Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

YouTube Networks: Γενική συζήτηση/Επιλογή Network

25 May 2016 12:30 #181736 by Μάνος Γρυπάρης
Όταν περάσετε κάποιο σεβαστό χρονικό διάστημα στο YouTube και αυξήσετε τους subscribers σας τότε είναι πολύ πιθανό σε κάποια φάση να σας έρθει πρόταση από YouTube Network για να ενταχθείτε μαζί του.

Κάθε YouTube Network εισπράτει συνήθως ένα 23-30% των εσόδων σας από το YouTube δίνοντας ως ανταπόδοση προβολή στο δίκτυό του (άρα περισσότερα views για εσάς) και βρίσκοντάς σας χορηγούς για τις εκπομπές σας, κάτι ακόμη πιο σπάνιο αφού η αγορά του YouTube ακόμη δεν έχει την απήχηση από χορηγούς όσο αυτή της τηλεόρασης.

Σε αυτό το topic θα συζητάμε γενικά για τα Networks. Μπορείτε να γράφετε εμπειρίες από τα Networks στα οποία είστε μέλη και τι εμπειρίες έχετε μέχρι τώρα.
Το GameWorld βρίσκεται στην Digital Minds (ελληνική εταιρεία) με την οποία είμαστε απόλυτα ικανοποιημένοι. :)

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 May 2016 15:14 #181866 by Αρίστος Αθανασιάδης

Manos wrote: Όταν περάσετε κάποιο σεβαστό χρονικό διάστημα στο YouTube και αυξήσετε τους subscribers σας τότε είναι πολύ πιθανό σε κάποια φάση να σας έρθει πρόταση από YouTube Network για να ενταχθείτε μαζί του.

Κάθε YouTube Network εισπράτει συνήθως ένα 23-30% των εσόδων σας από το YouTube δίνοντας ως ανταπόδοση προβολή στο δίκτυό του (άρα περισσότερα views για εσάς) και βρίσκοντάς σας χορηγούς για τις εκπομπές σας, κάτι ακόμη πιο σπάνιο αφού η αγορά του YouTube ακόμη δεν έχει την απήχηση από χορηγούς όσο αυτή της τηλεόρασης.

Σε αυτό το topic θα συζητάμε γενικά για τα Networks. Μπορείτε να γράφετε εμπειρίες από τα Networks στα οποία είστε μέλη και τι εμπειρίες έχετε μέχρι τώρα.
Το GameWorld βρίσκεται στην Digital Minds (ελληνική εταιρεία) με την οποία είμαστε απόλυτα ικανοποιημένοι. :)


Για να μπω στην Digital Minds πρέπει να έχω ένα ποσοστό προβολών και Subs ?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 May 2016 16:55 #181876 by Μάνος Γρυπάρης
Αυτά θα τα συζητήσεις με τους ίδιους στο www.digitalminds.gr/ , πεδιο Contact.

Για μενα καλο ειναι να εχεις τουλαχιστον 1.000 subs και να εισαι σιγουρος οτι θα ανεβαζεις τακτικα βιντεο.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 May 2016 16:49 - 31 May 2016 12:24 #182010 by Tony
Eγώ παιδιά εγγράφηκα στο Network της κυρα-Μαρίας στο περίπτερο της περιοχής μου και έχω δει άσπρη μέρα! Μια σακούλα γαριδάκια ανά βίντεο. Τα έσοδά μου έχουν αυξηθεί κατακόρυφα.

Πέρα απ΄την πλάκα , αυτοί οι Youtubers που παίρνουν διάφορα πράγματα από χορηγούς(π.χ Razer) , ανήκουν σε κάποιο Network?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Dec 2017 20:31 #210697 by Μάνος Γρυπάρης
Το αν θα υπάρξει χορηγία ή όχι εξαρτάται κυρίως από τον YouTuber. Αν έχει καλό περιεχόμενο και views τότε θα έρθουν και οι χορηγίες. Βέβαια, τα networks βοηθάνε στο να φέρουν χορηγούς. Το θέμα είναι να σε προτείνουν αρκετές φορές όταν θα έρθει ο υποψήφιος χορηγός για διαφήμιση έναντι άλλων καναλιών.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.