Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Persona 5

07 Dec 2016 21:42 #190519 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Η Deep Silver έδωσε στη δημοσιότητα δύο νέα τρέιλερ για το επερχόμενο Persona 5.
Στο πρώτο εξ αυτών πρωταγωνιστεί η Futaba, μια hacker που έχει και τον ρόλο του party support χαρακτήρα. Στο δεύτερο βίντεο μπορείτε να δείτε μια μικρή συνέντευξη της ηθοποιού Erica Lindbeck, η οποία δανείζει την φωνή της στην Futaba για την αγγλική έκδοση του παιχνιδιού. Το Persona 5 θα κυκλοφορήσει για PS4 και PS3 στις 4 Απριλίου 2017.



Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Dec 2016 14:32 #190986 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Δύο νέα τρέιλερ δόθηκαν στη δημοσιότητα για το Persona 5 που αφορούν τον χαρακτήρα Haru Okumura, η οποία εμφανίζεται ως κόρη ενός επιχειρηματία και μέλος της ομάδας των Phantom Thieves. Στο δεύτερο βίντεο μπορείτε να δείτε την σχετική συνέντευξη της Xanthe Huynh που “υποδύεται” την όμορφη Haru στο νέο RPG της Atlus.



Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Mar 2017 14:17 #194752 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Νέο τρέιλερ

Η Αtlus έδωσε σήμερα στη δημοσιότητα ένα νέο τρέιλερ για το επερχόμενο Persona 5. Το τρέιλερ διαρκεί κοντά δύο λεπτά και θα σας δώσει μία καλή αίσθηση της βασικής ιστορίας. Δείτε το εδώ:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 Mar 2017 17:28 #196354 by Angel
Replied by Angel on topic Persona 5
Φιγούρα Persona 5 Demon Lord Mana

Η Atlus κυκλοφορεί μία πράσινη συλλεκτική φιγούρα, τον Demon Lord Mana, η οποία απεικονίζει ένα μεγάλο ανδρικό μόριο.

Η φιγούρα έχει κατασκευαστεί από την NSFW και κοστίζει 300 ευρώ. Η περιγραφή του προϊόντος που έχει οριστεί από την Atlus αναφέρει κατά λέξη: "Μπορεί να νομίζεις ότι μπορείς να με νικήσεις, αλλά είμαι σίγουρα "μεγαλύτερος" από σένα. Χαχαχαχα!"

Την δημιουργία της φιγούρας ανέλαβε ο artist Kazuma Kaneko και έχει μήκος...40 εκατοστά. Σίγουρα είναι "μεγαλύτερος" από οποιονδήποτε. Όσοι θέλετε μπορείτε να την προπαραγγείλετε από τώρα. Απλά θα φτάσει στα χέρια σας τον Νοέμβριο.

The sword of destiny has two edges. You are one of them.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Apr 2017 11:05 #196397 by Χρήστος Καπάνταης
Το έχω ξεκινήσει εδώ και κάποιες ώρες. Τι να πω; Καταπληκτικό. Από τις καλύτερες σκηνοθεσίες που έχω δει ποτέ μου. Πολύ καλό voice acting για Αγγλικά σε Japanese παιχνίδι και πανέξυπνη πλοκή στο σενάριο. Η μουσική, τα γραφικά και το HUD του είναι σε πολύ υψηλά επίπεδα και το μόνο προβληματάκι που έχω συναντήσει είναι στα wall collisions. Γενικά είναι πολύ fast paced και σε κρατάει μόνιμα σε αγωνία ακόμα και όταν έχει χαλαρές στιγμές.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

04 Apr 2017 22:14 #196533 by Angel
Replied by Angel on topic Persona 5
Launch Trailer

Η Atlus έδωσε στη δημοσιότητα το launch τρέιλερ του Persona 5.
Μπορείτε να βρείτε το σχετικό trailer παρακάτω.

The sword of destiny has two edges. You are one of them.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Apr 2017 14:15 #196714 by Angel
Replied by Angel on topic Persona 5
1.5 Εκατομμύρια Πωλήσεις

Η Atlus ανακοίνωσε ότι έχουν σταλεί στους retailers πάνω από 1.5 εκατομμύρια Persona 5.

Ο παραπάνω αριθμός ξεπεράστηκε μέσα σε μόλις τρεις ημέρες από την διάθεση του παιχνιδιού στην Ευρώπη και την Αμερική. Αν και δεν αναφέρεται εάν ο παραπάνω αριθμός αντιστοιχεί και στις πωλήσεις σε gamers, εντούτοις φαίνεται πως το JRPG της Atlus τα πηγαίνει καλύτερα εμπορικά σε σχέση με το Persona 4, το οποίο είχε φτάσει τις 410.000 σε πωλήσεις σε Αμερική και Ιαπωνία μέσα στον πρώτο χρόνο από την κυκλοφορία του.

The sword of destiny has two edges. You are one of them.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Apr 2017 15:42 #196992 by Χρήστος Καπάνταης
Διαβάστε το review.

Το Persona 5 είναι υπερβολικά καλό. Το έλιωσα μέσα σε διάστημα 2 εβδομάδων και δεν κατάλαβα καν πως πέρασαν. Τι να πρωτοπώ. Για το στιλ του; Για την καταπληκτική μουσική του; Για τους πανέξυπνους και διαφορετικούς γρίφους του; Για το ανατριχιαστικό σενάριο του; Από τα καλύτερα JRPG των τελευταίων ετών, μην πω τις ιστορίας. Χαρακτηριστικά μπορώ να πω ότι έπαιξα 19 συνεχόμενες ώρες όταν ήμουν στη μέση του περίπου, επειδή δεν γινόταν να το σταματήσω.

Οι μηχανισμοί στη μάχη δε διαφέρουν και πολύ από τα προηγούμενα Persona, αλλά γιατί να τους αλλάξουν; Αφού ήταν ήδη υπερβολικά καλοί. Απλά τους εμπλούτισαν περισσότερο, κάνοντας το πιο γρήγορο, χωρίς καθυστερήσεις και βαρετές στιγμές. Το Social Simulation έφτασε σε άλλο επίπεδο και πολλές φορές ένιωθα ο ίδιος ότι συμμετέχω. Από τις πιο έντονες στιγμές μου in-game ήταν η πρώτη φορά που φίλησα την κοπέλα μου. Ένιωσα όντος λες και το κατάφερα ρε φίλε. Γιατί έγινε από τις δικές μου ατάκες και τον τρόπο. Έγραψα τον κολλητό μου 2 φορές για να βγω μαζί της, της έκανα τα δώρα που της αρέσαν και γενικά το προσπάθησα. Οι επιλογές είναι αμέτρητες. Ακόμα και gay ζευγάρι παίζει να μπορείς να κάνεις αν γουστάρεις.

Αν τα γραφικά του, ανεξάρτητα ότι είναι στιλάτα, δεν είχαν τόσα προβλήματα και ήταν ας πούμε σαν του FF XV, θα έλεγα ότι ήταν ότι καλύτερο έπαιξα ποτέ. Αλλά η Atlus φρόντισε να μη βγάλω το Metal Gear Solid 4 ποτέ από την πρώτη θέση.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Apr 2017 12:39 #197371 by Χρήστος Καπάνταης
Δεν έφταναν οι ατελείωτες ώρες του παιχνιδιού, πλέον έχουμε και το αληθινό Phansite να ασχολούμαστε. Το Phansite.net είναι πολύ στιλάτο χρησιμοποιώντας τις ίδιες αποχρώσεις με το in-game site. Καθημερινά περιέχει διαφορετικά polls, δίνει την δυνατότητα να αφήσετε το δικό σας σχόλιο και να διαβάσετε των άλλων καθώς και να επισκεφτείτε το forum όπου μπορείτε να συζητήσετε για διάφορα θέματα σχετικά με το Persona 5. Διαβάστε περισσότερα στη σχετική είδηση .

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 Aug 2017 13:28 #203425 by Βασίλης Σπετσιέρης
Ξέρει κανείς γιατί παραμένει σε τόσο υψηλή τιμή? Δεν το βρίσκω πουθενά κάτω από 50 ευρώ.Καλά για το psstore ούτε συζήτηση,θέλει ξερό 70άρι.Καταλαβαίνω ότι είναι θέμα ζήτησης και αγοράς αλλά και πάλι δεν μιλάμε για τίτλο εμβέλειας GTA

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification