Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

YouTube: Γενική συζήτηση/Απορίες

02 Mar 2014 12:02 #141223 by eliminator
Γεια σας παιδια μερικες ερωτησεις για το youtube εχω.

Πως γινεται να γινει καποιος partner;
Αμα γινει partner και επιτρεψει ads στα βιντεο του πληρωνεται, ισχυει;
Πληρωνεται καποιος per view; και ποσα; Η per subscribe και ποσα;

Ευχαριστω!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Mar 2014 14:36 #141732 by Μάνος Γρυπάρης
Αν σου χτυπησει dispute "Content matched" δεν μπορεις να κανεις τιποτα. Δεν θα καταφερεις monetisation γιατι αξιωνεται περιεχομενο. Ακομα κι αν κανεις appeal θα απορριφθεί.

Αντίθετα, αν σου βγάλει μόνο μαύρο θαυμαστικό τότε μπορείς να κάνεις κλικ και να αιτιολογήσεις γιατί έχεις τα δικαιώματα του βίντεο.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Aug 2014 00:15 #147981 by Κωνσταντίνος Τσακίρης
Παιδιά καλησπέρα.
θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το record video στην gamescom
αν γράψω ένα απόσπασμα και ύστερα το βάλω Youtube(αν υποθέσουμε πως δεν είμαι Partner) θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα με Copy rights?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Aug 2014 12:17 #148001 by Αποστόλης Αναστασίου
Συνηθως τετοια βιντεο σου κοβουν το monetisation στη χειροτερη γιατι περιεχουν gaming videos. Δεν χρειαζεται δηλαδη να ανησυχεις. Αλλα για φετος που ολες οι εταιρειες εβαλαν τις press conference στο Twitch τους και θα θελουν ολες να παρουν views (ενω παλια σε κατι UStream δεν νοιαζονταν) δεν αποκλειουμε και μια μικρη πιθανοτητα να στο κανουν report. Αλλα να κινδυνευσει ο λογαριασμος σου δεν το νομιζω.

Consoles are for people who like video games, PCs are for gamers.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Nov 2014 15:31 #152572 by Μάνος Γρυπάρης

Eisenheim wrote: ειμαι youtube partner και ηθελα να μαθω τι χρειαζεται σχετικα με την μουσικη στα video του youtube?
τι πρεπει να κανω ετσι ωστε να μην υπαρξει προβλημα σε ενα βιντεο που θα ανεβασω ακι θα χει μουσικη στο backround?
χρειαζεται να κανω απλα μια αναγωριση (οταν αυτο θα εχει δημηουργια εσοδων) της μουσικσ?
η απλα να γραψω στο description το ονομα του καλιτεχνη?
[17/2/2014 10:08:12 μμ] eisenheim TVfans: σας ευχαριστω πολυ

Θα πρέπει η συγκεκριμένη μουσική να είναι ΜΟΝΟ Royalty Free Music!
Κανε ενα Google ή YouTube search κι όσα τέτοια κανάλια βρίσκεις τους ζητάς να σου στείλουν με email μια αδεια σε .pdf για να την χρησιμοποιήσεις για το YouTube (αν στη ζητήσει).

Αυτό που πρέπει πάντοτε να κάνεις είναι να αναφέρεις στην περιγραφή όνομα καλλιτέχνη , ονομα τραγουδιου, και link για το youtube video. Αλλα παντα για Royalty Free. Στα Licensed στο κοβει το monetisation.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 Feb 2015 15:36 - 22 Feb 2015 17:40 #157055 by aggelos oiko
παιδια να σας ρωτησω αυτοι που ανεβαζουν βιντεο στο youtoube τα γκολ τους αλλα το κανουν οπως ειναι στην κανονικη ροη του αγωνα και εννοω οχι με replay πως το κανουν?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 Feb 2015 17:41 #157057 by Μάνος Γρυπάρης
Με PS4 ή Xbox One γίνεται. Απλά πατάς το Share button και σώζει βίντεο των τελευταίων λεπτών.
Μετά πηγαίνουν στα Settings και στα αρχεία της κονσόλας, κάνουν το βίντεο copy σε USB stick και τέλος μεταφέρουν το USB stick στο PC τους και το μοντάρουν.

Αν εχεις PC θα πρεπει να καταγραφεις απο πριν οσο παιζεις, π.χ. με OBS. Διαφορετικά το έχασες.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 Feb 2015 17:48 #157060 by aggelos oiko
me ps3 τι γινεται Μανο?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Feb 2015 23:19 #157121 by Μάνος Γρυπάρης

aggelos oiko wrote: me ps3 τι γινεται Μανο?

Δεν υπαρχει share στο PS3. Θα πρεπει να εχεις συσκευή καταγραφής όπως το Hauppauge Game Capture ή το Avermedia Live Gamer HD. Κοστίζουν 200 ευρώ το καθένα.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 Jul 2015 12:06 #164314 by Alexandr0s
Πώς μπορώ να βγάλω χρήματα από το youtube;Αν μπορείτε να μου το εξηγήσει κάποιος αναλυτικά

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification