Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

PC Emulators/MAME: Γενική συζήτηση

28 Nov 2015 19:23 #171763 by George
Επειδη ειμαι old school και ολο αυτο μου φαινεται ηδη εξωγηινο για μενα εχεις καπου καποιο λινκ για το mame32

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Nov 2015 03:28 #171785 by Βαγγελης Τασιοπουλος
Καλησπερα δες εδω την επισημη σελιδα : mamedev.org/

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Nov 2015 04:52 #171786 by Πιέρρος Φουστέρης
Φίλε Wicker, μπορείς πάντα να μπεις και στο www.planetemu.net . Εκεί, μπορείς να βρεις όποιο παιχνίδι θέλεις.

"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Mar 2016 13:16 #178786 by Minas
Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει στο πως μπορώ να τρέξω MAME σε  mac , με το τελευταίο λειτουργικό El capitan ? Έκανα μια προσπάθεια με MESS MAME , ανοίγει το emulator αλλά δεν βλέπει τα roms.. Δυστυχώς στο google δεν βρήκα κανα Καινούργιο tutorial.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Mar 2016 19:59 #178908 by Μάνος Γρυπάρης
Δες αυτό το βιντεο:


File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Mar 2016 20:38 #178909 by Minas

Manos wrote: Δες αυτό το βιντεο:


Το δοκίμασα αλλά είναι με παλιότερο Mac OS, και build του MAME , και δεν δούλεψε...
Ευχαριστώ παντός.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

09 Nov 2016 22:09 - 09 Nov 2016 23:56 #189295 by χαρης
Καλησπέρα...θέλω να κάνω μια ερώτηση που μπορεί να φανεί χαζή... πριν από κάποιο καιρό, έπαιζα τα παιχνίδια commandos, empire earth, age of empires, κτλ, που ήταν μέχρι και για τα xp. ο μικρός μουλοιπόν τρελαινόταν και του άρεσαν πολύ...επείδη όμως ήταν μικρός, μπορούσα να το κοροιδεψω, και να του λέω διάφρα...τώρα, έχοντας windows 7, βλέπει ότι εν θέλει να παίξει σαν τρελλός, δεν μπορεί γιατί για παράδειγμα στην σειρα ( Commandos Complete ) τα μπαρμπαδάκια όπως τα λέει πάνε πραγματικά πολύ γρήγορα... θα ήθελα λοιπόν την βοήθεια σας, τι μπορώ να κάνω.... υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να "κατεβάζει" την ταχύτητα του υπολογιστή, όπως παλαιοτερα το cpukiller, που να βοηθάει ώστε να μπορεί να παίξει αυτα τα παιχνίδια και ο μικρός μου πλέον (και ίσως και γώ για να θυμηθώ και τα νιάτα μου?) η η έσχατη λύση είναι να έχω και τα windows xp ? ευχαριστω και περιμένω νέα σας...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

09 Nov 2016 23:34 #189301 by Μπάμπης Χαραλάμπους
Καλωσόρισες στο forum.

Μπορεί να υπάρχει καποιο cheat ή κάποια εντολή τελοσπάντων μεσα στο ίδιο το παιχνίδι που να σου επιτρέπει να το κανεις πιο αργό ή πιο γρήγορο. Αν δεν υπάρχει κατι τότε μπορείς να βρεις παρόμια παιχνίδια με πιο αργή ταχύητητα ή απλα να μαθει το παιδι σου σιγα σιγα να παιζει στην κανονική ταχύτητα (οπως μάθαμε ολοι).

I am you and you are me. Carry that with you wherever you go. Thank you, my friend. From here on out, you're Big Boss.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification