Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Sony: Γενική Συζήτηση

26 Feb 2014 18:18 #140933 by Κώστας Λάβαρης
[UPDATE: 26/2/2014] Η Sony ανακοίνωσε ότι προχώρησε σε απολύσεις στην εταιρεία ανάπτυξης που εδρεύει στην Santa Monica και είναι υπεύθυνη για το development της σειράς God of War.

Όλα αυτά συνέβησαν μετά την μετακόμιση της εταιρείας στο Playa Vista της California, προφανώς για λόγους περικοπής κόστους (φθηνότερο ενοίκιο). Όταν έγινε η μετακόμιση η εταιρεία είχε 220 υπαλλήλους, ορισμένοι εκ των οποίων έχουν πλέον χάσει τη δουλειά τους. Παρόλα αυτά, τους προσφέρθηκε επαρκής αποζημίωση και επανατοποθέτηση στην αγορά εργασίας.

Η Sony δεν ανακοίνωσε τον ακριβή αριθμό απολύσεων. Γεγονός είναι πάντως ότι η εταιρεία ανάπτυξης φημολογείται ότι ετοίμαζε νέα projects. Πιθανόν πλέον να εστιάσει την προσοχή της μόνο στη σειρά God of War ή σε games που θα έχουν μικρότερο κύκλο ανάπτυξης.

-Πάτρικ με ακούς;
-Όχι, έχει σκοτάδι.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Mar 2014 01:24 #141507 by Κώστας Λάβαρης
Με ανακοίνωση της η Sony έκανε γνωστό πως ο Jack Trennon , πρόεδρος και διευθύνων σύμβουλος της Sony America, θα παραιτηθεί από το αξίωμά του στις 31 Μαρτίου.

[youtube:1rcxsvud]
[/youtube:1rcxsvud]

-Πάτρικ με ακούς;
-Όχι, έχει σκοτάδι.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 Mar 2014 16:54 #141644 by Κώστας Λάβαρης
Η Sony ανέβασε για το PlayStation Now τις τιμές streaming των games και τις...κατέβασε εντός ολίγων λεπτών. Τα ποσά για games όπως τα Uncharted 3 και Far Cry 3 κόστιζαν 5-6 ευρώ.

-Πάτρικ με ακούς;
-Όχι, έχει σκοτάδι.
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Mar 2014 17:53 #142399 by Κώστας Κορτζής
Η Sony Santa Monica, αφού μετακομίζει σε νέο, μεγαλύτερο χώρο για να μπορέσει να αναπτυχθεί, ανακοινώνει πως θα προχωρήσει σε απολύσεις , για την εξοικονόμηση χρημάτων. Οι υπάλληλοι βέβαια θα επανατοποθετηθούν στην αγορά εργασίας και θα λάβουν αποζημίωση.

Ο Seth Killian, game designer πολλών παιχνιδιών (μαζί με το God of War), αποτελεί παρελθόν απο τη Sony Santa Monica . Δήλωσε οτι έχει παραιτηθεί απο τον Δεκέμβρη του '13 και θέλει να γίνει indie developer.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 May 2014 21:03 #144601 by Sotiris Greece
Μειώσεις απολαβών στον διευθύνον σύμβουλο της Sony Kaz Hirai. Για περισσότερες πληροφορίες κάντε κλικ εδώ .

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 Jun 2014 16:24 #145624 by Sotiris Greece
Στην Ε3 αποκαλύφθηκαν νέα Indie games για PS3, PS4, και PS Vita.
[youtube:15s2iu23]
[/youtube:15s2iu23]

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Jul 2014 16:22 #147019 by Κωνσταντίνος Χαραχλάνης
H Sony έφτασε σε διακανονισμό 15 εκατομμυρίων δολαρίων ψηφιακών αγαθών προς τους αμερικάνους χρήστες PSN.Προσωπικά μάλλον την έβγαλε φτηνά αν σκεφτούμε ότι η τελική απόφαση θα είναι υπέρ της.Δείτε περισσότερα εδώ: H Sony δινει Ps Plus και δωρεάν games.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Sep 2014 02:57 #149644 by motsos2
Kαλησπερα σε ολους! πηγα να παιξω λιγο gta στο ps3 και δυστηχως τα εφτυσε :S ...δεν δουλευε ουτε 10 λεπτα ωστε να τιθεται θεμα υπερθερμανσης ουτε το καιω οπως το πιο παλιο (μεγαλωσαμε βλεπεις) εκει που επαιζα εκανε ακουστηκε (κλικ) οπως οταν κλεινει και εσβησε.....ξαναπαταω το power παει να δουλεψει και σβηνει με το κοκκινο led να αναβοσβηνει...τα googlαρισα ολα τα συμπτωματα και μου δειχνει την Περιπτωση YLOD...εχει καποιος εμπειρια απο το συγκεκριμενο προβλημα...?
βρηκα αυτο στο youtube λετε να το σωσω??που λεφτα για αλλο η για το ps4.....

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Sep 2014 17:42 #149657 by Donnie Darko
Ακόμα να το φτιάξεις πάλι θα χαλάσει.Η πας για αγορά ps4 η ps3 η το πας για service αλλά θα σου δώσουν ανακατασκευασμένο. :unsure: :unsure:

Αν δεν με βρίσκετε στο Facebook η σε κανά σουβλατζίδικο ε τότε θα είμαι μέσα στο Site :) :) :)
ΥΓ:Έχω μόνο Facebook,skype,twitter,youtube :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Sep 2014 01:04 #149669 by motsos2
τι δεν θα μου δωσουν πισω το δικο μου??? εχω μεσα ενα σωρο πραγματα......

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification