Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

GameWorld: Γενικά/Προτάσεις/Upgrades

26 Sep 2017 19:18 #206082 by Μάνος Γρυπάρης
- Ο server έχει ελεγχθεί πλήρως εδώ και χρόνια και είναι μια χαρά γρήγορος.
- Μετά το upgrade του site σε Joomla v3 η ταχύτητα το πολύ να έχει μείνει πίσω για ένα δευτερόλεπτο στο forum. Η διαφορά είναι απειροελάχιστη.
- Δεν υπάρχει κανένα θέμα με το login. Αν πατήσεις remind τότε σε κρατάει για ώρες. Αν όχι σε πετάει πιο γρήγορα. Μία στις πέντε θα τύχει να μην σε συνδέσει οπότε σε αυτή την περίπτωση ξαναγράφεις τα στοιχεία και σε συνδέει. Το θέμα έχει λήξει και σου έχουμε απαντήσει οριστικά.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Sep 2017 20:55 - 26 Sep 2017 20:58 #206092 by Grigoris
Για εμενα και πιστευω για τον οποιοδηποτε λογικο ανθρωπο το "remember me" κουτακι δεν δουλευει γιατι οπως μεταφραζεται και στα Ελληνικα σημαινει "να με θυμασαι"(Που σημαινει μονιμα) δεν λεει πουθενα να με θυμασαι για μερικες ωρες.

Πιστευω καταλαβαινεις τι θελω να πω.

Οτι απο τη στιγμη που εχετε στην ουσια ακυρωσει αυτο το κουτακι/επιλογη μιας και δεν σε θυμαται για παντα αλλα για μερικες ωρες στη καλυτερη των περιπτωσεων θα σας προτεινα ή να του αλλαξετε ονομα και να το κανετε "remember me for some hours" ή να το καταργησετε εντελως οπως στην ουσια εχετε κανει.

Δεν ειναι τυχαιο αλλωστε που ολα τα site στο κοσμο αυτη ακριβως τη λειτουργια κανει αυτη η επιλογη και οχι να τους κραταει συνδεδεμενους απλα για μερικες ωρες(Αυτο ειναι δικη σας παντεντα/λογικη)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Sep 2017 21:28 - 27 Sep 2017 14:47 #206094 by Aνέστης Αδαμίδης
Με αυτό το σύστημα θέλουν να δουλεύουν, με αυτό δουλεύουν! Πόσες φορές πια να σου το εξηγήσουν; Δηλαδή έχεις ένα ολόκληρο επιτελείο moderators, editors κλπ να ασχολούνται για ένα συγκεκριμένο θέμα, το οποίο ενοχλεί μόνο εσένα, για πάνω από μήνα! Νισάφι πια! Δεν γίνεται να διαβάζουμε για το "remember me" που μας θυμάται για μια ώρα! Εμείς σε θυμόμαστε για περισσότερο.

Σε προειδοποιούν κι εσύ αντί να συγκρατηθείς λίγο, συνεχίζεις ακάθεκτος. Μόνο τρολάρισμα μπορεί να χαρακτηριστεί αυτό που κάνεις και απορώ μερικές φορές... Τι να πω πια. Έχεις γεμίσει ένα ολόκληρο topic για αναφορά προβλημάτων, με κάτι που οι υπόλοιποι το αντιμετωπίζουμε ως εξής: το αγνοούμε και συνεχίζουμε να απολαμβάνουμε την παρέα!!!

Τόσα ωραία θέματα έχει το φόρουμ, σε παρακαλώ επιτέλους. Το είπες μια, το είπες δυο. Φτάνει! Φτα-νει!!!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Sep 2017 15:00 #206132 by Μάνος Γρυπάρης
@fits79: Εδώ και 12 χρόνια που λειτουργεί το site, το Remember Me λειτουργεί μια χαρά για όλους και για πολλές ημέρες σερί μέχρι να πατήσουμε "Clear Cache" στο site για να τεστάρουμε κάθε φορά τις διορθώσεις που κάνει ο developer. Είσαι ο μόνος που έχει πρόβλημα. Εμένα κάθε μέρα με δείχνει διαρκώς online. Επομένως αν δεν παραπονεθεί άλλος χρήστης απλά το θέμα δεν υφίσταται. Επίσης το θέμα με το Remember Me και την ταχύτητα του site έληξε εδώ. Τελευταία προειδοποίηση. Δεν μπορούμε να το γράφουμε 10 φορές.

Στο εξής αναμένουμε αναφορές για άλλα θέματα. Τα ήδη γνωστά bugs που θα λυθούν είναι:
Επίλυση θέματος αναζήτησης πάνω δεξιά
Επίλυση του θέματος εμφάνισης των user reviews
Προτεινόμενα games στα reviews
Η αναζήτηση στο www.gameworld.gr/news να ψάχνει μόνο τίτλους.
Οι τίτλοι στα τελευταία 4 reviews στην κεντρική σελίδα να γίνονται κλικ και να ανοίγουν
Ταξινόμηση στο www.gameworld.gr/reviews με βάση τα γράμματα
Avatars στα Latest blogs
Όταν κάνετε login, καμιά φορά δεν πιάνει με την μία
Forum: Attachments στα topics
Forum: Το submit button είναι πιο δεξιά στο template
Forum: Τα Latest Forum topics στο κάτω μέρος πρέπει να στέλνουν κατευθείαν στο τελευταίο post και όχι στο πρώτο.

Ερώτηση: Μετά από αρκετές ώρες πλοήγησης στο site, η δεξιά στήλη που εμφανίζει τις πληροφορίες του προφίλ σας εξαφανίζεται ή έχει να σας εξαφανιστεί κάτι μήνες? Σε αυτό χρειάζομαι απάντηση.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Sep 2017 15:32 #206135 by Grigoris
Ξεχασες κατι οτι δεν μπορεις να εισαγεις πανω απο μια φωτογραφια με τη πρωτη.
Πρεπει να κανεις edit το post και να ξανακανεις εισαγωγη παραπανω απο 1 φωτο.

Οσο τωρα για το log in εμενα πανω απο 10 ωρες δεν με κραταει συνδεδεμενο.

Επισης ποιο δεξια δεν ειναι το submit αλλα και το cancel κουμπι.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Sep 2017 16:02 #206137 by Μάνος Γρυπάρης
Έγραψα πριν "Forum: Attachments στα topics" . Αυτό ακριβώς δηλαδή. Περιλαμβάνει το "Insert" και εισαγωγή πάνω από μίας εικόνας. Είναι από τις πρώτες προτεραιότητες.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Sep 2017 18:49 #206142 by Aνέστης Αδαμίδης
Αντιμετωπίζει κανείς άλλος το πρόβλημα του να ανοίγει δεύτερη καρτέλα του gameworld και να του λέει ότι δεν είναι συνδεδεμένος; Από τη Δευτέρα το έχω παρατηρήσει να συμβαίνει και δεν ξέρω αν είναι κάτι του Chrome ή όντως είναι πρόβλημα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Sep 2017 14:16 #206255 by Μάνος Γρυπάρης
Εννοείς αυτό που έγραψα πιο πάνω "Όταν κάνετε login, καμιά φορά δεν πιάνει με την μία"? Η κάτι άλλο? Οταν ανοίγεις 2η καρτέλα σε αποσυνδέει τελείως ή απλα τυχαίνει τότε να μην σε δείχνει online ενώ στη διπλανή καρτέλα κάνεις refresh και είσαι online? Πρέπει να γίνεις πιο συγκεκριμένος ακριβώς όλη την διαδικασία, αν ανοίγεις browser εκείνη τη φορά κτλ.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Sep 2017 20:44 #206306 by Aνέστης Αδαμίδης
Όχι, είναι εντελώς διαφορετικό. Εάν δεις, στην καρτέλα αυτή είμαι συνδεδεμένος και μπορώ να γράφω κανονικά. Όμως, στη δεύτερη που έχω ανοίξει , δείχνει ότι δεν έχω συνδεθεί καν και μου ζητάει να κάνω είσοδο.

Έχω κάνει ανανέωση, αλλά το πρόβλημα εμμένει.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Oct 2017 20:39 #206776 by Αγγελική Γοργορίνη
Τις τελευταίες μέρες έχω δύο θεματάκια με το φόρουμ. Το πρώτο είναι ότι, όταν είμαι στο "Community" και φτάνω στο κάτω μέρος, δε μου φορτώνει την επόμενη σελίδα για να δω τις πιο παλιές δραστηριότητες, ακόμα κι αν πατήσω το "More". Μέχρι πρόσφατα όταν έφτανα στην τελευταία δραστηριότητα μου φόρτωνε αυτόματα τις προηγούμενες.

Το δεύτερο αν και όχι τόσο σημασίας, είναι ότι τα notifications μού έχουν κολλήσει και κάθε φορά που τα πατάω δεν ανοίγουν, με αποτέλεσμα να μου δείχνει πάντα έναν αριθμό αφού συσσωρεύονται.

Τέλος, από την αρχή του upgrade του site, όταν ανοίγω κάποιο topic, δε μπορώ να πάω στην προηγούμενη ή την επόμενη σελίδα, μόνο στην τελευταία που συνήθως με πηγαίνει αυτόματα.

Δεν ξέρω αν κάποια από τα πιο πάνω προβλήματα έχουν εμφανιστεί και σε κανέναν άλλον. Απ' ό,τι θυμάμαι όμως δεν πρέπει να τα έχει αναφέρει κανείς ποτέ.

“What do you fear, lady?" [Aragorn] asked.
"A cage," [Éowyn] said. "To stay behind bars, until use and old age accept them, and all chance of doing great deeds is gone beyond recall or desire.”

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification