Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

PlayStation Help Center

28 Oct 2005 01:23 - 27 Mar 2015 00:49 #4637 by Μάνος Γρυπάρης


Σε αυτό το topic μπορείτε να ρωτάτε ότι απορίες έχετε για τις κονσόλες της Sony (οικιακές και φορητές). Οι περισσότερες απορίες λογικά θα επικεντρωθούν σε PlayStation 4, PS Vita και PlayStation 3, αλλά ρωτήστε ελεύθερα και για παλιότερες κονσόλες.

Μέχρι στιγμής οι ήδη γνωστές απορίες για τις κονσόλες της Sony που δεν έχουν βρει λύση είναι οι εξής:

PlayStation 3
E: Υπάρχει backwards compatibility για παλιότερες κονσόλες?
A: Το PS3 τρέχει μόνο τα games του PS1 αλλά όχι τα games του PS3.

Ε: Μπορώ να καταγράψω βίντεο ή να κάνω live streaming μέσα από την κονσόλα μου?
Α: Δυστυχώς η δυνατότητα αυτή υπάρχει μόνο στο PS4 με το Share button

PlayStation 4
E: Υπάρχει backwards compatibility για παλιότερες κονσόλες?
A: Το PS4 τρέχει δεν τρέχει τα games από κανένα παλιότερο PlayStation.

Ε; Το grip του analog stick μου στο DualShock 4 ξεφλουδίζει συνεχώς. Τι να κάνω?
Α: Αυτό είναι ένα γνωστό θέμα με τα DualShock 4 και δυστυχώς η Sony δεν έχει πάρει θέση ακόμη. Το μόνο που μπορείτε να κάνετε είναι να αγοράσετε νέα PS4 grips.

Ε: Όταν κάνω live streaming μου πετάει error και σταματάει. Τι συμβαίνει?
Α: Το πρόβλημα οφείλεται στην εφαρμογή ή στους servers της Sony κι ελπίζουμε να λυθεί με μελλοντικό firmware update.


Αν έχετε οποιεσδήποτε απορίες τότε ρωτήστε σε αυτό το topic. Θα χαρούμε να σας τις λύσουμε.

Edit: Το topic λειτουργεί ως template. Οι απορίες ανοίγονται στα σχετικά topics ή σε νέα topics. Για τις ίδιες απορίες απαντάτε σε ήδη υπάρχοντα topics αποριών.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)
Attachments:
The topic has been locked.
Notification