Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Ποιο είναι το καλύτερο FPS όλων των εποχών?

04 Aug 2014 20:28 #147599 by Αγησίλαος Σιντόρης
Far cry 3 φυσικα...Δεν το αλλαζω με τιποτα..περιμενουμε πως και πως το 4. =D>

Όλα τα πράγματα είναι δύσκολα, προτού γίνουν εύκολα.
Thomas Fuller

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Aug 2014 21:53 #147694 by Αντώνης Καλογερής

Agisilaosss wrote: Far cry 3 φυσικα...Δεν το αλλαζω με τιποτα..περιμενουμε πως και πως το 4. =D>

Σαν το 3 πάντως δεν θα είναι,με τις απίστευτες γαλάζιες παραλίες.Πολύ γαμάτο παιχνίδι όντως.

Psn:a37111988
Video Games Is My Life!!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

09 Oct 2014 22:55 #150271 by Γιώργος Κοσκινάς

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 Oct 2014 01:51 #150288 by Petros Kitsaras
Βασικά ένα είναι το FPS.......HALF LIFE 2 :D

STEAM: TheGamerUrsoEAOrigin: TheGamerUrso
UPlay: GamerUrso Battle.net: GarfangGR

Please Log in or Create an account to join the conversation.

11 Feb 2015 14:25 #156584 by Giannis
Far Cry 1 αντε και το Crysis 1.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

11 Feb 2015 17:38 #156595 by Georgios Manolis
Όσο καψούρης κι αν είμαι με το Crysis 1 κι όσο masterpiece και να είναι,νομίζω στη πρώτη θέση πάει το Half Life 2.Με τα Crysis 1 και Bioshock 1 να πιάνουν τη 2η και 3η θέση αντίστοιχα(για μένα πάντα). ;)

The fire cracked silently as four Stalkers sat around it. The night was silent, only a small wind and the rustling of grass and leaves to fill the ears. One of the men spoke up suddenly: "Have you children heard the tale of the Monolith?"
- S.T.A.L.K.E.R. local folclore

Please Log in or Create an account to join the conversation.

11 Feb 2015 22:00 #156626 by Giannis
To Shadow Warrior του '13 είναι τρομερό fps.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

11 Feb 2015 22:39 #156627 by NickeD
Ένα είναι το απόλυτο FPS...

DOOM

“The biggest challenge after success is shutting up about it.”

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Feb 2015 00:37 #156635 by Σταύρος Δήμου
Πραγματικά πολύ δύσκολη ερώτηση. Γιατί εξαρτάται και με τι κριτίρια θα πρέπει να γίνει μια τέτοια επιλογή.

Απ τη μια θεωρώ πολύ άξιο το Duke Nukem 3D. Αυτή τη στιγμή ίσως να φαίνεται αρχαίο σαν το μηχανισμό των Αντικυθήρων, αλλά τότε μου είχε κάνει τεράστια εντύπωση. Απ τη μια ο Duke μπορούσε να πηδάει και να σκύβει, κάτι που δεν είχα ξαναδεί σε fps μέχρι τότε, και η αίσθηση ελευθερίας και ελέγχου που έδινε ήταν τεράστια, σε σύγκριση με άλλα fps της εποχής. Επίσης μου άρεσε πολύ η ιδέα των items που μπορούσες να πάρεις μαζί σου, τύπου jetpack,medkit,scuba gear... Ο Duke πετούσε,κολυμπούσε,έσκυβε,σερνόταν,πήδαγε.... Μιλάμε για πραγματική επανάσταση στο gameplay, οχι κολοκύθια.
Συν τοις άλλοις, είχε τεράστιο interactivity, που ακόμα και σήμερα μερικά παιχνίδια δεν έχουν, πόσο μάλλον τότε. Αν πυροβολούσα σωλήνες φυσικού αερίου θα 'σπαγαν, και θα έβγαινε αέριο. Αν πυροβολούσα μια λεκάνη θα σπαγε, και θα πεταγόντουσαν νερά. Όλα αυτά έκαναν το παιχνίδι πολύ immersive.
Το καλύτερο όλων είναι, πως κατεβάζοντας κάποια mods, που μετατρέπουν το παιχνίδι σε 32bit .exe αντί για dos, με υποστήριξη σύγχρονων καρτών γραφικών, ήχου κτλπ,αναλύσεων κτλπ, το παιχνίδι ακόμα και μετά απο 19 χρόνια παίζεται ευχάριστα.




Επίσης θα ήθελα να αναφέρω και το Perfect Dark του N64. Οι περισσότεροι λεν ότι το Goldeneye ήταν το καλύτερο FPS της κονσόλας. Και πράγματι ήταν πρωτοπόρο, και το PD ήταν 'πνευματικό παιδί' του επίσης από τη Rare, αλλά το PD βελτίωσε όλα τα καλά του GD, και είχε voice overs, cutscenes,καλύτερα γραφικά, περισσότερα gameplay modes,και unlockables, και έτσι overall το PD προσωπικά το θεωρώ καλύτερο του GD. Κυρίως το καλύτερο του για μένα ήταν η πληρότητά του.
Είναι παιχνίδια σαν το Perfect Dark που θυμάμαι και μου 'ρχετε μια ξυνίλα με το όλο θέμα των DLCs και των σημερινών FPS.
Όσα multiplayer maps και modes έχει το Battlefield 4 με όλα του τα DLC,άλλα τόσα και περισσότερα είχε το Perfect Dark χωρίς καθόλου DLC. Και από single player, ήταν επίσης αστέρι.
Αυτή την εποχή μου φαίνεται πως ένα FPS είτε θα είναι καλό στο single player, είτε στο multiplayer. Τότε και τα 2 συνήθως λάμβαναν ισάξια προσοχή.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 Feb 2015 21:33 - 22 Feb 2015 21:33 #157072 by G3n3raL86
Half Life 1&2. Τελος. Άντε και τα επη της id:)


My Street Fighter 4 FanFiction Project: fav.me/d3k2f2f

Please Log in or Create an account to join the conversation.