Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Σειρά The Witcher από το Netflix

17 May 2017 15:04 - 17 May 2017 15:08 #198568 by Χρήστος Καπάνταης


Η παραγωγή της σειράς The Witcher του Netflix ξεκίνησε. Πρέπει να τονίσουμε ότι η σειρά είναι βασισμένη στα βιβλία του Andrzej Sapkowski και όχι στα games της CD Projekt Red και ο Sapkowski θα είναι επιβλέπων σύμβουλος της σειράς.

"Είμαι ενθουσιασμένος που θα δω το δημιούργημά μου σε σειρά του Netflix, γιατί έμεινα πιστός στην ιδέα μου, που είχα 30 χρόνια πριν. Μου αρέσει η συνολική προσπάθεια που γίνεται από την ομάδα μας, ώστε να δούμε αυτούς τους χαρακτήρες ζωντανούς".

Η Πολωνική εταιρεία Platige θα συνεργαστεί με τους παραγωγούς Sean Daniel και Jason Brown για το καλύτερο αποτέλεσμα. Επιπλέον, ο Tomek Baginski που σκηνοθέτησε και τα τρία Witcher games θα συμμετέχει στην σκηνοθεσία της σειράς. Με τη σειρά του ο βοηθός του Baginski, Jarek Sawko δήλωσε:

"Υπάρχει ένα ηθικό και πνευματικό βάρος σε αυτά τα βιβλία που πάει πέρα από κάθε είδος φαντασίας. Είναι μία ιστορία για το σήμερα και τις δυσκολίες του, κριμένο μέσα στη φαντασία. Είναι μία ιστορία για εμάς και το τέρας που κρύβουμε μέσα στην καρδιά μας".

Διαβάστε περισσότερα στη σχετική είδηση .
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

17 May 2017 15:42 #198571 by Angel
Ωραία η ιδέα αλλά αμα αποτύχουν θα φάνε τόσο κράξιμο...και όχι μόνο!

The sword of destiny has two edges. You are one of them.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

17 May 2017 16:30 #198575 by Αγγελική Γοργορίνη
Ελπίζω για κάτι πολύ καλό. Τέλειο πάντως σαν ιδέα!

“What do you fear, lady?" [Aragorn] asked.
"A cage," [Éowyn] said. "To stay behind bars, until use and old age accept them, and all chance of doing great deeds is gone beyond recall or desire.”

Please Log in or Create an account to join the conversation.

17 May 2017 19:19 #198583 by Νικολής Ασημάκης
Τέλειο το ότι βασίζονται στα βιβλία. Ελπίζω για κάτι καλό. Υπήρχε και καθαρά πολωνική παραγωγή, η οποία ήταν άκυρη από θέμα σεναρίου και την είχε κράξει και ο ίδιος ο Sapkowski, αλλά είχε μια γοητεία.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

11 Dec 2017 12:17 #209214 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Η παραγωγός του Daredevil στη σειρά The Witcher

Σύμφωνα με φήμες που προέρχονται από το Variety , η Lauren Schmidt, παραγωγός του Daredevil, θα αναλάβει αντίστοιχα και την παραγωγή της σειράς The Witcher στο Netflix.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Feb 2018 11:11 #212938 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Αποκαλύφθηκαν οι χαρακτήρες της πρώτης σεζόν

Σύμφωνα με το Twitter feed της Hissrich , το σενάριο του πρώτου επεισοδίου έχει γραφτεί και έγιναν αναφορές σε κάποιους από τους χαρακτήρες που θα δούμε στην πολυαναμενόμενη σειρά.

Η παραγωγός επίσης έγραψε σύντομες περιγραφές για τους βασικούς πρωταγωνιστές: Ο Geralt είναι “στωικός, αλλά κατά βάθος καλόκαρδος, αν και αυτή την καλοσύνη δεν θα την αποκαλύψει μέχρι το τέλος, οπού και πάλι δεν θα φανεί τόσο”. Η Yennefer είναι “φλογερή και υπερήφανη”. Η Triss Merigold είναι “αδυσώπητη και ιδεαλίστρια.” Η Ciri “σκληραγωγημένη και αμείλικτη”. Επιπλέον θα δούμε και την Roach, τον Jaskier (γνωστό και ως Dandelion), αλλά και τους Regis, Emhyr van Emreis και κάποιους χαρακτήρες οι οποίοι δεν έχουν εμφανιστεί στα games.
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Feb 2018 15:53 #212948 by A
Όσα games μεταφέρονται στον κινηματογράφο έχουν την ίδια κατάληξη-αποτυχία! Η μόνη μας ελπίδα είναι οι καλές παραγωγές του Netflix. Λογικά θα πέσει πολύ "κοκο"!!!

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Feb 2018 17:41 #212952 by Παναγιώτης Πολυδεύκης

efane wrote: Όσα games μεταφέρονται στον κινηματογράφο έχουν την ίδια κατάληξη-αποτυχία! Η μόνη μας ελπίδα είναι οι καλές παραγωγές του Netflix. Λογικά θα πέσει πολύ "κοκο"!!!


Δεν θεωρώ τόσο καλή ιδέα το Netflix, έχουν κάνει αρκετές πατάτες τελευταία σε μεταφορές. Αποτυχίες δεν είναι όλες, απλά οι καλές ή έστω ικανοποιητικές είναι μετρημένες στα δάχτυλα δυστυχώς.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Mar 2018 20:18 #213026 by Marios Ntallaris
Έχω πολύ υψηλές προσδοκίες για αυτή τη σειρά μιας και έχω διαβάσει όλα τα βιβλία και τα θεωρώ εξαιρετικά. Ελπίζω να είναι καλή. Προσθέτω στους χαρακτήρες που ακούγονται ότι θα εμφανιστούν τους Cahir, Milva και Leo Bonhart που είναι από τα βιβλία (για όσους τα έχουν διαβάσει) και είναι και στο Gwent. Από αυτά που έχω διαβάσει από τις συνεντεύξεις των παραγωγών και κάποια posts στο twitter είμαι βέβαιος πως θα μεταφέρουν την βασική πενταλογία.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Mar 2018 14:37 #213043 by Lyricaldemon
Και εγώ περιμένω την σειρά εχοντας ρίξει 50 ώρες στο αρχικό παιχνίδι και ελάχιστες στο δεύτερο.Το lore είναι τρομερό.
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.