Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

NBA Jam (PS3, Xbox 360, Wii)

22 Jan 2010 01:33 #68173 by Μάνος Γρυπάρης
Η EA Sports επαναφέρει το NBA Jam.

Το πιο κλασικό παιχνίδι μπάσκετ, με το οποίο ξημεροβραδιάζονταν από το 1993 κι έπειτα όλοι οι οπαδοί του αθλήματος (ιδιαίτερα σε SuperNes και Arcade), επανέρχεται από την EA Sports.

Ο Peter Moore, πρόεδρος της EA Sports, δήλωσε ότι το NBA Jam είναι ένα από τα πιο αναγνωρίσιμα ονόματα στην ιστορία των video games και ότι οι οπαδοί του τίτλου ζητούσαν ένα remake του επί μία δεκαετία.

To EA Sports NBA Jam, όπως θα ονομάζεται, θα έχει σύγχρονα γραφικά, ενώ θα επιχειρήσει να διατηρήσει το στυλ του παλιού gameplay. Οι κινήσεις των αθλητών θα είναι για άλλη μια φορά φιγουρατζίδικες και εξωπραγματικές. Θα έχουμε δηλαδή ανάποδα καρφώματα από μεγάλο ύψος, σπασίματα μπασκέτας και όλα τα σχετικά. Πέραν αυτού, θα υπάρχουν όλα τα τελευταία ρόστερ των ομάδων του NBA, καθώς και μία πληθώρα από modes, όπως άλλωστε απαιτεί η εποχή μας. Μένει λοιπόν να δούμε πως θα κάνουμε τις φιγούρες μας στο νέο NBA Jam, αυτή τη φορά χρησιμοποιώντας το Wiimote!

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επισκεφθείτε το επίσημο site www.nba-jam.easports.com και να γραφτείτε στο group του παιχνιδιού στο Facebook ( www.facebook.com/NBAJAM ) για να ενημερώνεστε. Το EA Sports NBA Jam θα κυκλοφορήσει τον Νοέμβριο του 2010, για PS3, Xbox 360 και Wii,

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Jan 2010 00:33 #68202 by Βασίλης
κριμα που δεν βγαινει στο 360 ή εστω το pc :?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Jan 2010 04:50 #68204 by Νίκος Παπαγεωργίου
Όσον αφορά το Wii δεν εμπιστεύομαι την EA Sports, γιατί τόποτα απ'όσα έβγαλε μέχρι τώρα στην κονσόλα της Nintendo δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο....

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Mar 2010 15:49 #69774 by Μάνος Γρυπάρης
NBA Jam για Wii: Νέο βίντεο
Η EA Sports κυκλοφόρησε ένα gameplay βίντεο με τίτλο “spiketv” στο οποίο αποκαλύπτει πολλές ενδιαφέροντες πτυχές για το νέο NBA Jam. Στο βίντεο αυτό μπορείτε να παρακολουθήσετε την γρήγορη δράση που επικρατεί στο παρκέ και τα εντυπωσιακά καρφώματα που κάνουν οι μπασκετμπολίστες, με χαρακτηριστικό αποκορύφωμα το παλιό κι αγαπημένο σπάσιμο ρακέτας! Επίσης, υπάρχουν οι κλασικές τάπες, οι ντρίμπλες και πολλά καυτά σουτ. Τόσο καυτά, ώστε η μπάλα…βγάζει φλόγες και μαζί της βγάζουν φλόγες για πρώτη φορά και τα άκρα της οθόνης σε κάθε επιτυχημένη προσπάθεια.

[youtube:2nxvmmvu]
[/youtube:2nxvmmvu]

To NBA Jam θα κυκλοφορήσει αποκλειστικά στο Wii τον Σεπτέμβριο του 2010. Το κανάλι του παιχνιδιού στο Facebook είναι το www.facebook.com/nbajam .

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Mar 2010 16:00 #69779 by Γιώργος Δεληγιαννίδης
Είναι τόσο καλό?μπορείτε να μου πείτε περίπου τις ομάδες έχει και άν μοίαζει με κάποιο nba από τα υπόλοιπα που υπάρχουν?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Mar 2010 18:18 #69922 by Μάνος Γρυπάρης
Κάτσε να κυκλοφορήσει πρώτα.
Σεπτέμβριο του 2010...αναμένουμε. Σε γραφικά πάντως μην περιμένεις τίποτα. Απλά θα είναι διασκεδαστικό και θα κάνεις διάφορα καρφώματα με το Wiimote.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Nov 2010 21:12 #84994 by Ιβάν
Για να διαβάσετε το review του Μάνου Γρυπάρη για το NBA Jam κάντε κλικ εδώ.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Nov 2010 21:53 #85002 by rafor
Replied by rafor on topic NBA Jam (PS3, Xbox 360, Wii)
Εμενα προσωπικα που το εχω δοκιμασει το παιχνιδι και εχω τερματισει το career mode, μου αρεσε αρκετα.Κυριως ειναι παρειστικο παιχνιδι, που εαν παιζεται μονο ματσακια, θα το βαρεθειτε πολυ ευκολα!Παντως σιγουρα προσφερει καποιες ωρες πραγματικης διασκεδασης για εμας τους φιλους του μπασκετ! :wink:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Dec 2010 05:25 #85145 by Μπάμπης Χαραλάμπους
Με φιλους εγω προσωπικά δεν μπορω να το βαρεθω. Ειναι φοβερο!

I am you and you are me. Carry that with you wherever you go. Thank you, my friend. From here on out, you're Big Boss.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Apr 2018 19:44 #214835 by Minos
Replied by Minos on topic NBA JAM
Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.Υπάρχει κάποια ιστοσελίδα που να πουλάει το NBA JAM σε PS3 μιας και έχει εξαντληθεί;Αν ναι ποιο;

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification