Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword
Το GameWorld.gr αναζητά Forum Moderators (21 May 2018)

Το GameWorld.gr επιθυμεί να προσλάβει Forum Moderators.

Assassin's Creed: Origins

More
27 Feb 2019 11:36 - 27 Feb 2019 11:45 #223619 by Blood Prince
Blood Prince replied the topic: Assassin's Creed: Origins

DoUzOs wrote: Συνεργασία Assassin's Creed και Final Fantasy

Το quest το οποίο πήγαζε από την συνεργασία ήταν το a gift from the gods.

Το συγκεκριμένο quest χθές έψαχνα να το βρώ στην περιοχή της Σαχάρας (Saqqara Nome) και δεν το έβρισκα.

Οπως διάβασα αργότερα έχει αφαιρεθεί και είναι κρίμα καθώς ήθελα πολύ να το παίξω και πρόσφερε μεταξύ άλλων και μια νέα καμήλα.

Οπότε οι αποστολές για όσους έχουμε την standard edition χωρίς το pack του season pass είναι 128...μέχρις στιγμής μετά από 71 ώρες έχω ολοκληρώσει 69 δηλαδή πάνω από τις μισές αλλά δεν έχω επισκεφτεί ολόκληρες περιοχές στο χάρτη όπως Κυρηναϊκή,Green Mountain,Marmarica,Great Sand Sea,Black Desert,White Desert κ.λ.π και γενικότερα ένα μεγάλο μέρος της δυτικής πλευράς με εξαίρεση την Siwa.

https://forums.ubi.com/showthread.php/1984749-No-Gift-From-the-Gods-Quest

Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Last Edit: 27 Feb 2019 11:45 by Blood Prince.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
01 Mar 2019 21:13 #223698 by Blood Prince

Astro wrote: Εγώ έριξα πολύ γέλιο σε ένα side quest στον ιππόδρομο που ο ιδιοκτήτης του αλόγου το ειχε ονομάσει τζατζίκι.

Εγώ να δείς γέλιο, όταν η φράση "μαλακία" χρησιμοποιείται αρκετές φορές και στο ac origins σε missions στην περιοχή του Fayum και της Fayum Oasis. :lol:

Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

More
20 Mar 2019 20:33 #224228 by Blood Prince
Δεν ξέρω γιατί πολλοί παίζουν στο Hard και Nightmare αλλά σήμερα με αφορμή μια μάχη με ελέφαντα το έβαλα στο easy και το απολαμβάνω καλύτερα καθώς δεν βλέπω πλέον loading screen.

Peter Baylish

More
21 Mar 2019 21:42 - 21 Mar 2019 21:43 #224242 by Blood Prince
Το τερμάτισα το παιχνίδι μετά από πάνω από 100 ώρες gameplay και ολοκλήρωση πάνω από 100 αποστολών.

Κάποια στιγμή βέβαια,κατά την διάρκεια free roam θα τις ολοκληρώσω όλες τις αποστολές.

Το τέλος τελικά δεν ήταν λυπηρό όπως υποτίθεται έχω διαβάσει.Επιπλέον τώρα δεν έχω όρεξη για άλλο Assassin's Creed.Το βασικό παιχνίδι ήταν πραγματικά μεγάλο και με ικανοποίησε αρκετά ώστε να μην θέλω άλλο.

Peter Baylish

Last Edit: 21 Mar 2019 21:43 by Blood Prince.

More
26 Mar 2019 03:03 - 26 Mar 2019 03:14 #224317 by Blood Prince
Σήμερα έχοντας συμπληρώσει 121 ώρες ολοκλήρωσα και τα 128 quests με πιο ωραίο το Lights Among the Dunes το οποίο αφορούσε νεκρούς που ανασταίνονταν........μιλάμε φοβερό.

Απορώ μόνο γιατί δεν ξεκλειδώθηκε το The Old Habits trophy καθώς με βάση τον χάρτη έχω την εντύπωση πως έχω κάνει τα πάντα όλα.......(θα το τσεκάρω ή είναι glitch ή δεν έχω επισκεφτεί καμία δύο τοποθεσίες αόρατες στον χάρτη)

Ανεβάζω δύο ωραίες φωτό. xD

Peter Baylish

Attachments:
Last Edit: 26 Mar 2019 03:14 by Blood Prince.

More
05 Apr 2019 01:22 - 05 Apr 2019 01:22 #224513 by Blood Prince

Blood Prince wrote: Απορώ μόνο γιατί δεν ξεκλειδώθηκε το The Old Habits trophy καθώς με βάση τον χάρτη έχω την εντύπωση πως έχω κάνει τα πάντα όλα.......(θα το τσεκάρω ή είναι glitch ή δεν έχω επισκεφτεί καμία δύο τοποθεσίες αόρατες στον χάρτη)

Πρός μεγάλη ικανοποίηση σήμερα μέσα σε ένα λεπτό (που τέτοια τύχη) ανακάλυψα και το τελευταίο ερωτηματικό στον τεράστιο χάρτη και ξεκλείδωσα και το trophy The Old Habits....το συγκεκριμένο trophy είναι αρκετά σημαντικό γιατί απαιτεί την συμπλήρωση όλων των τοποθεσιών του χάρτη.

Peter Baylish

Last Edit: 05 Apr 2019 01:22 by Blood Prince.

Moderators: Parouakiszax
Time to create page: 0.706 seconds
Notification