Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Για ποιο game θα αναβάθμιζατε το PC σας?

13 Nov 2015 19:04 #171094 by Δημήτρης Τσετσώνης
Πλεον ετσι οπως ειναι το μπρικι λαπτοπ που εχω θελει αναβαθμιση μονο και μονο για τρεξει Chrome :P
Παντως απο παιχνιδια θα το εκανα για FIFA, Αssassin's Creed, The Witcher, Total War series.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Mar 2017 12:50 #194395 by Αγγελική Γοργορίνη
Την πρώτη φορά προέβην σε αγορά καινούριου PC, λίγο αφότου έμαθα για το Skyrim, το οποίο στάθηκε η αφορμή να σκεφτώ σοβαρά να αγοράσω κάτι καλύτερο, μιας που αυτό που είχα για πολλά χρόνια ήταν μπακατέλι και δε μπορούσα να παίξω καινούρια games. Τη δεύτερη φορά, βλέποντας πώς τα δεδομένα άλλαζαν με ταχείς ρυθμούς και με αφορμή το Witcher 3 κυρίως, έκανα αναβάθμιση σε RAM και κάρτα γραφικών. Τώρα, τι μέλλει γενέσθαι δεν το ξέρω... Αλλά πλέον το μηχάνημά μου δε σηκώνει καινούρια αναβάθμιση, οπότε αναγκαστικά θα πρέπει κάποια στιγμή στο μέλλον να κάνω καινούρια αγορά PC κι αυτό ούτε που θέλω να το σκέφτομαι... Προς το παρόν όμως δεν υπάρχει κάποιο game που να μην το σηκώνει με τίποτα το PC μου. Ας αρκεστώ εξάλλου στις high ρυθμίσεις κι όχι στις ultra, δε χάθηκε κι ο κόσμος. :P

“What do you fear, lady?" [Aragorn] asked.
"A cage," [Éowyn] said. "To stay behind bars, until use and old age accept them, and all chance of doing great deeds is gone beyond recall or desire.”

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Mar 2017 12:58 #194397 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Αναγκαστικά θα πάρω νέο PC κάτι που σχεδιάζω καιρό τώρα. Νέα παιχνίδια όπως Fallout 4, Witcher 3, Deus Ex: Mankind Divided δεν τα σηκώνει με τίποτα. Η τελευταία αναβάθμιση όπως είχα ξανά γράψει ήταν το 2014 αλλά δεν παίρνει άλλη. Έχω μαζέψει ένα ποσό και θα συνεχίζω να μαζεύω για να πάρω νέο PC. Ήθελα να είχε γίνει μέχρι το Δεκέμβρη που μας πέρασε αλλά δεν τα κατάφερα. Με τις ρυθμίσεις δεν με νοιάζει πως θα είναι, μου αρκεί να μπορώ να τα παίζω χωρίς πρόβλημα, δεν με νοιάζουν ultra γραφικά.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Mar 2017 13:13 - 02 Mar 2017 13:15 #194399 by Blood Prince
Πολύ ωραίο το topic.

Εγώ το PC μου θα το αναβάθμιζα για το Assassin's Creed Syndicate που αγόρασα παλιότερα αλλά το PC μου είναι Laptop οπότε δεν αλλάζει κάρτα γραφικών και το Desktop είναι για μουσείο,οπότε θα πρέπει να αγοράσω καινούργιο. :lol:

Επομένως δεν πρόκειται να κάνω κάποια αναβάθμιση.Θα προτιμήσω να αγοράσω κονσόλα καλύτερα,όταν θελήσω να παίξω περισσότερα σύγχρονα παιχνίδια.

Για την ώρα δεν είναι και ο καημός μου να παίζω παιχνίδια.Αυτά τα οποία μπορώ να παίζω με βάση τα χαρακτηριστικά του Laptop είναι αρκετά.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Mar 2017 13:32 #194402 by Angel
Εγώ πήρα καινούριο μηχάνημα πριν 2 μήνες γιατί το προηγούμενο ήταν 7 χρονών οπότε καταλαβαίνετε...Δεν έπαιζε τίποτα σχεδόν απο 2015(ίσως και 2014) και μετά.Οπότε ήταν πολλά τα παιχνίδια για τα οποία ήθελα να πάρω μηχάνημα.

The sword of destiny has two edges. You are one of them.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

04 Mar 2017 12:14 #194511 by Πιέρρος Φουστέρης
Έχω αρκετά παιχνίδια στο Steam και το Origin που, δυστυχώς, δε μπορώ να παίξω, διότι το PC μου είναι για τα μπάζα. Αν, όμως, κατάφερνα να το αναβαθμίσω, τότε πρώτο και καλύτερο θα ήταν το Skyrim. Μπορεί να το έχω τερματίσει στο Xbox 360 με άπειρες ώρες καψίματος, αλλά στο PC θα το τσάκιζα στα mods και θα καθόμουν μέρες ολόκληρες να εξερευνώ τον απίστευτο αυτό κόσμο!

"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Jan 2021 02:15 #244990 by Frazzle
Στην συγκεκριμένη περίπτωση λόγω έλλειψης PS5, θα αναβάθμιζα το PC μου για να τρέχει το AC Valhalla και το Cyberpunk στα 4κ 60 fps. Επίσης και λόγω ray tracing που η κάρτα μου δεν διαθέτει.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Jan 2021 03:35 #245002 by Blood Prince
Για την ώρα (2021) το PS4 με καλύπτει.

Παρόλα αυτά θα το αναβάθμιζα για να παίξω Assassins Creed Unity και Syndicate που έχω στο PC όπως και διάφορα free από Epic Games.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Jan 2021 11:43 #245008 by Giorgos Tsolaridis
Αν κυκλοφορούσε το game στο PS4 θα το έπαιρνα εκεί, αλλά για κάποιο Call of Duty άνετα

I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Jan 2021 11:33 #245033 by Frazzle

Blood Prince wrote: Για την ώρα (2021) το PS4 με καλύπτει.

Παρόλα αυτά θα το αναβάθμιζα για να παίξω Assassins Creed Unity και Syndicate που έχω στο PC όπως και διάφορα free από Epic Games.


To PC όσο και να το αναβαθμίσεις, μπροστά στο Unity πού είναι μια κατηγορία από μόνο του, λίγο θα βοηθήσει. :cheer:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification