Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Διαγωνισμός PSN Gamer of the Month

30 Jun 2016 19:23 - 02 Jul 2016 12:16 #183314 by Kostas Vaggos
καλη τυχη σε ολους ;)
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Jun 2016 19:35 - 30 Jun 2016 23:37 #183315 by sotiris theodoridis
ΙΟΥΝΙΟΣ

Για να δούμε τι θα δούμε!
Πρώτη φορά πήρα μέρος
:)

και το date range για τον Ιούνιο μου βγάζει παραπάνω score νομίζω...
www.truetrophies.com/gamerstats.aspx?gamerid=34182
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Jun 2016 19:44 - 30 Jun 2016 19:44 #183316 by Sotiris Greece

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Jun 2016 19:48 - 30 Jun 2016 23:37 #183317 by DIMITRIS
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Jun 2016 20:18 #183318 by Chris

kostas a m wrote: Ααααα και συμφωνώ με τον bobkid.
Συγκεκριμένα (επειδή κοιτούσα τα σκορ για να ξέρω που βρίσκομαι) μέχρι χτες ένας χρήστης είχε γύρω στις 8000 και σήμερα έχει υπερδιπλάσιο σκορ.


Αυτο έγινε γιατί μπορείς και κανείς sync το ps3 όποτε θες. Εγώ πχ πήρα όλα τα trophiesτον Ιούνιο αλλά το έκανα sync σήμερα. Αυτο δεν είναι κάτι που πρέπει να απαγορευτεί. Αλλά να πάρεις trophies τον Μάιο και να τα κανείς sync τον Αύγουστο αυτο πρέπει να ελεγχθεί
The following user(s) said Thank You: Χαράλαμπος Οικονόμου

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Jun 2016 21:51 #183322 by Kostas Vaggos
λογικα θα το ελενξουν αλλα αμα εχει γινει κατι τετοιο ειναι σιγουρα αδηκια

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Jun 2016 22:06 #183325 by Παντελής Δασκαλέλος
Σωστή η επισήμανση του Bobkid, τώρα ετοιμάζομαι να κάνω την καταμέτρηση. Θα τα διπλοτσεκάρω και με το Period Summary για κάθε χρήστη ώστε να μην υπάρχει καμία αδικία.
The following user(s) said Thank You: Χαράλαμπος Οικονόμου

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Jun 2016 23:06 #183327 by Παντελής Δασκαλέλος
Οι νικητές του PSN Gamer of the Month για τον μήνα Ιούνιο είναι οι εξής:
1) olympic260 (Ratchet & Clank+12μηνη συνδρομή PS Plus)
2) Isoelite (Ratchet & Clank+3μηνη συνδρομή PS Plus)
3) Sotiris (Gravity Rush Remastered)

Θα ειδοποιηθούν τις προσεχείς ώρες με pm για την παραλαβή των δώρων.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Jun 2016 23:33 #183330 by Kostas Vaggos
θα ηθελα να κανω μια προταση σχετικα με το συστημα βαθμολογιας . βλεπω πως ολοι προτειμουν καποια συγκεκριμενα παιχνιδια παντα που εχουν δυσκολια 1-2/10 και προσφερουν μεσα σε λιγες ωρες δεκαδες τροπαια .θα προτεινα λοιπον να υπαρχει καποιο bonus για τα πιο δυσκολα ωστε να μην εξαρτατε ολος ο διαγωνισμος απο παιχνιδια της telletale η μικρα digital only games

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Jul 2016 09:49 #183354 by Kostas mitzis
Καταρχάς συγχαρητήρια σε όσους κέρδισαν.

Δυο παρατηρήσεις
Για το μπονους σε δυσκολότερα παιχνίδια δεν νομίζω πως χρειάζεται. Αφενός ο κάθε χρήστης μια φορά θα βάλει τα εύκολα παιχνίδια και τέλος, αφετέρου είναι νομίζω ιδιαίτερα δύσκολο να υπολογίζει ο Παντελής κάθε φορά συντελεστές για να βγάλει το σκορ. Αν όμως θέλουμε κάτι τέτοιο υπάρχει πιο απλή λύση. Αντι για το σκορ, να υπολογίζεται το truetrophies σκορ όπου υπάρχουν ετοιμοι αυτοί οι συντελεστές και νομίζω είναι κοινώς αποδεχτοί καθώς βγαίνουν με στατιστικό μοντέλο.

Και ένα δεύτερο. Σίγουρα δεν είναι παράτυπο να κάνεις trophies μέσα στον Ιούνιο και να τα εμφανίζεις την τελευταία μέρα. Είναι όμως λίγο "άκομψο" σε ότι αφορά τον ανταγωνισμό. Π.χ. κάποιος μπορεί να έπαιζε παραπάνω αν έβλεπε πως ήταν πίσω στο σκορ. Κάποιος μπορεί να έχασε μια από τις θέσεις για 1-2 trophies. Θέλω να πω πως είναι καλό για τον ανταγωνισμό αλλά και για τον διαγωνισμό να είναι όλα ορατά. Δε λέμε τώρα να γίνει άγχος το sync κάθε ώρα, αλλά μια ενημέρωση σε λογικά διαστήματα μπορεί να γίνει.

ΥΓ Για να μην παρεξηγηθώ. Εγώ συμμετέχω στον διαγωνισμό για το xbox εδώ και έναν χρόνο και εκέι θα συνεχίσω. Αυτόν τον μήνα είπα να δοκιμάσω και εδώ. Μια χαρά πέρασα, έβαλα και παιχνίδια που είχα ξεχασμένα στο ps3 (εύκολα εννοείται :P ). Οι παραπάνω γνώμες είναι απλώς για τον διαγωνισμό, που μάλλον λόγω χρόνου αλλά και ενασχόλησης κυρίως με το xboxone δεν θα ξανασυμμετάσχω.
The following user(s) said Thank You: Πιέρρος Φουστέρης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification