Microsoft: Γενική συζήτηση

19 May 2007 19:25 #31678 by Γιώργος Πάσχος
Σε γελάσαν I-VTec

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 May 2007 20:01 #31682 by Σπύρος Κλαουδάτος
Eτσι γινεται παντα. Ποτε δεν τελειωνει αυτος ο πολεμος. Οτι κλειδωνει ξεκλειδωνει, μετα ξανακλειδωνει και μετα ξαναξεκλειδωνει.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 May 2007 20:25 #31689 by a Guest
Replied by a Guest on topic Microsoft: Γενική συζήτηση
Σε δουλειά να βρισκόμαστε....

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 May 2007 22:34 #31709 by Δημήτρης Σκιάννης
Εμένα καρφί δεν μου καίγεται,PCάς είμαι πλέον...Για σας το είπα,μην την πάθει κανείς... :P

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Oct 2007 14:47 #38383 by Petros Kitsaras
Εδώ θα αναφέρουμε νέα απ' το στρατόπεδο της Microsoft. Και ξεκινάω με την είδηση της ημέρας.

Bungie Studios και Microsoft Χωρίζουν
Και όμως αληθινό ο δημιουργός του Halo 1,2,3 φεύγει από τη Microsoft. Φυσικά χάνει τα δικαιώματα του halo .  αυτό είναι ένα πολύ κακό νέο για το Xbo360 αλλά από τη φαίνεται η Microsoft δεν ανησυχεί. Τι πιστεύετε; εγώ έμεινα όταν το διάβασα !!

STEAM: TheGamerUrsoEAOrigin: TheGamerUrso
UPlay: GamerUrso Battle.net: GarfangGR

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Oct 2007 22:16 #38401 by Μάνος Γρυπάρης
Πιθανότατα τα έσπασαν γιατί η Bungie "δεν γούσταρε" να εξαγοραστεί από την Microsoft όπως πολλές άλλες προγραμματιστικές εταιρείες (βλέπε Mythic κτλ.) Είναι συχνό το φαινόμενο εξαγοράς των μικρών από τους μεγάλους ώστε να έχουν το 100%. Η Bungie δεν τους έκανε το χατήρι αλλά η συνεργασία τους πάνω σε ότι έχουν χτίσει με το Halo θα συνεχιστεί και στο μέλλον, απλά προφανώς οι προγραμματιστές ξεσπιτώνονται και μετακομίζουν σε άλλο στούντιο.

Εγώ στη θέση τους θα το πούλαγα το μαγαζί. Άμα φτιάχνεις το Halo 3 να μοιάζει τόσο με το 2 τότε θα πρέπει να σκέφτεσαι καλά ποιο είναι το peak των προγραμματιστών σου.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Oct 2007 22:51 #38403 by Αντώνης Κατρής
Και να τα σπάσουν είναι μικρό το κακό. Άλλωστε η Microsoft έχει συνεργασίες με αρκετά στούντιο οπότε οτιδήποτε θέλει να βγάλει έχει και τον αντίστοιχο σχεδιαστή για να το κάνει. Άλλωστε το Halo τελείωσε άρα και η δουλειά της Bungie τελείωσε. Πάντως το γεγονός αυτό μπορεί να οφείλεται και στο ότι το Halo Wars το έχει αναλάβει η Ensemble οπότε μπορεί να είναι και θέμα γοήτρου. Έτσι κι αλλιώς όμως με δεδομένα τα κεφάλαια που έχει η Microsoft μάλλον θα είναι αστείο να βρει άλλη προγραμματιστική ομάδα για να βγάλει την επόμενη επιτυχία τύπου Halo.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 Oct 2007 01:05 #38412 by Petros Kitsaras
Ensemble; φτιάχνει το Halowars; αα κατάλαβα πολύ ωραίο παιχνίδι περιμένουμε ...
Πάντως ξέρω ότι η microsoft έχει αρκετά studios αλλά το συγκεκριμένο ήταν από τα καλά. όπως για παράδειγμα την rare που είχε φύγει από την Nintendo. Είσαι σίγουρος μανο ότι θα συνεργαστούν σε ότι αφορά το halo; η απλά πήραν τα δικαιώματα όπως κάνανε και με το FEAR;

STEAM: TheGamerUrsoEAOrigin: TheGamerUrso
UPlay: GamerUrso Battle.net: GarfangGR

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Nov 2007 17:23 #38488 by Νίκος Χιόνης
Το ΗΑLO ανηκει στης MS...οποτε προφανως αν βγει συνεχεια θα ειναι κι αυτη αποκλειστικη στις πλατφορμες τις...
Τα επομενα παιχνιδια που θα δημιουργησει η Bungie θα εχουν αλλο publisher...σε τι πλατφορμες θα δημιουργησει ομως ειναι ακομα αγνωστο, φημες λενε για 360 και wii...

Ignorance Is Bliss

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Dec 2007 16:51 #39157 by Esperos
Η Microsoft μόλις κυκλοφόρησε ένα hotfix για τους gamers (κυρίως) οι οποίοι χρησιμοποιούν Windows Vista με SLI ή CrossFire setups. To KB945149 hotfix, διορθώνει κάποιο πρόβλημα που υπήρχε, όταν συστήματα με πολλαπλές κάρτες σε SLI ή CrossFire, απέδιδαν αρκετά χειρότερα από το αναμενόμενο, σε games και benchmarks. Αν και το hotfix διορθώνει το πρόβλημα, δεν είναι απολύτως ελεύθερο για «κατέβασμα», αλλά οι χρήστες πρέπει να επισκεφτούν τη σελίδα και να συμπληρώσουν μια φόρμα για να τους επιτραπεί το κατέβασμα του κατάλληλου (ανάλογα το λειτουργικό) hotfix. Σχετικές πληροφορίες θα βρείτε και εδώ.
support.microsoft.com/kb/945149

Η σελίδα είναι αυτή
support.microsoft.com/contactus2 ... &WS=hotfix

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification