Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

GameWorld: Γενικά/Προτάσεις/Upgrades

28 Sep 2016 21:31 #188198 by Αποστόλης Αναστασίου
Το καινούργιο layout/template ειναι υπέροχο και πολύ καθαρό στα μάτια. Σε σχέση με το προηγούμενο ΚΑΜΙΑ σχέση ... το προηγούμενο ήταν millenium style ... αυτό είναι νεας γενιάς :D

Απλώς επειδή το μενού πιάνει πολύ μεγάλο χώρο (σχεδόν ένα 30% της σελίδας) και κουράζει ... ιδίως σε μικρές οθόνες (εγώ έχω 21') ... θα πρότεινα να υπάρχει ένα button με το οποίο θα κλείνει το navigation bar.

Δηλαδή κάτι τέτοιο περίπου ... :

Consoles are for people who like video games, PCs are for gamers.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Sep 2016 23:53 #188204 by Grigoris

Manos wrote:

fits79 wrote: Αν και ξερω την απαντηση(Θα ειναι οχι) θα την κανω.

Μπορουμε να εχουμε την παλια εμφάνιση του site?


To νέο template του site έγινε για να είναι σύγχρονο και με σωστό layout και χρώματα.
Προστέθηκε ακόμη και η δεξιά μπάρα στην οποία έχεις πρόσβαση στο προφίλ σου και στα μηνύματά σου, κάτι που είχατε ζητήσει πολλοί αναγνώστες.
Τέλος, για πρώτη φορά όλοι συμφωνούν με την νέα εμφάνιση του GameWorld. Είναι μοντέρνα, εύχρηστη και έπρεπε να εφαρμοστεί.
Πες μας όλα όσα σου λείπουν από την παλιά εμφάνιση ή κάποια χαρακτηριστικά που μπορεί να ξεχάσαμε και θα τα προσθέσουμε.

Δείτε τι νέο προστέθηκε στο GameWorld.gr από την 1η μέχρι την 2η ημέρα:
- Πλήρης ανανέωση στο template του GameWorld.gr.
- Νέα εμφάνιση στα μενού του site.
- Πιο εύκολη εγγραφή και login με ένα κλικ στο avatar πάνω δεξιά και την εμφάνιση της μπάρας.
- Δυνατότητα προβολής του προφίλ σας και των μηνυμάτων σας με την εμφάνιση της δεξιάς μπάρας.
- Προσθήκη εικόνων κεντρικών ειδήσεων.
- Διόρθωση του προβλήματος εμφάνισης μικρών εικόνων πάνω αριστερά αν δεν είχατε κάνει login.
- Αναβάθμιση στο template του Forum.
- Προειδοποίηση για εγγραφή/login στο Forum.
- Drop-down μπάρες στο κάτω μέρος της οθόνης.

Τι θα προστεθεί/διορθωθεί:
- Η ταχύτητα του site είναι αργή, κάτι που έχουμε ζητήσει να διορθωθεί.
- Σωστή σύνδεση με τα social media.
- Τα Hot News θα εμφανίζουν σωστά άρθρα και σωστό αριθμό σχολίων.
- Video gallery όταν διορθωθεί το θέμα εμφάνισης του site.
- Μεγαλύτερα fonts στο Forum.
- Το layout των reviews θα αναβαθμιστεί.
- Οι μόνιμες στήλες αριστερά από τα blogs.
- Μεγαλύτερα fonts στο Forum.
- Μικροαλλαγές στα εικονίδια των ειδήσεων.

Απλα το παλιο μου αρεσει πολυ περισσοτερο απο αυτο.

Δεν ειπα οτι ξεχασατε κατι απο το παλιο.
Και ηθελα να ξερω αν υπαρχει η δυνατοτητα να αλλαξω το theme στο παλιο αλλα μαλλον δεν υπαρχει.
The following user(s) said Thank You: Νικολής Ασημάκης, Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Sep 2016 12:17 #188209 by Georgios Manolis
Όλα πολύ ωραία φαίνονται στο μάτι συμφωνώ με τα παιδιά πιο πάνω.Το μόνο πρόβλημμα που συνάντησα είναι η ταχύτητα μετάβασης απο την αρχική σελίδα σε στήλες,φόρουμ,ειδήσεις κλπ.Και πιο πολύ αργεί όταν μπαίνεις σε κάποιο θέμα η είδηση.Μέχρι στιγμής μέσα στο φόρουμ πηγαίνει σφαίρα.
Τη στιγμή που τα έγραφα αυτά έκανα speedtest και η σύνδεση μου ήταν σταθερή.

The fire cracked silently as four Stalkers sat around it. The night was silent, only a small wind and the rustling of grass and leaves to fill the ears. One of the men spoke up suddenly: "Have you children heard the tale of the Monolith?"
- S.T.A.L.K.E.R. local folclore

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Sep 2016 15:13 #188218 by Πιέρρος Φουστέρης
Δεν φταίει η σύνδεσή σας, παιδιά, μην το ψάχνετε. Το upgrade θα πάρει λίγο ακόμα (υπολογίζουμε μέχρι αύριο να είναι κομπλέ), οπότε η ταχύτητα είναι κάπως αργή. Λίγη υπομονή. :D

"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister
The following user(s) said Thank You: Georgios Manolis

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Sep 2016 17:24 #188221 by Δημήτρης Κάτσης
Πολύ όμορφο το νέο design κάτι το οποίο χρειαζόταν το site. Επιτέλους κάτι νέο! Το μόνο που θα ήθελα θα ήταν να μπορούσαμε να αλλάξουμε λίγο το χρώματα. Έτσι όπως είναι το άσπρο-μπλε κουράζει λίγο τα μάτια. Ίσως να ήταν λιγότερο έντονα δεν ξέρω. Πάντως ίσως να φταίει και η διαφήμιση του xbox one με το fifa!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Sep 2016 19:13 #188224 by Kostas Giagias
Οταν απο την αρχική οθονη πατάς ενα review (πχ fifa 17 ) ανοιγει η σελιδα του FIFA αλλα ειναι πατημένο το NEWS tab αντί για το review.
Θα έπρεπε το λινκ να σου ανοιγει άμεσα το Review (οταν υπάρχει)

I love racing because football and basketball require only one ball...
Hellenic Racing Team

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Sep 2016 22:48 #188270 by Πιέρρος Φουστέρης
Φίλε Δημήτρη, το άσπρο-μπλε δεν αλλάζει, μιας και είναι τα κλασσικά χρώματα του site, από την αρχή του. Εμένα, πάντως, δε μου φαίνονται και τόσο έντονα. Μπορεί να φταίει και η διαφήμιση, δεν ξέρω.

"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Sep 2016 23:09 - 30 Sep 2016 23:11 #188271 by Blood Prince

fits79 wrote: Και ηθελα να ξερω αν υπαρχει η δυνατοτητα να αλλαξω το theme στο παλιο αλλα μαλλον δεν υπαρχει.


Αν και το Design είναι πολύ καλό αλλά και η ταχύτητα θα βελτιωθεί στην συνέχεια , (ήδη έχει βελτιωθεί σε μεγάλο βαθμό απο την πρώτη μέρα μετά το upgrade) πιστεύω πως καλό θα ήταν αρχικά για κάποιους μήνες να υπήρχε η δυνατότητα να αλλάξει το design στο παλιό για όσους χρήστες το επιθυμούν εθελοντικά,μέχρι να συνηθίσουν την νέα εμφάνιση.

Θα συμφωνήσω και με αυτό που έγραψε ο Professor στο θέμα των blogs για τα γράμματα.Καλό είναι να διορθωθεί για να μην υπάρχει δυσκολία ανάγνωσης ορισμένων blogs.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Oct 2016 02:28 - 01 Oct 2016 02:55 #188274 by Μάνος Γρυπάρης
Σήμερα στο GameWorld γράφτηκε ενας πιτσιρικάς χρησιμοποιώντας το ονοματεπώνυμό μου για username. Σχολίασε σε μερικά άρθρα trollάρωντας και φυσικά έγινε ban.

Αν παρατηρείτε το οτιδήποτε να μου στέλνετε πάντοτε μήνυμα στο site ή καλύτερα email.

beastie wrote: Οταν απο την αρχική οθονη πατάς ενα review (πχ fifa 17 ) ανοιγει η σελιδα του FIFA αλλα ειναι πατημένο το NEWS tab αντί για το review.
Θα έπρεπε το λινκ να σου ανοιγει άμεσα το Review (οταν υπάρχει)

Οκ το στείλαμε για διόρθωση. Ευχαριστούμε.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 Oct 2016 00:09 - 03 Oct 2016 00:10 #188353 by Παναγιώτης Τσιάτσος
Προτείνω να αυξηθεί το διάστιχο των σχολίων στις ειδήσεις, διότι δυσκολεύει πολύ την ανάγνωση. Ειδικά τα σεντόνια δε διαβάζονται. Π.χ.: www.gameworld.gr/component/content/article/208-2014-05-19-05...es-thelete-na-diarkei-ena-game

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification