Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Αγορά PS3 και για χρήση media center

23 Sep 2008 14:19 #47368 by Γιώργος Πάσχος
1ον) Εάν θες να παράγει το ps3 ήχο 5.1 η μόνη λύση είναι μέσω hdmi ή οπτική ίνα. Παρόλα αυτά εσένα δεν σε εμποδίζει κανένας να συνδέσεις το ps3 μέσω composite καλωδίων (ασπρο και κόκκινο καλώδιο) για να βγάζεις stereo. Eίναι η βασική είσοδος ήχου σε όλα τα ηχοσυστήματα και μπορείς να το συνδέσεις όπου γουστάρεις.

Εγω για παράδειγμα έχω συνδέσει την τηλεόραση μου με το κίτρινο καλώδιο που είναι video και τα άλλα δυο (ασπρο και μαύρο) με το home cinema και βγάζω ψευδο-surround ήχο.

2ον) Το latency που έχεις είναι τρίχες. Εγώ παίζω με 16ms στο pc και ζω ακόμα. Υπάρχει ορατή σκιά αλλά εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί. Γενικός κανόνας: Εαν έχεις κάτω από 8ms είσαι jamaica.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Sep 2008 14:29 #47369 by Μάνος Αλιμπέρτης
Aπλα το ρωτάω επειδή υπάρχει μεγάλη συζήτηση στο net για το input lag της οθόνης και οτι ειναι παραπάνω απο τα 6ms που ειναι το ονομαστικο...βεβαια σε όλες τις οθόνες ονομαστικό ειναι. Βεβαια δεν ειμαι και σκληροπυρηνικος gamer οπότε πιστευω οτι θα ειμαι κομπλέ με τον εν λόγω συνδιασμό.

ntelalis, σ ευχαριστώ παρα πάρα πολυ για τις συμβουλες.

Everything that has a beginning has an end...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Jan 2009 12:35 #49950 by Μάνος Αλιμπέρτης
Επειδή παντα το εχω στην άκρη του μυαλού μου για αγορα PS3, η SONY υπάρχει περίπτωση να βγάλει κάποιο μελλοντικο firmware με εγγενή υποστήριξη για .mkv ;

Everything that has a beginning has an end...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification