Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

PS4: Συζήτηση/Νέες ειδήσεις

03 Feb 2020 13:16 #231302 by Ηλιας

Blood Prince wrote: Τα νεύρα μου όλα.....2018 αγόρασα το PS4...2020 μου λένε PS5...που να ήξερα πως το PS5 θα υποστηρίζει Backwards Compatibility....έτσι μου έρχεται να πάρω το PS4 και να το σπάσω.

Επιπλέον τι είδαμε σε αυτή την γενιά...ένα σωρο Remaster,Remake και Port.


Μια χαρα θα στεκεται το ps4 για τα επομενα 3-4 χρονια. Απο την μερα που το αγορασες μεχρι να βγει το ps5 θα εχουν περασει 2 χρονια.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 Mar 2020 11:01 #232244 by Blood Prince
Για το μέλλον έχω αρκετά παιχνίδια στην λίστα.

Nioh,Dark Souls Remastered,Shadow of the Tomb Raider,Nioh 2,A Plague Tale Innocence,Sekiro,Ghosts of Tsutsima κλπ

Οπότε δεν έχω λόγο να βιαστώ για PS5....το Elden Ring θα με χαλάσει μόνο αν είναι PS5 exclusive όσο για το Elder Scrolls VI αναμένεται πρός στο τέλος της 9ης γενιάς κονσολών.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

11 Mar 2020 11:36 #232266 by Ηλιας

Blood Prince wrote: Για το μέλλον έχω αρκετά παιχνίδια στην λίστα.

Nioh,Dark Souls Remastered,Shadow of the Tomb Raider,Nioh 2,A Plague Tale Innocence,Sekiro,Ghosts of Tsutsima κλπ

Οπότε δεν έχω λόγο να βιαστώ για PS5....το Elden Ring θα με χαλάσει μόνο αν είναι PS5 exclusive όσο για το Elder Scrolls VI αναμένεται πρός στο τέλος της 9ης γενιάς κονσολών.


Παντως οπως εχεις πει και εσυ, ισως να επρεπε να περιμενεις αντι να αγορασεις ps4 λιγο πριν βγει το ps5.

Δεν συμφωνω απολυτα βεβαια, αλλα τωρα που το ξανασκεφτομαι, ισως να εχεις δικιο.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

11 Mar 2020 14:17 - 11 Mar 2020 14:33 #232273 by Blood Prince

Brazhlias wrote:

Blood Prince wrote: Για το μέλλον έχω αρκετά παιχνίδια στην λίστα.

Nioh,Dark Souls Remastered,Shadow of the Tomb Raider,Nioh 2,A Plague Tale Innocence,Sekiro,Ghosts of Tsutsima κλπ

Οπότε δεν έχω λόγο να βιαστώ για PS5....το Elden Ring θα με χαλάσει μόνο αν είναι PS5 exclusive όσο για το Elder Scrolls VI αναμένεται πρός στο τέλος της 9ης γενιάς κονσολών.


Παντως οπως εχεις πει και εσυ, ισως να επρεπε να περιμενεις αντι να αγορασεις ps4 λιγο πριν βγει το ps5.

Δεν συμφωνω απολυτα βεβαια, αλλα τωρα που το ξανασκεφτομαι, ισως να εχεις δικιο.



Πως θα μπορούσα να περιμένω δύο χρόνια για να παίξω παιχνίδια όπως το Witcher 3 ,το Bloodborne και το Dark Souls 3 τα οποία ανυπομονούσα ;

Ετσι και αλλιώς δεν είναι σίγουρο πως το PS5 θα έχει Backwards Compatibility με όλα τα παιχνίδια του PS4 αλλά ακόμα και να έχει που θα μπορούσα να το ξέρω τον Σεπτέμβριο 2018.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Mar 2020 21:26 #232496 by Ηλιας

Blood Prince wrote:
Πως θα μπορούσα να περιμένω δύο χρόνια για να παίξω παιχνίδια όπως το Witcher 3 ,το Bloodborne και το Dark Souls 3 τα οποία ανυπομονούσα ;

Ετσι και αλλιώς δεν είναι σίγουρο πως το PS5 θα έχει Backwards Compatibility με όλα τα παιχνίδια του PS4 αλλά ακόμα και να έχει που θα μπορούσα να το ξέρω τον Σεπτέμβριο 2018.


Συμφωνω απολυτα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Mar 2020 00:24 #232858 by Giorgos Tsolaridis
Τα downloads στο PS4 θα καθυστερούν στο εξής λόγω του κορωνοϊού
Το online multiplayer δεν θα επηρεαστεί.


Η Sony ανακοίνωσε ότι τα downloads των games μέσα από το PS4 θα καθυστερήσουν στην Ευρώπη και την Αμερική, λόγω του κορωνοϊού.

Οι servers της Sony που εξυπηρετούν τις δύο ηπείρους έχουν υπερφορτωθεί, διότι με την καραντίνα που υπάρχει εξαιτίας του κορωνοϊού, ολοένα και περισσότερος κόσμος παίζει games. Αρχικά η απόφαση αυτή ανακοινώθηκε από τον Jim Ryan, επικεφαλής του τμήματος PlayStation, μόνο για την Ευρώπη στις 24 Μαρτίου. Σήμερα η απόφαση αυτή ήρθε και στην Αμερική, όπου και οι πολίτες της χώρας υποβλήθηκαν σε καραντίνα τις τελευταίες ημέρες.

Ευτυχώς το online multiplayer δεν θα επηρεαστεί σε θέμα ταχύτητας.

I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

11 May 2020 11:43 #233918 by Sotiris Greece
Το CE-34878-0 (Blue Screen Of Death) είναι το πιο τακτικό σφάλμα που συναντάμε γενικά κατά την διάρκεια του παιχνιδιού. Το μεγαλύτερο ποσοστό των χρηστών έχουν δοκιμάσει τις λύσεις που δίνει η Sony εδώ χωρίς αποτέλεσμα.

Σε δύο ψηφιακά games (Iron Snout & Zeroptian Invasion) που δοκίμασα με το που ξεκινούσε το παιχνίδι και μετά από λίγα δευτερόλεπτα εμφανίζεται το CE-34878-0 και αυτομάτως πηγαίνει στην αρχική οθόνη του PS4 που γίνεται ως συνήθως.

Όσο περίεργο και να φαίνεται το σφάλμα προκαλείται από την γλώσσα εισαγωγής και η λύση είναι αλλαγή γλώσσας από ελληνική σε English (United Kingdom) και το πρόβλημα λύθηκε.
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 May 2020 12:15 #234509 by Sotiris Greece
Τζάμι η δυνατότητα του Shareplay :P

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 May 2020 19:09 #234814 by Sotiris Greece
Έχει γίνει διαθέσιμο το firmware της κονσόλας που αντιστοιχεί στην 7.51 έκδοση. Τo γνωστό ποιηματάκι: Αυτή η ενημέρωση λογισμικού βελτιώνει την απόδοση του συστήματος

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 May 2020 15:45 #234924 by Ηλιας
Δεν την βελτιωνει;

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification