Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Anime: Προτάσεις σειρών

07 Jul 2017 12:15 #201265 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Είναι τρομερό και καλοφτιαγμένο, πραγματικά από τα καλύτερα ever και εγώ δεν έβλεπα τίποτε άλλο, ούτε παιχνίδια έπαιζα όταν το έβλεπα, σε 2-3 μέρες το είχα τελειώσει. One Piece έχω αφήσει τα chapter του Manga να μαζεύονται για να τα διαβάσω μαζικά, δεν μπορώ να περιμένω εβδομάδα-εβδομάδα. Τώρα από ότι έχω ακούσει από κάτι μικρο-σπόιλερ γίνεται χαμός.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Jul 2017 14:54 #201272 by Βασίλης Σπετσιέρης

Shikabane_Hime7 wrote: Είναι τρομερό και καλοφτιαγμένο, πραγματικά από τα καλύτερα ever και εγώ δεν έβλεπα τίποτε άλλο, ούτε παιχνίδια έπαιζα όταν το έβλεπα, σε 2-3 μέρες το είχα τελειώσει. One Piece έχω αφήσει τα chapter του Manga να μαζεύονται για να τα διαβάσω μαζικά, δεν μπορώ να περιμένω εβδομάδα-εβδομάδα. Τώρα από ότι έχω ακούσει από κάτι μικρο-σπόιλερ γίνεται χαμός.


Έχω 795 e στο σκληρό.Δεν ξέρω πότε και αν αξίζει να το αρχίσω

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Jul 2017 15:51 #201275 by Aνέστης Αδαμίδης
Αν μιλάς για το One Piece, αξίζει να το αρχίσεις. Όμως από ένα σημείο κι έπειτα καταντάει ρουτίνα και δεν έχεις τον ίδιο ενθουσιασμό που έχεις σε σειρές μικρότερου μεγέθους, όπως Psycho Pass, Trigun, Steins;Gate κλπ. Επειδή ακριβώς είναι μικρότερα, έχεις τον ενθουσιασμό "πρόχειρο" και σου μένει το συναίσθημα φρέσκο. Σε μακρόχρονες σειρές, δύσκολα γίνεται αυτό. Απλά αναζωπυρώνεται ανά περιόδους.

Παρόλα αυτά, αξίζει όπως προείπα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Jul 2017 16:12 - 07 Jul 2017 16:13 #201280 by Παναγιώτης Πολυδεύκης

Sephiroth wrote:

Shikabane_Hime7 wrote: Είναι τρομερό και καλοφτιαγμένο, πραγματικά από τα καλύτερα ever και εγώ δεν έβλεπα τίποτε άλλο, ούτε παιχνίδια έπαιζα όταν το έβλεπα, σε 2-3 μέρες το είχα τελειώσει. One Piece έχω αφήσει τα chapter του Manga να μαζεύονται για να τα διαβάσω μαζικά, δεν μπορώ να περιμένω εβδομάδα-εβδομάδα. Τώρα από ότι έχω ακούσει από κάτι μικρο-σπόιλερ γίνεται χαμός.


Έχω 795 e στο σκληρό.Δεν ξέρω πότε και αν αξίζει να το αρχίσω


Εγώ το έχω παρατήσει χρόνια τώρα και διαβάζω μόνο το manga. Βλέπω μόνο μερικά επεισόδια που ξέρω ότι έχουν ωραίες μάχες. Το ίδιο είχα κάνει και με το Naruto. Στην αρχή θα κολλήσεις σίγουρα, μετά ίσως σε κουράσει αν και αυτό είναι ανάλογα τα γούστα και το τι θες από anime.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Jul 2017 20:15 #201303 by Aνέστης Αδαμίδης
Τέλος το Steins;Gate. Δεν μπορούσα να το αφήσω άλλο, με τράβαγε να το δω μονοκοπανιά. Τα μάτια μου ακόμη βλέπουν πορτοκαλί γραμμές και x-rays, αλλά άξιζε τον κόπο. Είναι απίστευτα δυνατή σειρά. Είδα ότι έχει κι ένα εναλλακτικό επισόδειο 23, θα το ψάξω να το βρω.

Το θέμα με το ταξίδι στο χρόνο με ιντρίγκαρε ιδιαίτερα και αυτός θεωρώ είναι ο βασικός λόγος που κάθισα έτσι να το δω μονοκοπανιά. Οι θεωρίες που περιγράφονται εκεί μέσα σχετικά με το ταξίδι στο χρόνο είναι θεωρίες που έχουν διατυπωθεί στην πραγματικότητα και όχι ό,τι είχε ο καθένας στη στομάχα του. Πιστέψτε με, το έψαχνα υπερβολικά το θέμα όσο ήμουν στο στρατόπεδο. Ο τρόπος που το παρουσίασε μου θύμισε την ταινία Primer, η οποία έχει πολύ μεγάλο κουβάρι για να ξετυλίξει κανείς και η μόνο εξήγηση ίσως ήταν ένα multiverse. Αλλά όλα αυτά είναι άλλου παπά Ευαγγέλιο.

Θα γράψω ένα blog για το ταξίδι στο χρόνο και συζητάμε εκεί απόψεις αν είναι. Εν κατακλείδι: κακώς το ανέβαλα τόσο καιρό.
The following user(s) said Thank You: Παναγιώτης Πολυδεύκης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Sep 2017 10:55 #205056 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Ξανά άρχισα το Puella Magi Madoka Magica το οποίο είχα σταματήσει πριν χρόνια στο 2ο επεισόδιο. Πάνω κάτω ήξερα τι παιζόταν γιατί με είχε πρήξει ένας φίλος να το δω και ότι από το 3ο και μετά γίνεται χαμός. Ε στο 3ο έφτασα που όλοι λένε ότι γίνεται κάτι απίστευτο αλλά δεν ενθουσιάστηκα τόσο. Περίμενα κάτι πιο brutal. Το συνεχίζω όμως μιας και είναι μόλις 12 επεισόδια.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

09 Oct 2017 11:35 #206578 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Ξεκίνησα τη 2η σεζόν του Boku no Hero Academia, στο 8ο επεισόδιο έφτασα. Πολύ ευχάριστο και διασκεδαστικό αλλά θυμίζει πάρα πολύ Naruto η 2η σεζόν μέχρι στιγμής.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 Nov 2017 19:46 #208299 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Τελείωσα τη 2η σεζόν του Boku no Hero Academia, καταπληκτικό το προτείνω σε όλους! Περιμένω την 3η!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Nov 2017 21:36 #208337 by Lyricaldemon
To my hero academia απλά σπέρνει!Να το δείτε !

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 Nov 2017 23:41 #208560 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Ξεκίνησα το No Game No Life , διασκεδαστικό και πρωτότυπο!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification