Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Ποιές ταινίες είδατε πρόσφατα; (Cinema ή DVD)

06 Jul 2021 11:35 #253415 by Blood Prince
The Conjuring: The Devil Made Me Do It


File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

The following user(s) said Thank You: Απόστολος Μητσακούλης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 Aug 2021 01:58 #254119 by Blood Prince
Λέω να ετοιμάσω την Jurassic Park 1993 ! Θεωρείται από τις καλύτερες ταινίες στο είδος.


File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

09 Aug 2021 20:14 #254350 by Blood Prince
Ετοιμάζω την ταινία Tolkien 2019.


File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Sep 2021 17:09 #255244 by Blood Prince
Ετοιμάζω τις εξής :

Harley Quinn 



Zathura


File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Oct 2021 00:39 - 24 Oct 2021 00:43 #256690 by Blood Prince
Με την Conjuring 3 δεν άντεξα...είδα μια ώρα αλλά το σενάριο δεν είναι για τα γούστα μου και την σταμάτησα.

Εμένα μου αρέσει ο τρόμος με φαντάσματα, όχι η κατηγορία Criminal Fantasy να το πω έτσι που αφορά διάφορους "δαιμονισμένους" που κάνουν εγκλήματα....και μάλιστα να μας λέει "εδώ γελάνε" πως βασίζεται σε αληθινή ιστορία..

Είναι δυνατόν ; Ποιά αληθινή ιστορία ; Μόνο ένας ψυχοπαθής ισχυρίζεται πως είναι δαιμονισμένος.


Ίσως δω και την υπόλοιπη κάποια στιγμή αλλά δεν με ενθουσίασε.

2/10

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Nov 2021 03:39 - 14 Nov 2021 03:40 #257295 by Blood Prince
Stardust 2007

Από τις καλύτερες ταινίες που έχω δεί...προβληματίζομαι για το αν θα βάλω 8 ή 9 στο IMDB

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Nov 2021 11:32 #257296 by Aνέστης Αδαμίδης

Με την Conjuring 3 δεν άντεξα...είδα μια ώρα αλλά το σενάριο δεν είναι για τα γούστα μου και την σταμάτησα.

Εμένα μου αρέσει ο τρόμος με φαντάσματα, όχι η κατηγορία Criminal Fantasy να το πω έτσι που αφορά διάφορους "δαιμονισμένους" που κάνουν εγκλήματα....και μάλιστα να μας λέει "εδώ γελάνε" πως βασίζεται σε αληθινή ιστορία..

Είναι δυνατόν ; Ποιά αληθινή ιστορία ; Μόνο ένας ψυχοπαθής ισχυρίζεται πως είναι δαιμονισμένος.


Ίσως δω και την υπόλοιπη κάποια στιγμή αλλά δεν με ενθουσίασε.

2/10
Το ότι βασίζεται σε αληθινή ιστορία μπορεί να σημαίνει ένα σωρό πράγματα. Όπως το ότι υπήρχε κάποιος ο οποίος έκανε φόνους μια συγκεκριμένη χρονική περίοδο και οι δημιουργοί εμπνεύστηκαν από αυτόν για να πλάσουν τον βασικό χαρακτήρα της ταινίας. Επίσης, θα μπορούσε να σημαίνει ότι ανακαλύφθηκαν φόνοι οι οποίοι είχαν ένα συγκεκριμένο μοτίβο - να γίνονται για παγανιστικούς λόγους πχ - και έτσι να δημιουργήθηκε η ιδέα του δαιμονισμένου.

Και όπως είπες, δεν αποκλείεται το ενδεχόμενο του ψυχοπαθή. Γιατί, είχες την εντύπωση ότι όποιος πράττει φόνους, είναι στα συγκαλά του;

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Nov 2021 14:58 #257300 by Blood Prince
Ορισμένοι από όσους διαπράττουν φόνους εξ προθέσεως δεν είναι τρελοί με την κυριολεξία της λέξης αλλά ο χαρακτήρας τους είναι εξαιρετικά βίαιος και οδηγούνται στην αποτρόπαια πράξη. 

Φυσικά και μπορεί οι φόνοι να έγιναν για παγανιστικούς λόγους και από αυτό να εμπνεύστηκε η ταινία, όπως επίσης πως ο δολοφόνος να επικαλέστηκε την αθωοτητά του λόγω του ότι ήταν υπό τον έλεγχο του σατανά αλλά η ταινία προσπαθεί να αποδείξει πως ο δολοφόνος όντως το απέδειξε αυτό και έπεισε τους ενόρκους.

Προσπαθεί να μας πείσει πως ο σατανάς υπήρχε στα αλήθεια και βασίζεται σε αληθινό γεγονός.'Ετσι το αντιλήφθηκα εγώ.

'Οπως και να έχει αυτού του είδους ταινίες με στρεσάρουν και δεν τις μπορώ.

Η ταινία spin off The Nun που ανήκει στο ίδιο σύμπαν, εμένα προσωπικά μου άρεσε πολύ πιο πολύ παρά τις αρνητικές κριτικές.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Nov 2021 00:18 #257305 by Απόστολος Μητσακούλης
Χτές είδα το Dune. Πολύ καλό, στα μέσα με κούρασε λίγο με τα μπλα μπλα, μετά όμως η μιά προδωσία μέσα στην άλλη. Πάνω στο καλό τελείωσε το πρώτο part. Λογικά δν θα αργήσει να βγεί το δεύτερο.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 Nov 2021 03:48 - 22 Nov 2021 04:05 #257429 by Blood Prince
Είδα την ταινία Byzantium 2012 πρίν λίγο στην οποία συμμετείχε η Gemma Arterton.Την είδα σε προβολή από την τηλεόραση καθώς την είχα συνδέσει με το laptop.

Δεν με ενθουσίασε η ταινία αλλά δεν ήταν και άσχημη...ένα 7/10 καλά είναι.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification