Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Now Playing: Ποια games παίζετε σήμερα?

31 Jul 2017 20:03 #203230 by Αγγελική Γοργορίνη
Το τελευταίο διάστημα δεν έχω τόσο χρόνο για games, κι έτσι προς το παρόν έχω αφήσει το Dragon's Dogma. Θέλοντας να παίξω κάτι πιο γραμμικό και σύντομο, ξεκίνησα το Silent Hill 4. Το κακό είναι ότι ήδη με έχει κουράσει ο χειρισμός του και η κάμερα και δεν ξέρω αν θα το φτάσω σίγουρα μέχρι το τέλος. Περιμένω να με κρατήσει το στόρυ του, αλλιώς λέω να ασχοληθώ με κάποιο άλλο σύντομο παιχνίδι.

“What do you fear, lady?" [Aragorn] asked.
"A cage," [Éowyn] said. "To stay behind bars, until use and old age accept them, and all chance of doing great deeds is gone beyond recall or desire.”
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 Jul 2017 21:29 #203235 by Blood Prince
Εγώ έχω ξεκινήσει το ΝΒΑ 2Κ17 αλλά τελικά δεν με ενθουσιάζει τόσο.

Οπότε σκέφτομαι μόλις βρώ όρεξη να ξεκινήσω τα Jotun,Syberia 2 αλλά και Cod:Ghosts μετά απο καιρό.

Απο εβδομάδα ίσως εγκαταστήσω και το Assassin's Creed 3 απο περιέργεια να δω πως είναι το gameplay.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Aug 2017 13:01 #203260 by Georgios Manolis
Τελείωσε και το Call of Pripyat με το Misery mod.Ότι πιο Survival έχω παίξει,απλά.Τα STALKER games ήταν Survival απο μόνα τους αλλά το Misery πήγε το CoP πολύ μακρυά.Στο ξεκίνημα του παιχνιδιού μέχρι να βρώ το trading place που μαζεύονται τα αλάνια της ζώνης παίζει να είχα πεθάνει 10 φορές.Απέφευγα τα τέρατα κι έπεφτα σε bandits,απέφευγα τους bandits κι έπεφτα σε anοmalies.Αυτά συμβαίνουν σε κάθε STALKER όμως το Misery δεν συγχωρεί.Υπάρχουν περισσότεροι τρόποι για να σκοτωθείς.Γλίτωσες απο σφαίρα η απο τέρατα και νομίζεις πως αυτό ήταν?Μπορεί να πεθάνεις απο αιμοραγία,ραδιενέργεια,τροφική δηλητηρίαση κ.α.
Στο ξεκίνημα του παιχνιδιού ίσα που τη βγάζεις.Η καλύτερη λύση είναι lootαρισμα.Lootαρεις οτιδήποτε σκοτώσεις απο bandits μέχρι τέρατα.Τα τέρατα σου δίνουν κρέας το οποίο πρέπει να μαγειρέψεις με cooking device το οποίο αγοράζεις απο τον trader για το οποίο χρειάζεσαι κάρβουνο η βενζίνη για να ψήσεις.Και όταν φάς ψημένο κρέας περιέχει ακόμα ραδιενέργια την οποία πρέπει να εξουδετερώσεις παίρνοντας ειδικά χάπια η πίνοντας βότκα.Για τόσο Survival μιλάμε.

Σεναριακά το CoP απαντάει κάποια ερωτήματα που άφησε το Shadow οf Chernobyl.Έπρεπε όμως να παίξω πρώτα το Call of Pripyat και μετά το Clear Sky με τη σειρά που κυκλοφόρησαν δηλαδή κι ας είναι Prequel το Clear Sky.Μόνο με αυτή τη σειρά καταλαβαίνεις που το πήγαιναν οι developers.Κρίμα που σταμάτησαν εκεί και δε θα δούμε άλλο STALKER game.

Ξεκίνησα το Lost Alpha: Developer's Cut ελπίζοντας να έχουν διορθωθεί τα προβλήμματα.

The fire cracked silently as four Stalkers sat around it. The night was silent, only a small wind and the rustling of grass and leaves to fill the ears. One of the men spoke up suddenly: "Have you children heard the tale of the Monolith?"
- S.T.A.L.K.E.R. local folclore

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Aug 2017 13:45 - 01 Aug 2017 14:11 #203266 by Dimitris Fokas
Παίζω Hearthstone με καινούρια missions και κάρτες ;D
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Aug 2017 16:16 #203281 by Μαρίνος Τζώτζης
Λίγο χαλαρό LoLάκι με παρέα πριν βρω καινούριο game να λιώσω

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Aug 2017 16:30 #203284 by Lyricaldemon
Σήμερα το μενού έχει την συνέχεια του 3ου campaign με τον Jake και την Sherry,καθώς τα άλλα δυο τα έχω τελειώσει.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Aug 2017 16:58 #203289 by Νικηφόρος Μητράκος
Counterακι και λίγο Dishonored να στανιάρουμε! :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 Aug 2017 02:56 #203413 by Angel
Τερμάτισα για δεύτερη φορά τα expansions του Witcher 3 παίρνοντας όλα τα πιθανά endings και φτάνοντας max level.Εκπληκτική δουλειά η Cd Projekt Red.Τώρα έχω να κάνω όλα τα quests που έχουν μείνει (Contracts/Treasure Hunts/Side Quests) και να εξερευνήσω όλα τα σημεία με ερωτηματικό στους χάρτες.Έχω αρκετό δρόμο μπροστά μου λοιπόν.

The sword of destiny has two edges. You are one of them.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 Aug 2017 13:02 #203421 by Νικολής Ασημάκης
Αυτή την περίοδο τερμάτισα τo Shadow of Mordor με τα DLC και πήγα να πιάσω επιτέλους το Arkham Knight. Δυστυχώς όμως έχω χοντρά frame drops απευθείας από το ξεκίνημα που το καθιστά unplayable. Με αφορμή ότι ήθελα κάτι σουπερηρωικό τερμάτισα το ημιτελές Arkham Asylum και ξεκίνησα τώρα το Arkham City. Τα είχα και τα δυο τερματισμένα στο PS3 αλλά ποτέ στο Steam οπότε ήταν ευκαιρία για ελαφρύ achievement hunting και μείωση του backlog.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 Aug 2017 15:47 - 03 Aug 2017 15:48 #203431 by Blood Prince
Το NBA 2K17 αν και πολύ καλό παιχνίδι το έχω βαρεθεί τόσο πολύ σε σημείο που δεν το περίμενα,οπότε χθες ξεκίνησα το Syberia 2. xxxD

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification