Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Ποιο θεωρείτε το καλύτερο Strategy?

23 May 2014 05:03 #144939 by George.X
Για εμενα αυτην την στιγμη ειναι το League Of Legends hueheuheu

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Jul 2014 22:56 #146271 by Μάρκος Ασκανιάν
Δεν είμαι μεγάλος φαν των strategy games αλλά κάποιοι τίτλοι με κατάφεραν και τελικά ασχολήθηκα και με αυτά. :D
Μου άρεσε πάρα πολύ το Age of Empires, το Starcraft και άλλοι αξιόλογοι τίτλοι αλλά αυτό που με κέρδισε ήταν το Command & Conquer: Red Alert. Ο λόγος για τον οποίο έχεις PC (όπως το είχε πει κι ο Mikeius στο GameManiacs :P ) Δε χρειάζεται να δικαιολογήσω την άποψή μου. Το παιχνίδι είναι τέλειο! Τέλος!!! :icon bow:


Adododo!!!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 Jul 2014 12:17 #146885 by vittas

aliengoa wrote:

Vitril wrote: Δεν μπορώ να ισχυριστώ ότι είμαι μεγάλος παίχτης παιχνιδιών στρατιγικής. Το τελευταίο που έπαιξα και αυτό λόγω ιστορίας ήταν το πρώτο campaign του Starcraft 2. Επίσης παίζω lol μία στο τόσο αλλά τα Moba παρότι strategy θέλουν άλλες αρετές και όχι το στρατιγικό και τακτικό μυαλό που θέλει ένα βαρύ strategy game.

Τα αγαπημένα μου strategy είναι αυτά που είχα παίξει σε μικρότερη ηλικία: Red Alert, Command and Conquer, Civ 2, το άφταστο Starcraft 1. Το καλύτερο μάλλον ήταν το Starcraft 1 αλλά για αγαπημένο μου θα έλεγα το Heroes of Might and Magic 2. Εξαιρετική μουσική, πολύ ωραία γραφικά, μεγάλο και ωραίο campaign αλλά κυρίως άπειρες ώρες hotseat με τον αδερφό μου και φίλους μου. Συνεχίσαμε με το 3, που είναι επίσης εξαιρετικό, αλλά πιστεύω το 2 ασκεί περισσότερη γοητεία.


Βρήκα επιτέλους έναν ακόμα που θεωρεί το 2ο μέρος του HOM&M καλύτερο! Νόμιζα ότι ήμουν ο μοναδικός. Πάντως, συμφωνώ με την άποψη σου περί strategy και MOBA.


εγώ πραγματικά δεν μπορώ να αποφασίσω ποιο από τα homm 2 η 3 είναι καλύτερο! και τα 2 έχουν τα πλεονεκτήματα τους και σίγουρα και τα 2 έχουν αντοχή στον χρόνο που σπανια βρίσκεις!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Aug 2014 16:46 #148467 by dinos fouzas
Το age of empires 2 που με μύησε στα strategy games και φυσικα το company of heroes.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Aug 2014 17:41 #148472 by Ανδρέας Χαλαλ
company of heroes και warzone 2100 (αν και λίγο ελλιπείς) θεωρώ τα καλύτερα strategy !!!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Sep 2014 13:25 #149412 by SolidStateDisk
Age of Empires, C&C Zero Hour!!!, Company Of Heroes !

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Sep 2014 12:47 #149547 by Αλέξανδρος Κωνσταντίνου
Τα Men Of War είναι εξαιρετικά. Θυμίζουν πάρα πολύ το Company Of Heroes και έχουν φοβερά built-in στοιχεία όπως τα editor map. Αυτά αν τα ψάξετε μπορείτε να περάσετε τις πίστες του Campaign χωρίς να παίξετε Campaign. Ανοίγετε την πίστα στο level editor και απλά αποθηκεύετε. B)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Oct 2014 17:11 #150455 by FetaMeSousami
Age of Mythology , Age of Empires trilogy, Warcraft 3, The Battle for Middle-Earth 2, Rise of Nations

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Oct 2014 02:52 #150464 by blim
Συμφωνώ απόλυτα...Red Alert...το πρώτο strategy game που έπαιξα και με έκανε να λιώσω μπροστά στο pc!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Oct 2014 16:49 #150494 by Κώστας Λαζαρίδης
Το Civilization III. Διότι έχει σχετικώς απλά μενού, έχεις ευκολία στην πλοήγηση στον χάρτη, αλλά είναι πολύ δύσκολο να φτιάξεις ένα σπουδαίο πολιτισμό, για αυτό και με "τυραννάει" χρόνια τώρα. Εσχάτως αγόρασα από το Amazon οδηγό στρατηγικής του παιχνιδιού για να καταλάβω τί ακριβώς κάνω λάθος. 200 σελίδες είναι, όλο και κάτι παραπάνω θα μάθω... :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification