την αρχή καθώς έχω πωρωθεί,παρόλο που έχω εγκαταστήσει και το καινούριο παιχνίδι The Walking Dead Season 1....και αν σκεφτούμε πως έχω αφήσει και στην μέση το Asssassin's Creed 3...έχω να παίζω για πολύυυ καιρό.

Καταρχήν δεν καταλαβαίνω χαρακτηρισμούς πως η Chloe στο Life is Strange είναι απο τους πιο αντιπαθητικούς χαρακτήρες σε videogames...εγώ έχω νιώσει στοργή αρκετές φορές γι'αυτή.

Δεύτερον αυτή την φορά αποφάσισα
Warning: Spoiler!
την Kate Marsh και πλέον η ιστορία κατά την γνώμη μου
Warning: Spoiler!
,την οποία ανυπομονώ να μάθω απο εβδομάδα μάλλον,καθώς αύριο σκοπεύω να ολοκληρώσω την σεζόν στο manager mode στο Fifa 15.

Τρίτον,σχετικά με το φαινόμενο της πεταλούδας,
Warning: Spoiler!
Ρητορικό το ερώτημα.

Τέταρτον και όμως ο διευθυντής
Warning: Spoiler!


Βέβαια ο καθένας έχει την δικιά του αντίληψη σίγουρα αλλά δεν μπορούμε να πούμε σίγουρα πως
Warning: Spoiler!
...είναι το καλύτερο τέλος...το καλύτερο τέλος είναι όπως το αντιλαμβάνεται ο κάθε gamer γι'αυτό και η Square Enix έχει δώσει την δυνατότητα στον καθένα να διαμορφώσει την ιστορία όπως την θέλει ο ίδιος.

Θα ανεβάσω κάποιες στιγμές με Chloe που πραγματικά την λάτρεψα.

Warning: Spoiler!


Warning: Spoiler!


Warning: Spoiler!

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Sep 2017 15:13 #205429 by Lyricaldemon
Dead by daylight σήμερα,τελείωσε η τζάμπα συνδρομή στο WoW κιόλας...
Πρέπει να ανεβάσω επίπεδο τους παίχτες.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Sep 2017 14:30 #205529 by A
Αφού έπαιξα ξανά το Gears of war judgment σε Hardcore mode τώρα έβαλα το Gears of war 4 σε Insane επίπεδο, πραγματικά....insane !!!

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.
The following user(s) said Thank You: Μιχάλης Κοδήμας

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Sep 2017 15:32 #205531 by Angel
Τερμάτισα το Nier Automata για πρώτη φορά με όλα τα paths και ολοκληρωμένο περίπου το 70% των side quest.Το ξανά άρχισα από την αρχή στο hard και είναι παλουκι....Η διαφορά από normal σε hard είναι τεράστια.Αρχισα και το Death Of the Outsider σήμερα και μου αρέσει πάρα πολύ προς παρόν και η ιστορία του επιτέλους αποκτά ένα ενδιαφέρον.Το Mass Effect Andromeda δεν άντεξα και το έβγαλα μιας και βαρέθηκα απίστευτα και δε με παρακινουσε τίποτα να το συνεχίσω...Είπα να δοκιμάσω και το Sniper Ghost Warrior 3 το οποίο δε με τρέλανε αλλά θα το παίξω μιας και μου αρέσουν τα sniper games.

The sword of destiny has two edges. You are one of them.
The following user(s) said Thank You: Παναγιώτης Πολυδεύκης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Sep 2017 23:17 - 15 Sep 2017 23:22 #205546 by Georgios Manolis
Τελείωσε και το τελευταίο S.T.A.L.K.E.R. το Lost Alpha Developer's Cut.Έχει γίνει απίστευτη δουλειά στα περιβάλλοντα.Είναι η ζώνη όπως τη θυμόμαστε απο τα προηγούμενα παιχνίδια της σειράς όμως πιο "ζωντανή",πιο επικύνδυνη και μεγαλύτερη απο ποτέ.Γι αυτό και υπάρχει η προσθήκη οχημάτων,τα οποία χρειάζονται βενζίνη και έτσι σου δίνουν ένα survival στοιχείο παραπάνω.

Το Lost Alpha δεν είναι τόσο hardcore survival όπως το Call of Pripyat αλλά δίνει πιο πολύ έμφαση στο RPG στοιχείο.Τεράστιες περιοχές,εξερεύνηση,dungeons με τη μορφή εργαστηρίων τα οποία προχωράνε τη πλοκή.Σωστά τοποθετημένοι εχθροί και αντικείμενα στο χάρτη για lootαρισμα,ακόμα και τα side quests.

Αν και η μηχανή των παιχνιδιών αυτών είναι σχεδόν αρχαία και την έχουν τραβήξει απο τα μαλλιά οι developers για να βγάλει αυτό το αποτέλεσμα και υπάρχουν κάποια performance issues,αλλά αν ρίξεις 2-3 παραμέτρους τρέχει αρκετά καλά.Το μεγαλύτερο πρόβλημμα για άλλη μια φορά είναι τα δεκάδες bugs που εξαιτίας κάποιων έχασα αρκετά side quests(τα οποία βέβαια είναι πάρα πολλά,μαζί με τα errands είναι πάνω απο 100).Οι dev team είπε οτι δουλεύει σε ένα ακόμη τελευταίο patch οπότε την επόμενη φορά ελπίζω να είναι όλα καλά.

Κάποια άλλα θέματα είναι τα χάλια animations των χαρακτήρων ειδικά στα cutscenes επειδή φαίνονται σε 3rd person view,στο κανονικό το 1st person δεν φαίνονται τόσο.Επίσης τo voice acting κάποιων χαρακτήρων.Πολλοί λεγανε και για τη πλοκή αλλά θα διαφωνίσω,εμένα μου άρεσε το ποιός και το γιατί του Lost Alpha περισσότερο απο το ποιός και το γιατί του Shadow of Chernobyl.Όσο προβλημματικό και να είναι θα παραμείνει απο τα αγαπημένα μου Mods και απο τα πιο immersive.

Σειρά έχει το SPINTIRES παράλληλα με το ArmA 3.

The fire cracked silently as four Stalkers sat around it. The night was silent, only a small wind and the rustling of grass and leaves to fill the ears. One of the men spoke up suddenly: "Have you children heard the tale of the Monolith?"
- S.T.A.L.K.E.R. local folclore

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification