Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Περίεργα κι απίστευτα

26 Mar 2009 16:37 #51703 by Χρήστος Αρμυριώτης
Τα πάντα όλα έχει μέσα!!! Αυτά ταιριάζουν γάντι στον Πόλντο απ'τον Ποπάυ! :mrgreen:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Mar 2009 19:52 #51739 by Μάνος Γρυπάρης
Καταδικάστηκε επειδή έκανε σεξ με μια ηλεκτρική σκούπα!



Ένας άντρας από τις ΗΠΑ καταδικάστηκε από δικαστήριο σε τρεις μήνες φυλάκιση επειδή έκανε σεξ με μια ηλεκτρική σκούπα!

Ο κύριος Jason Leroy Savage, από την πόλη του Detroit, συνελήφθη από την αστυνομία τον περασμένο Οκτώβριο όταν κάποιος κάτοικος κατήγγειλε ότι κάτι περίεργο συνέβαινε στο πλυντήριο αυτοκινήτων που βρίσκονταν στην γειτονιά του!
ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
Θυμάται τα πάντα με λεπτομέρειες!
"Οι μουσουλμάνοι καπνιστές είναι σαν τις αγελάδες που αφοδεύουν"
Συνέχισε να χειρουργεί με καρδιακή προσβολή!
Άοσμα εσώρουχα για μια εβδομάδα!
Άλλη μια παρθενιά σε δημοπρασία!
Ενοπλη ληστεία με λεία... πασχαλινά αυγά!
Ήθελαν να κάψουν τα στρώματα του σταδίου!
Καταδικάστηκε επειδή έκανε σεξ με μια ηλεκτρική σκούπα!

Οι αστυνομικοί που κατέφθασαν στο πλυντήριο αυτοκινήτων δεν πίστευαν στα μάτια τους όταν είδαν τον 29-χρονο άντρα να κάνει σεξ με την ηλεκτρική σκούπα!

Έτσι λοιπόν τον συνέλαβαν με την κατηγορία της απρεπούς συμπεριφοράς σε δημόσιο χώρο.

Ο σύντροφος του, Tony Savage, με τον οποίο έχουν νόμιμα παντρευτεί έχασε το έδαφος από τα πόδια του μόλις πληροφορήθηκε το συμβάν και τον αποκάλεσε ανώμαλο!


ΥΓ. Είπε ο γάιδαρος τον πετεινό κεφάλα δηλαδή!
ΥΓ2. Και μόνο από το όνομα (Leroy Savage) ο δικαστής του ρίχνει ένα μήνα με το καλημέρα.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Apr 2009 00:39 #51972 by Κωνσταντίνος Κουτσούμπας
Απίστευτο κι όμως αληθινό, ένας ληστής κατάφερε να ξεφύγει από τον φρουρό της τράπεζας, την οποία προηγουμένως είχε ληστέψει, πετώντας πίσω του χαρτονομίσματα.

Το παράξενο αυτό γεγονός έλαβε χώρα σε πόλη των Η.Π.Α. με τον νεαρό άντρα να προσπαθεί να κλέψει μία τράπεζα. Αφού πήγε μέχρι τον ταμία, του έδωσε ένα σημείωμα που έγραφε πως απαιτεί να βάλουν 10.000 δολάρια σε μία τσάντα και να του τα δώσουν. Ο ταμίας αφού κατάφερε και μάζεψε περίπου 5.500 δολάρια του τα έδωσε έντρομος. Στην συνέχεια ο ληστής έφυγε τρέχοντας καθώς ο φρουρός της τράπεζας τον κυνηγούσε για να πάρει τα λεφτά πίσω. Σε μία απεγνωσμένη προσπάθεια διαφυγής, ο ληστής σκέφτηκε να αρχίσει να πετάει τα κλεμμένα 20δόλαρα μπροστά από τον φρουρό. Πράγματι το σχέδιο του πέτυχε. Ο φρουρός σταματούσε για να πιάσει τα χρήματα και τελικά μετά από την συγκομιδή 1500 ευρώ ο δράστης είχε ήδη φτάσει πολύ μακριά από το οπτικό του πεδίο.

Να σημειωθεί ότι ο ληστής δεν έδειξε όπλο στον ταμία και πολύ πιθανόν να μην κουβάλαγε ένα μαζί του

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Apr 2009 01:16 #51975 by Alex
Ο φρουρός είχε κάνει στάνταρ στην Ελληνική αστυνομία! Καλοφάγωτα!

Intel i7 940 ASUS A6T-Deluxe Corsair DDR3 1333Mhz 12GB 2xSapphire 5870 1GB OC Vapor-X Crossfire OCZ 120GB Revodrive Coolermaster Cosmos RC-1000 Topower PowerBird 1100W Full Modular
EIZO S2401W 24'' TFT

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Apr 2009 16:28 #52156 by Μάνος Γρυπάρης
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ!

Έπεσε από μπαλκόνι 5ου όροφου δυο φορές και σώθηκε!!



Ένας άντρας από την Ρωσία μην αντέχοντας την γκρίνια της γυναίκας του έπεσε από το μπαλκόνι του διαμερίσματος τους για δεύτερη φορά και σώθηκε!

Ο κύριος Alexei Roskov αφού είχε καταναλώσει δυο μπουκάλια βότκα άνοιξε το παράθυρο της κουζίνας και έπεσε από πέμπτο όροφο χωρίς να πάθει ζημιά!

Η σύζυγος του Yekaterina έμεινε άναυδη από την αψυχολόγητη κίνηση του άντρα της και έντρομη κάλεσε αμέσως το ασθενοφόρο.

Ο 22-χρονος άντρας ανέβηκε με τις σκάλες στο διαμέρισμα και είδε την γυναίκα του να του «φωνάζει: τι έκανες;» και έτσι αποφάσισε να πηδήξει και δεύτερη φορά από το μπαλκόνι!

«Δεν έχω ιδέα γιατί πήδηξα την πρώτη φορά. Όμως μόλις ανέβηκα πάνω και την άκουσα να φωνάζει αισθάνθηκα ότι ήταν καλύτερα να φύγω και έτσι έπεσα πάλι από το παράθυρο,» είπε ο κύριος Alexei Roskov.

Οι νοσοκόμοι του ασθενοφόρου δεν πίστευαν τα μάτια τους αφού μετά από δυο πτώσεις το μόνο που είχε ήταν κάποιες μικρές γρατσουνιές και μώλωπες!

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Apr 2009 16:13 #52253 by Μάνος Γρυπάρης
Τους πρόσφερε τσάι... με μια σφαίρα στο κεφάλι

http://www.zougla.gr/news/data/upimages/image.php?image=tsia523552.jpg&width=490

Με το στόμα ανοιχτό έμειναν οι αστυνομικοί που κλήθηκαν σε σπίτι στο Μισισιπή, όταν είδαν μία γυναίκα που είχε δεχθεί μια σφαίρα στο κεφάλι από τον άντρα της, όχι μόνο να ζει αλλά και να τους προσφέρει τσάι!

Γιατροί και αστυνομικοί θεωρούν θαύμα ότι επέζησε η 47χρονη Τάμμι Σέξτον, καθώς η σφαίρα από το 38χτάρι όπλο, τρύπησε το μέτωπό της, διαπέρασε το κρανίο της και βγήκε από το πίσω μέρος του κεφαλιού της.

Ωστόσο, η Σέξτον είχε ακόμα δυνάμεις και ως καλή οικοδέσποινα πρόσφερε στους «επισκέπτες» ένα φλιτζάνι τσάι. Η ίδια, πάντως, αναμένεται να αναρρώσει πλήρως, σε αντίθεση με τον άντρα της, που αυτοκτόνησε μετά την επίθεση στη σύζυγό του.

Ο δράστης βρισκόταν υπό αστυνομική παρακολούθηση, αφού είχε παρουσιάσει βίαιη συμπεριφορά κατά το παρελθόν απέναντι στην κόρη και τη γυναίκα του και δεν έπρεπε να τις πλησιάζει.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Apr 2009 16:34 - 05 Nov 2015 20:40 #52317 by Μάνος Γρυπάρης
Η τσίχλα βοηθάει στα… μαθηματικά!
Αποτελέσματα έρευνας έδειξαν ότι όποιος μασάει τσίχλα έχει υψηλότερους βαθμούς στα Μαθηματικά.

Αμερικανοί ερευνητές ανακοίνωσαν χθες Τετάρτη ότι το μάσημα της τσίχλας μπορεί να ενισχύσει τις ακαδημαϊκές επιδόσεις στους εφήβους.

Πολλά σχολεία στις ΗΠΑ απαγορεύουν τη συνήθεια αυτή γιατί οι μαθητές συχνά κολλάνε τις τσίχλες τους στα θρανία και τις καρέκλες.

Ωστόσο, ομάδα επιστημόνων υπό τον Κρεγκ Τζόνστον της Ιατρικής Σχολής του Baylor College στο Χιούστον, διαπίστωσε ότι οι μαθητές εκείνοι που μασάνε τσίχλες στη διάρκεια του μαθήματος των Μαθηματικών είχαν καλύτερες επιδόσεις στα τεστ μετά από 14 εβδομάδες και καλύτερους βαθμούς στο τέλος του τριμήνου σε σχέση με τους μαθητές εκείνους που δεν μασούσαν τσίχλα.

Σύμφωνα με την Τζιλ Λεβίλ, διευθύντρια του επιστημονικού ινστιτούτου Wrigley, που χρηματοδότησε και την έρευνα, πολλοί απ' όσους μασάνε τσίχλα απάντησαν ότι αυτό τους βοηθάει να παραμένουν συγκεντρωμένοι.

www.kathimerini.gr με πληροφορίες από ΑΠΕ-ΜΠΕ

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Apr 2009 17:28 #52320 by Νικολής Ασημάκης
Η μαθηματικός του Γυμνασίου μου είχε διαφορετική άποψη επειδή είπε στην αδερφή μου πέρισι (που μασάει συνέχεια τσίχλα) πως αυτό φταίει για την έλλειψη εγκεφάλου! :mrgreen: (χαριτολογώντας)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Apr 2009 19:49 #52326 by Μάνος Γρυπάρης
Άμα βρεθεί κανένας καραγκιόζης καθηγητής να σας την πει για τις τσίχλες (να τις φτύσετε με το ζόρι ή ρίξει αποβολή), ξέρετε, ε?
Την επόμενη ώρα θα αγοράσει ένας πακέτο με τσίχλες και όλοι θα μασάτε τσίχλα :mrgreen:
Μετά δεν παίζει να κάνει μάθημα σε άδεια αίθουσα.
Αν κι εδώ που τα λέμε το 2009 δεν νομίζω να υπάρχουν ακόμα τόσο παράξενοι τύποι.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 May 2009 17:34 #53596 by Κωνσταντίνος Κουτσούμπας
Το τρενο του Διαβόλου!









Απλα δεν υφισταται κατι τετοιο. Δεν μπορω να φανταστω πως καποιοι μπηκαν σε αυτο το ''πραγμα'' και βγηκαν ζωντανοι. Και να με πληρωνατε ολοι μαζι εδω μεσα, δεν υπηρχε περιπτωση να μπω. Ειναι οτι πιο τρομακτικο εχω δει ποτε μου σε παιχνιδι τετοιου τυπου.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification