Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Assassin's Creed Valhalla

18 Jan 2022 21:58 #260313 by Απόστολος Μητσακούλης

'Εχει δεί κανείς νυχτερίδες στο Odyssey ; Διάβασα ότι υπάρχουν αλλά δεν θυμάμαι να τις είχα δεί πουθενά.

Θα το ξαναπαίξω New Game Plus μια μέρα.
Λογικά σε cave θα έχει αλλά δν θυμάμε να πάλεψα ποτέ με νυχτερίδα. 
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Jan 2022 11:06 - 26 Jan 2022 11:07 #260613 by Blood Prince
Από την μια σκέφτομαι να παραγγείλω το Valhalla εδώ και τώρα, από την άλλη  διαβάζω πως είναι χαώδες και ανησυχώ μήπως το βαρεθώ.

Επιπλέον υπάρχει θέμα λένε με τα loading times, τα οποία στο απλό PS4 μπορούν να φτάσουν και στα 10 λεπτά! 

Στο Odyssey πάντως δεν θυμάμαι να είχα κανένα μα κανένα θέμα με loading times....λέτε να παίζω στο Pro ;

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Jan 2022 18:24 #260624 by Απόστολος Μητσακούλης

Από την μια σκέφτομαι να παραγγείλω το Valhalla εδώ και τώρα, από την άλλη  διαβάζω πως είναι χαώδες και ανησυχώ μήπως το βαρεθώ.

Επιπλέον υπάρχει θέμα λένε με τα loading times, τα οποία στο απλό PS4 μπορούν να φτάσουν και στα 10 λεπτά! 

Στο Odyssey πάντως δεν θυμάμαι να είχα κανένα μα κανένα θέμα με loading times....λέτε να παίζω στο Pro ;
Ούτε εγώ είχα θέμα με τα loading. Το odyssey είναι πιο χαόδες σε σχέσει με το valhalla, τουλάχιστον έτσι μου είπαν μερικοί που το τερματήσαν. Για τα loading του valhalla το είχα ξανακούσει αλλά 10 λεπτά νομίζω είναι υπερβολή. Πάντος δν με πηράζει αν είναι μεγάλο το παιχνίδι, χρόνο θα βρούμε για όλα xd. 
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Jan 2022 18:44 - 26 Jan 2022 18:57 #260628 by Blood Prince
10 λεπτά διάβασα στο reddit και μάλιστα πρώτες μέρες πρίν κυκλοφορήσουν patches.

Στο face ένας που παίζει PS4 Pro ,μου λέει 1-3 λεπτά loading. 1 λεπτό όταν κάνει fast travel. Τίποτα δηλαδή. Τζάμπα γκρινιάζουν ορισμένοι.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Jan 2022 12:33 - 27 Jan 2022 12:40 #260645 by Blood Prince
Το είχα βρεί εδώ www.gameexplorers.gr/6081679/assassins-creed-valhalla-ps4.html σε καλή τιμή αλλά σήμερα έκανε φτερά οπότε το βρήκα στην ίδια τιμή, στο κατάστημα Astron Games Club και το παρήγγειλα μέσω Skroutz και το έχω προπληρώσει.

Μάλλον κάποιος που είδε το ενδιαφέρον μου για το παιχνίδι, θα το τσίμπησε και ετοιμαζόμουν να το παραγγείλω χθές.

Τέτοια πράγματα δεν πρέπει να τα καθυστερούμε. 26 € είναι τιμή χώμα για το Valhalla. (29 € με μεταφορικά).

Το παρήγγειλα τελικά. xD

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

The following user(s) said Thank You: Απόστολος Μητσακούλης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Jan 2022 19:07 #260653 by Απόστολος Μητσακούλης

Το είχα βρεί εδώ www.gameexplorers.gr/6081679/assassins-creed-valhalla-ps4.html σε καλή τιμή αλλά σήμερα έκανε φτερά οπότε το βρήκα στην ίδια τιμή, στο κατάστημα Astron Games Club και το παρήγγειλα μέσω Skroutz και το έχω προπληρώσει.

Μάλλον κάποιος που είδε το ενδιαφέρον μου για το παιχνίδι, θα το τσίμπησε και ετοιμαζόμουν να το παραγγείλω χθές.

Τέτοια πράγματα δεν πρέπει να τα καθυστερούμε. 26 € είναι τιμή χώμα για το Valhalla. (29 € με μεταφορικά).

Το παρήγγειλα τελικά. xD
Καλό, αλλά βγαίνει και expansion απ'οτι βλέπω. Έχει αποκλήσει ο δήμος εκεί που μένω να έρχονται οχήματα λόγο πάγου(έντονο πρόβλημα), οπότε θα πρέπει να πάω να το πάρω εγώ κάποια στιγμή. Θα δούμε.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Jan 2022 19:12 - 27 Jan 2022 19:14 #260655 by Blood Prince
Το περιεχόμενο είναι τόσο μεγάλο που το expansion θα ήταν αχρείαστο. Προτιμώ τα επιπλέον λεφτά να τα δώσω σε άλλο παιχνίδι ή βιβλίο παρά σε expansion ίδιου παιχνιδιού.
 
Επιπλέον τα DLCs που βγήκαν για όσους έχουν season pass είναι μέτρια από όσο έχω διαβάσει.

Το νέο expansion μπορούσα να το αγοράσω μαζί με το βασικό παιχνίδι στα 60 € κοντά (να το κάνω pre order δηλαδή) αλλά προτίμησα την standard έκδοση στην μισή τιμή.

Εμένα θα μου το στείλουν με courier οπότε πλήρωσα μεταφορικά 3 € . (26 € και 3 € μεταφορικά, γλίτωσα αντικαταβολή).

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Jan 2022 19:30 #260656 by Απόστολος Μητσακούλης

Το περιεχόμενο είναι τόσο μεγάλο που το expansion θα ήταν αχρείαστο. Προτιμώ τα επιπλέον λεφτά να τα δώσω σε άλλο παιχνίδι ή βιβλίο παρά σε expansion ίδιου παιχνιδιού.
 
Επιπλέον τα DLCs που βγήκαν για όσους έχουν season pass είναι μέτρια από όσο έχω διαβάσει.

Το νέο expansion μπορούσα να το αγοράσω μαζί με το βασικό παιχνίδι στα 60 € κοντά (να το κάνω pre order δηλαδή) αλλά προτίμησα την standard έκδοση στην μισή τιμή.

Εμένα θα μου το στείλουν με courier οπότε πλήρωσα μεταφορικά 3 € . (26 € και 3 € μεταφορικά, γλίτωσα αντικαταβολή).
Θα δείς και το crossover Valhalla Odyssey απ'την μέρια του Valhalla πλέον. Νομίζω ήταν free upgrade αυτό και για τους δύο τίτλους.
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Jan 2022 20:15 #260659 by Blood Prince
Στου Odyssey το cross over δεν το έχω παίξει ακόμη. 

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Jan 2022 22:00 - 27 Jan 2022 22:06 #260664 by Blood Prince
Εψαξα το μέγεθος των χαρτών και ο χάρτης της Νορβηγίας είναι πολύ μικρός...σαν του Skyrim πάνω κάτω.

Ο χάρτης της Αγγλίας είναι περίπου σαν την Αιγύπτου στο Origins. (με την διαφορά πως στο Origins είναι γεμάτος ερήμους οπότε είναι μεγαλύτερος και περιλαμβάνει και θαλάσσα )

Δείτε και το βίντεο 


File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification