Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

FIFA 15

13 Mar 2015 21:36 #157939 by Savvas Dimitriadis
Replied by Savvas Dimitriadis on topic FIFA 15
κι εμενα οταν πηγα να παιξω online co-op season μου εβγαλε αντιστοιχο
μηνυμα για "online squads na kanw kapoio delete"
και μετα οταν επαιξα απλο season online
μου το εβγαλε στο πρωτο ματς αλλα τα επομενα δυο τα επαιξα κανονικα
πιθανολογω οτι εχει να κανει με το update που βγηκε !!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Mar 2015 03:35 #157943 by costas
Replied by costas on topic FIFA 15
το προβλημα ειναι γενικο απ οτι διαβαζω στο ιντερνετ και δυστηχος παραμενει ακομα.μετα το απντεητ ξεκινισαν τα προβληματα και δεν υπαρχει ακομα καμια επισιμη ενημερωση....

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Mar 2015 13:51 #157946 by Micheal Kyriakos
Replied by Micheal Kyriakos on topic FIFA 15
Όντως αρκετοί άλλα όχι όλοι έχουν αυτό το πρόβλημα. Επισήμως δεν έχει δοθεί λύση παρόλο που κυκλοφορούν κάποιες λύσεις με σβήσιμο αρχείων που δεν προτείνονται ακόμα ούτε έχουν το 100% επίλυσης του.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Mar 2015 12:25 #158224 by Βασίλης
Replied by Βασίλης on topic FIFA 15
μεσα μαρτιου κ δεν εχουν καν διορθωσει τους διαιτητες κ τους κηπερς παρα το οτι τους κραζει ολος ο κοσμος γιαυτο το θεμα!
αν δεν ειχαν αυτα τα θεματα,θα μιλουσαμε για φοβερη δουλεια κ φετος..
τραγικοι οι ανθρωποι..
κλασικη ΕΑ..

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Apr 2015 15:08 #159387 by Nikos Polychroniadis.
Replied by Nikos Polychroniadis. on topic FIFA 15
Μετα απο μηνες μπορω να πω ενα δυο πραγαματα σχετικα με τα "προβληματα" του παιχνιδιου.
Τα βασικα ειναι διαιτησια και τερματοφυλακες.

Στους διαιτητες το ζητημα ξεκιναει οταν σφυριζει φαουλ η πεναλτι σε περιπτωσεις που απλα ετυχε να ενωθουν 2 παιχτες. Θεωρω πως το προβλημα δεν ειναι 100% ο διαιτητης, δεν ειναι κατι απλο· πιστευω πως υπαρχει θεμα μηχανικης του παιχνιδιου. Ο διαιτητης σφυριζει αυτα που σφυριζει διοτι εχει προβληματα ο μηχανισμος συγκρουσης. Η βελτιωση που πηγαν να κανουν σε αυτο τον τομεα φανηκε απο την αρχη οτι εμεινε ημιτελης!

Για τους τερματοφυλακες ειναι θεμα τεχνητης νοημοσυνης και αυτο εχει επιπτωση σε ολοκληρο το παιχνιδι. Απλα στον τερματοφυλακα η "ανοησια" του παιχνιδιου κοστιζει και συγκεντρωνει ολες τις αρνητικες κρισεις.
Η πλακα ειναι πως του χρονου θα αναφερουν παλι τις γνωστες φρασεις: Improved AI, new collision engine και μεις θα τους λεμε μπραβο.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Apr 2015 19:47 - 28 Apr 2015 19:53 #160060 by Μάνος Γρυπάρης
Replied by Μάνος Γρυπάρης on topic FIFA 15
Τέλος τα FIFA 15 livestreams

Έκανα περίπου ένα μήνα να παίξω Fifa 15 Ultimate Team και μπήκα σήμερα να ξαναδώ τι γίνεται στην Division 2! Παίζω το 3ο ματς στην Division 3.

Γύρισα ματς από 0-2 σε 3-2 (παρά τον τραυματισμό Sturridge), ο αγώνας τελειώνει, οι παίκτες πανηγυρίζουν κι εγώ για κακή μου τύχη βγαίνω στο dashboard. To PSN κολλάει σε αυτό το σημείο που βλέπετε!



Θυμίζω ότι στο τελευταίο livestream έχασα το 1ο ματς λόγω disconnection που δέχθηκα από τους servers και το 2ο λόγω καλύτερου αντιπάλου. Οι servers της EA κάνουν...update Τετάρτη την ώρα του livestream και εμείς τρώμε lagspikes και χάνουμε ματς στα χαρτιά.



Περιμένω περίπου ένα λεπτό, πατάω το PS button στο DualShock 4, ακούω μόνο τον ήχο. Η εικόνα παγωμένη.

Κλείνω την κονσόλα, ανοίγω πάλι το Fifa 15 και τι να δω? Μήνυμα προειδοποίησης ότι έκανα Quit! Χάνω το ματς στα χαρτιά! 2 στους 3 αγώνες τους έχω χάσει στα χαρτιά ενώ κέρδιζα! (τον 2ο τον έχασα κανονικά).

Κι όλα αυτά ενώ το ματς είχε τελειώσει!



Έχουμε φτάσει στο 2015, το online gaming υπάρχει...20 χρόνια τώρα και είναι προφανές ότι η EA Canada έχει σίγουρα ένα σωρό άχρηστους developers που ΔΕΝ μπορούν να φτιάξουν κάτι τόσο απλό. Το να διατηρείται το αποτέλεσμα ενός αγώνα ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΛΗΞΕΙ. Είτε γιατί κόλλησε η κονσόλα, είτε γιατί αποσυνδέθηκε κάποιος, για οποιονδήποτε λόγο.

Δεν συζητάμε καν το να προηγείται κάποιος 2-0 ή 3-0 στο '90, να γίνεται αποσύνδεση και να υπολογίζει το παιχνίδι ότι "Ο αντίπαλος δεν θα είχε χρόνο να ισοφαρίσει". Ας το αφήσουμε αυτό. Μιλάμε για αγώνα όπου ο διαιτητής σφύριξε, οι παίκτες χαιρέτισαν και το αποτέλεσμα καθορίστηκε.

ΑΡΚΕΤΑ με αυτή την πατάτα. Τέλος τα livestream με το Fifa 15. Δεν ξέρω καν αν θα κάτσω να ξαναπαίξω. Τα τελευταία χρόνια όλα τα Sports games το μόνο που κάνουν είναι να μας πετάνε στη μάπα μικρά updates κάθε χρόνο, να δημιουργούν νέες εκδόσεις με προβλήματα και να περιμένουν να ασχολούμαστε μαζί τους.

Από το '88 που παίζω games ασχολούμαι απ' την πρώτη ημέρα με ποδοσφαιράκια και manager games. Μέχρι το 2010-2011 μπορώ να πω πως είχαμε μία άνοδο. Τα τελευταία χρόνια το μόνο που βλέπουμε είναι ΠΑΡΑΚΜΗ! Κι αυτό μας κάνει φυσικά να στρεφόμαστε σε άλλα genres.

Από σήμερα σταματάω οριστικά τα FIFA 15 livestreams. Δεν θα κάτσω να ξεφτιλίζομαι και να χάνω την υπομονή μου σε ένα παιχνίδι που έχει ΤΟΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ κώδικα που έχω δει ποτέ μου! Άμα θα σοβαρευτεί η EA στο Fifa 16 (που δεν το νομίζω γιατί όλα όσα έχουμε πει σε τόσες σελίδες topic έπρεπε να διορθωθούν με patches) ίσως θα ξανανοίξει η κάμερα τις Τετάρτες. Προς το παρόν έχουμε ένα σωρό άλλα games.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Apr 2015 20:12 #160062 by Kίμωνας Κάργατζης
Οπότε σύμφωνα με το παραπάνω comment πρέπει να τροποποιήσουμε την άποψή μας οσoν αφορά το περιεχόμενο του αυριανού livestream.. Εγώ λέω να το αφήσουμε έκπληξη και ν' ανακοινωθεί λίγο πριν το stream :P !

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Apr 2015 20:13 #160063 by Τάσος Μαραγκός
Replied by Τάσος Μαραγκός on topic FIFA 15
Χωστα ρε Μανο μηπως και ξυπνησουν αλλα πολυ δυσκολο.Τουλαχιστον γλυτωσαμε τα εγκεφαλικα.Οπως ειπες υπαρχουν τοσα παιχνιδια.
Αντε λοιπον οι Τεταρτες μας αποκτουν αλλο νοημα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Apr 2015 23:03 #160076 by Γιάννης Μπόκας
Replied by Γιάννης Μπόκας on topic FIFA 15
Εμ... PS4 ήθελες... Τα έχουμε ξαναπεί, μη τα ξαναλέμε... Βάψ' το μπλε

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Apr 2015 22:52 #160138 by Nikos Polychroniadis.
Replied by Nikos Polychroniadis. on topic FIFA 15
Ειναι ιδεα μου ή αληθευει οτι η εκδοση του XB1 ειναι λιγοτερο προβληματικη (σε σχεση με το PS4)??
Mανο οντως το παιχνιδι ειναι αγανακτηση για πολλους λογους... αλλα μην τα παρατας τωρα. Ανεβα τουλαχιστον div 1.
Μας εδωσες παντως ωραια streams και σε ευχαριστουμε! :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification