Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Fallout 4

23 Nov 2015 20:56 #171484 by Μάνος Γρυπάρης
Δώσε console command να γελάσουμε.

Βρήκα ένα πολύ δυνατό Power Armor. Θα το βρείτε πάνω δεξιά στο χάρτη στο Finch Farm, όπου ένας πατέρας σας δίνει ένα quest για τον γιο του. Το τελικό boss είναι δύσκολο και χρειάζεται να έχετε τερματίσει το παιχνίδι ή καλό companion και πολλά μπρος-πίσω/Sleep/Load .



Ειδικά ο θώρακας T-45c που έχει το boss δίνει 240 Defence. Δεν περνάει τίποτα.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)
Attachments:
The following user(s) said Thank You: Myrmidon

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Nov 2015 21:34 - 23 Nov 2015 21:55 #171487 by Myrmidon
Replied by Myrmidon on topic Fallout 4
H παλια καλή εντολή από Skyrim coc = console command ακολουθουμενη απο το εκαστοτε location Fallout 4 locations

Είναι το ίδιο 5 χρόνια τώρα. Τα QA μάλλον σημαινουν Quality Assurance, που περνάει το παχνιδι. Smoke γιατι δεν ειναι περιοχη του χάρτη, αλλά κρυμμενη!!! (Έτσι λέω εγώ)
Developers TEST Cell

coc qasmoke Fallout 4 console commands

Όσο για τις PAS τώρα.....
Aυτές ειναι 2 από τις καλύτερές μου μέχρι τώρα. Τις βρήκα με μετακινήσεις χωρις χρηση fast travel. Στα ενδιαμεσα έχει πολλές περιοχες που δεν είναι στο χαρτη. Επισης έχω κάνει την περίμετρο του χάρτη με τα πόδια. Σε μια περιοχή βρήκα την δεύτερη PAS.








Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Nov 2015 21:55 #171488 by Λευτέρης Νταβερνιάρης

Myrmidon wrote: Η περιοχη ειναι των developers και μαλλον έχει όλα τα props κλπ που υπάρχουν στο παιχνιδι. Πας εκει με εντολη στην κονσολα.

coc qasmoke και για να βγεις coc sanctuaryext (ή το όνομα οποιασδήποτε πόλεως με την κατάληξη ext)

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world" - G-Man

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Nov 2015 15:03 - 25 Nov 2015 18:11 #171564 by Myrmidon
Replied by Myrmidon on topic Fallout 4
Συνεχίζοντας το free roaming ασχετως αποστολών, χτες βραδυ έγινε της αρκούδας.... :lol:

Όλοι οι καλοι χωρούσαν.







Και από έξω βεβαια ήταν η μαμά....
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Nov 2015 18:13 #171578 by Myrmidon
Replied by Myrmidon on topic Fallout 4
Στα ανατολικα του χάρτη Nοτια του καστρου, στην παραλια βρήκα τις Αtom Cats. Αυτά τα γατάκια έχουν τα καλύτερα mods για τις PAS....


Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Nov 2015 19:45 #171586 by Myrmidon
Replied by Myrmidon on topic Fallout 4
Η EVGA επιτρεπει στο Precission το γνωοστο μετροπρογραμμα μετρησεων και overclocking των GPU, την εφαρμογη skins. Δείτε τι εχω στο δικό μου. Θα το βρειτε εδω :

Fallout 4 Skin



Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Nov 2015 20:10 #171591 by Κατερίνα Μαρίνου
Που βρεθηκαν τοσα αρκουδακια?. :lol: Βρηκα επιτελους την Diamond City και μπηκα. Δεν το περιμενα οτι θα ειναι πολη μεσα στην πολη ετσι οπως την ειδα απο μακρια. Αυτος ο δημαρχος ειχε την πλακα του, δεν δινει πληροφοριες ο ατιμος. Πηρα την Piper για companion στελνοντας τον σκυλο στο βενζιναδικο, ελπιζω να τα παω καλυτερα τωρα αν και δεν φανηκε διαφορα στις μαχες.Επεσα σε παγιδα εκει που μια γυναικα λεει οτι θελει βοηθεια και μας παρεσυρε μεσα στο κτιριο οπου την πεφτουν οι αντιπαλοι και μας φαγανε ανετα. 3 φορες στο ιδιο σημειο εχασα και βαρεθηκα. Η συνεχεια επι της οθονης σημερα το βραδυ. ;)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Nov 2015 21:20 #171604 by Myrmidon
Replied by Myrmidon on topic Fallout 4

Mystique wrote: Που βρεθηκαν τοσα αρκουδακια?. :lol: Βρηκα επιτελους την Diamond City και μπηκα. Δεν το περιμενα οτι θα ειναι πολη μεσα στην πολη ετσι οπως την ειδα απο μακρια. Αυτος ο δημαρχος ειχε την πλακα του, δεν δινει πληροφοριες ο ατιμος. Πηρα την Piper για companion στελνοντας τον σκυλο στο βενζιναδικο, ελπιζω να τα παω καλυτερα τωρα αν και δεν φανηκε διαφορα στις μαχες.Επεσα σε παγιδα εκει που μια γυναικα λεει οτι θελει βοηθεια και μας παρεσυρε μεσα στο κτιριο οπου την πεφτουν οι αντιπαλοι και μας φαγανε ανετα. 3 φορες στο ιδιο σημειο εχασα και βαρεθηκα. Η συνεχεια επι της οθονης σημερα το βραδυ. ;)


Μystique καλό βόλι......Τα αρκουδακια τα βρηκα σε ενα σταθμο του μετρο, κοντα στο Diamond City. Την γυναικα που ζηταγε βοηθεια την βρηκα και εγω πρωτη φορα σημερα και φυσικα τους καθαρισα ολους μεχρι την ταρατσα :woohoo:

Τέλος έγινα μέλος των Atom Cats.





Και ένα ωραιο paint job που κόστισε 10 χιλιαρικα


Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Nov 2015 15:07 - 26 Nov 2015 15:07 #171644 by Τάσος Νικολακόπουλος
Αρκετά ενδιαφέρον το project που έχει ξεκινήσει μια ομάδα απο modders. Δημιουργούν το Fallout 1 μέσα στο Fallout: New Vegas, εκμεταλλευόμενοι τα features του τελευταίου. Διαβάστε περισσότερα .

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Nov 2015 16:24 #171649 by Vasilis Maverick
Replied by Vasilis Maverick on topic Fallout 4
Χαιρετώ τη παρέα. Ως συνήθως θα μπω κατ'ευθείαν στο ψητό.
Μου αρέσει πολύ το stealth gameplay γενικά και αν το επιτρέπει το παιχνίδι το non-lethal.
Αρκετές φορές ψάχνω στο διαδίκτυο για να πάρω ιδέες αλλα στην προκειμένη περίπτωση για το εν λόγω παιχνίδι τράβηξα λίγο τα μαλλιά μου(τα μυαλά μου).
Αναρίθμητα posts που διάβασα απο διάφορα site λέγανε το οτι η μηχανική stealth του παιχνιδιού δεν λειτουργεί, είναι αδύνατον να φτιάξεις stealth character, κτλ.
Το ίδιο συνέβη και με τα διάφορα βίντεο στο youtube που δίνουν συμβουλές. Με μια λέξη έλεος.
Θα έφτιαχνα βιντεάκι στο youtube αλλά δεν ασχολούμαι οπότε θα ανακοινώσω τις δικές μου συμβουλές εδώ και ίσως βοηθήσουν κάποιον (λέμε τώρα!)

Πριν ξεκινήσω, να σας πως οτι με το παρόν stealth build που έχω κατάφερα να sneakάρω πίσω απο έναν raider που φορούσε power armor (δίπλα στο όνομα είχε και νεκροκεφαλή παρακαλώ) και να του κλέψω το fussion core (είναι στην κατηγορία ammo) και να τον αναγκάσω να βγεί απο την στολή και μέχρι να βγεί να τον έχω τουφεκιάσει στο κεφάλι με τη καραμπίνα!
Το παρόν build μου έχει ως εξής:
i)Perks
1) Rank 4 Sneak
2)Rank 1 Pickpocket
3)Rank 1 Covert operations (skill book)
ii)Armor
1)Chameleon metal right leg armor
2)Military fatigues (+2 agility)
iii) Special
1) Agility 5 (σύνολο 7)
2)Perception 6
3)Luck 6
Συνοψίζοντας έχουμε 50% + 10% harder to detect όπως και επίσης κανένα penalty απο τρέξιμο. Ήμουν τυχερός που βρήκα την chameleon armor και βοηθάει όταν είμαι ακίνητος. Επίσης φοράω full reinforced combat armor πράγμα που με κάνει πολύ βαρύ αλλά δεν παρατηρώ δυσκολία στο stealth.
Οπότε επόμενος στόχος είναι να βρώ:
1) sneak bobblehead (+10% harder to detect)
2) όλα τα skill books U.S. Covert Operations

Με λίγα λόγια για εναν "badass" stealth character που βασίζεται στην στρατηγική και την τακτική είναι:
1) Sneak perk rank 4
2) Max Agility
3) Chameleon armor
4) Sneak bobblehead
5) όλα τα skill books U.S. Covert Operations

Τα όπλα που χρησιμοποιώ είναι:
1) Silenced pistol (για κοντινά headshots). Αυτη τη στιγμή χρησιμοποιώ το deliverer στο οποίο δεν μπορείς να βάλεις διόπτρα και η στόχευση είναι δύσκολη απο θέση sneak όταν φοράς chameleon armor.
2) Silenced assault Rifle (για μεσαίες αποστάσεις οταν θες μπόλικα και φθηνα πυρομαχικά)
3) Max damage shotgun (όταν θες δύναμη πυρός)
4) Sniper Rifle ( για μακρινές αποστάσεις, καλό είναι να μην βάλετε σιγαστήρα επειδή ρίχνει την απόσταση)
5) Mines (για να στήνετε παγίδες)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification