Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Βιβλία που έχετε διαβάσει

07 Mar 2022 22:43 #262006 by Blood Prince
Δεν άντεξα και παρήγγειλα δύο βιβλία (και το Σιλμαρίλλιον), συνολικά 30 € 

 

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

11 May 2022 16:39 #264136 by Blood Prince
Τα Παδιά του Χούριν ήταν απολαυστικότατο όπως και το Σιλμαρίλλιον. Οι κριτικές μου είναι στο προφίλ που διατηρώ στο goodreads. www.goodreads.com/user/show/141655469

Τώρα έχω στην λίστα τα εξής βιβλία που έτσι και αλλιώς θα αγόραζα αλλά λόγω δουλειάς, θα αγοραστούν νωρίτερα.

Βιβλία που σκοπεύω να αγοράσω με σειρά προτεραιότητας στα ελληνικά.

1. Παιχνίδι του Στέμματος GGR Martin

2. Σύγκρουση Βασιλείων

3 & 4. Θύελλα από Ατσάλι Α και Β Τόμος

5. Χόμπιτ Τόλκιν

6. Βάπτισμα του Πυρός Σαπκόφσκι

7. Πύργος του Χελιδονιού (αναμένεται μετάφραση)

8. Λαίδη της Λίμνης (αναμένεται μετάφραση) 

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 May 2022 18:37 - 14 May 2022 18:38 #264223 by Blood Prince
Έχοντας πάρει φόρα ξεκινώντας να διαβάζω βιβλία , έχω αρχίσει να κάνω συλλογή top συγγραφέων που ανέκαθεν με ενδιέφεραν.

Δεν είμαι από αυτούς που αγοράζουν απεριόριστα αλλά τα βιβλία που αγοράζω είναι συγκεκριμένα και μάλιστα τα φιλτράρω. Δεν έχω σκοπό για την ώρα να αγοράζω συνεχώς καινούργια βιβλία αλλά να φτιάξω μια συλλογή την οποία θα διαβάζω πολλές φορές διαχρονικά.

Αν για παράδειγμα αγόραζα τα πάντα όλα για την Μέση Γη θα μπορούσα να αγοράσω και Hobbit, Ατελείωτες Ιστορίες, Πτώση της Γκοντόλιν, Μπέρεν και Λούθιεν αλλά θεωρώ πως με Άρχοντα των Δαχτυλιδιών, Σιλμαρίλλιον και Παιδιά του Χούριν έχω το πλήρες πακέτο.



Δεδομένου πως ο Μάρτιν, δεν έχει ολοκληρώσει ακόμα όλη την σειρά βιβλίων Το Τραγούδι της Φωτιάς και του Πάγου , και μπορεί να μην την ολοκληρώσει ποτέ  , έχω ως στόχο να αγοράσω τα τρία πρώτα , τουλάχιστον μέχρι το περίφημο Red Wedding.

Οπότε χθες παρήγγειλα τα 2 από 3 που με ενδιαφέρουν ώστε να μελετήσω τον περίφημο κόσμο που λατρέψαμε από την τηλεοπτική σειρά. Το τρίτο κυκλοφορεί στα ελληνικά σε δύο τόμους δυστυχώς.

 


 

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 May 2022 01:12 - 25 May 2022 01:15 #264481 by Blood Prince
Το Κόσμος της Φωτιάς και του Πάγου είναι περιζήτητο , μάλιστα είχε εξαντληθεί παλιότερα οπότε το παρήγγειλα γιατί ανησύχησα πως σε 1 με 2 μήνες μπορεί να μην το βρίσκω.

Επίσης πήρα και το τρίτο βιβλίο το πρώτο μέρος.

Το τρίτο βιβλίο θεωρείται το καλύτερο στην σειρά οπότε δεν χανόταν.

Για φέτος άλλα δύο βιβλία θα πάρω και είμαι καλυμμένος. Το Θύελλα από Ατσάλι Μέρος 2 και το Βάπτισμα του Πυρός Witcher.

 


 

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification