Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

GameWorld: Γενικά/Προτάσεις/Upgrades

17 Aug 2017 16:53 #204003 by Πιέρρος Φουστέρης
Αγαπητοί fits79 και Blood Prince, αν κάνατε τον κόπο να ψάξετε λίγο πριν παραπονεθείτε για τα 2 αυτά θέματα, θα βλέπατε ότι έχουν αναφερθεί πολύ νωρίτερα. Συγκεκριμένα, για το subscribe στα topics έχει βρεθεί λύση εδώ κι εβδομάδες . Όσον αφορά το log in, μας κάνει όλους αυτόματα log out το σύστημα μετά από ένα συγκεκριμένο χρονικό διάστημα, για να πετάει όσους είναι "AFK" και να πηγαίνει πιο γρήγορα το site/forum, όπως είπε ο Μάνος 1-2 σελίδες πριν. Ελπίζω να μην έχετε άλλα θέματα, αλλά, αν έχετε, είστε ευπρόσδεκτοι να τ' αναφέρετε, αφού, πρώτα, τσεκάρετε αν έχουμε ήδη αναφέρει κάποια λύση.

"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Aug 2017 00:27 - 18 Aug 2017 02:07 #204016 by Grigoris
Το ξερουμε οτι εχουν ηδη αναφερθει ειδικα το θεμα με το ηδη τσεκαρισμενο κουτακι υπαρχει και απο τις παλιας μορφης theme απλα το αναφεραμε παλι γιατι πολυ απλα μετα απο τοσους μηνες/χρονο δεν εχουν διορθωθει ακομα και ειναι ενοχλητικα.
Edit: Θα δοκιμασω την λυση που προτεινει ο Μανος και βλεπουμε

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Aug 2017 13:43 - 19 Aug 2017 13:51 #204060 by Grigoris
Οσο αφορα το παντα τσεκαρισμενο τετραγωνακι στη επιλογη "Check this box to be notified of replies to this topic." λυθηκε με τον τροπο που λεει ο μανος σε προηγουμενο λινκ/ποστ.

Εμενα προσωπικα μου ειναι πολυ σπαστικο να πρεπει να κανω log in καθε φορα που επισκεπτομαι το site ειδικα αν ειναι μετα απο μερικες ωρες.

Και πως ξεφορτωνομαστε το μυνημα για την ταχυτητα του site γιατι παρολο που το εχω διαβασει αυτο εμφανιζεται μονιμως στο λινκ με τα αγαπημενα μου τοπικς.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Aug 2017 14:14 - 19 Aug 2017 14:18 #204062 by Angel
Αγαπητέ fits, οπως έχει αναφερθεί, το logout γίνεται για να είναι γρηγόροτερο το site.Δεν γίνεται μόνο σε εσένα αλλά και σε εμάς.Δεν είναι μεγάλος κόπος να πατήσεις δυο clicks κάθε φορά που θες να μπείς στο Site ειδικά αν έχεις επιλέξει ο browser να θυμάται τον κωδικό σου και θα σε παρακαλούσα να σταματήσεις να το αναφέρεις σαν πρόβλημα γιατί γίνεται για την δικιά μας ταχύτερη εξυπηρέτηση.

The sword of destiny has two edges. You are one of them.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Aug 2017 14:35 - 22 Aug 2017 16:39 #204063 by Grigoris
Αρχικα ειναι προβλημα. Και εγω δεν θελω να εχω αποθηκευμενα στον οποιον browser τους κωδικους μου και καθε φορα τους παταω οποτε ναι ειναι ταλαιπωρια καθε 10 ή οσες ωρες ειναι να πρεπει να κανεις παλι login.

Και στην ουσια αυτο ακυρωνει την επιλογη που εχει στην login οθονη που μπορεις να τσεκαρεις και λεγεται "να με θυμασαι", τουλαχιστον βγαλτε εντελως αυτη την επιλογη απο την login οθονη αφου στην ουσια την εχετε αχρηστεύσει.

Και πραγματικα δεν νομιζω αυτη η δυνατητα να μενει καποιος μόνιμα συνδεδεμενος κανει το site/forum να σέρνεται.

Ειδικα αν δεν ειναι καποιος στο site και δεν πλοηγείται καν παρολο που παραμενει συνδεδεμενος πως γινεται να κανει το site/forum ποιο αργο?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Aug 2017 12:29 - 22 Aug 2017 16:41 #204126 by Πιέρρος Φουστέρης
Φίλε fits79, η κουβέντα για το συγκεκριμένο θέμα λήγει εδώ. Έχουμε πει πάμπολλες φορές ότι, μέχρι να λυθούν πλήρως όλα τα bugs και να τελειώσει το upgrade, διότι ακόμη και τώρα σημειώνονται μικρολαθάκια και διορθώνονται, το log in θα παραμείνει ως έχει. Το θεμα θα διορθωθεί μέσα στους επόμενους μήνες. Όταν, με το καλό, διορθωθεί και παραμένετε συνδεδεμένοι όταν βάζετε μία φορά τα στοιχεία σας, τότε δεν θα υπάρχει θέμα. Μέχρι τότε, όμως, μην παραπονεθείς ξανά για το συγκεκριμένο, διότι επαναλαμβάνεις το ίδιο πράγμα και δέχεσαι την ίδια απάντηση. Ευχαριστώ και καλή συνέχεια.

"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister
The following user(s) said Thank You: Angel

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Aug 2017 14:43 - 22 Aug 2017 16:43 #204133 by Angel
Μια φορά αγαπήτε fits αρκεί.Σου απαντήσαμε γιατί γίνεται αυτό και επίσης έχει τονιστεί οτι το update προκάλεσε κάποια προβλήματα τα οποία προσπαθούμε να λύσουμε.Με το να αναφέρεις κάτι ξανά και ξανά δεν πρόκειται να αλλάξει την κατάσταση γιατί δεν εξαρτάται μόνο απο εμάς.Καλώς ή κακώς ολα τα updates παρουσιάζουν προβλήματα.Λίγη υπομονή μέχρι να λυθούν.Επίσης έχεις την επιλογή να μην συμμετέχεις στο forum.Μπορείς να ενημερώνεσαι με ακριβώς τον ίδιο τρόπο και σαν guest.

The sword of destiny has two edges. You are one of them.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Aug 2017 16:02 - 22 Aug 2017 16:36 #204137 by Grigoris

DoUzOs wrote: Ισχύει, φίλε fits79, η απάντησή μου δεν είναι καθόλου ειρωνική, ούτε μειωτική απέναντί σου. Φυσικά και αυτό το topic υπάρχει για ν' αναφέρουν οι χρήστες τα όσα προβλήματα εντοπίζουν στο forum ή στο site μας κι εσύ πολύ σωστά έκανες και μας ανέφερες το θέμα με το login. Βέβαια, δεν χρειάζονταν οι επαναλήψεις, αφού, μετά την πρώτη φορά που το έγραψες, σου απαντήσαμε. Από την στιγμή που συνεχίζεις και αναφέρεσαι σε αυτό, λέγοντας το ίδιο πράγμα, καταλήγεις να spamάρεις, πράγμα που δεν θέλουμε, αλλά εσύ, προσωπικά, δεν το καταλαβαίνεις. Εγώ, πολύ απλά, σου πρότεινα να κάνεις ένα διάλειμμα, μέχρι να λυθεί το ζήτημα, για να μην εκνευρίζεσαι από το γεγονός ότι χρειάζεται να βάζεις τα στοιχεία σου κάθε φορά που θέλεις να συνδεθείς. Εάν επιθυμείς, όμως, μπορείς να συνεχίσεις να πλοηγείσαι στο forum μας, αλλά χωρίς ν' αναφέρεις το ίδιο θέμα πάμπολλες φορές. Λυπάμαι, αλλά δεν φταίω αν παρεξηγείς τα λόγια μου, εγώ ήμουν απολύτως ξεκάθαρος και πιστεύω πως και άλλα άτομα μπορούν να συμφωνήσουν μαζί μου. Τα υπολογίζουμε τα μέλη του site/forum μας κι έχουμε άπειρες αποδείξεις. Δε νομίζω πως μπορείς να διαφωνήσεις, έτσι; ;)

Ξανα αναφερα το προβλημα με το log in για τι απαντησα σε αυτο(www.gameworld.gr/#204062) σου το ποστ μιας κι εσυ δεν το βλεπεις σαν προβλημα και σου εξηγησα γιατι ειναι προβλημα και οχι μονο για εμενα αλλα για ολο το ιντερνετ γενικοτερα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Aug 2017 16:17 - 22 Aug 2017 16:41 #204140 by Πιέρρος Φουστέρης
Φίλε fits79, είτε είναι πρόβλημα, είτε δεν είναι, εσύ συνεχίζεις και το αναφέρεις κι εμείς συνεχίζουμε και σου λέμε το ίδιο πράγμα. Γι' αυτό να σταματήσει η συζητήση σχετικά με το συγκεκριμένο θέμα, μιας κι έχουμε πει ό,τι είχαμε να πούμε γι' αυτό.

To θέμα με το login θα διορθωθεί μέσα στους επόμενους μήνες.

"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Aug 2017 20:02 #204147 by Aνέστης Αδαμίδης
Παιδιά, δυσκολεύομαι να βάλω φωτογραφίες στα post. Μπορείτε να μου δώσετε μερικές οδηγίες; Ή μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τη λειτουργία των συνημμένων;
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification