Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Half-Life 3

05 Dec 2011 15:04 #102446 by Μάνος Γρυπάρης
Το VG247.com εντόπισε προγραμματιστή της Valve με Half-Life 3 t-shirt.

http://i442.photobucket.com/albums/qq142/GameWorldgr/2011b/a_med_461776707jpg.jpg?t=1323091588

Άραγε αν το Half-Life 3 είναι υπό ανάπτυξη, αφού δεν έχει ανακοινωθεί (άρα είναι επτασφράγιστο μυστικό) θα επιτρεπόταν στους developers να φοράνε τέτοια μπλουζάκια?

Μια βόλτα να πας μέχρι το μίνι μάρκετ να πάρεις κάτι να φας το έχει μάθει όλος ο κόσμος. :lol:

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Dec 2011 15:31 #102448 by Kostas Milonas
Replied by Kostas Milonas on topic Half-Life 3
Το θελω ΤΩΡΑ!

Και το μπλουζακι και το παιχνιδι! :D

http://gamercard.xboxresource.com/xbox_modern/asmilonGR

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Dec 2011 17:27 #102460 by Νικόλαος-Χρήστος Κόγγος
Rise and shine mr freeman, rise and shine!
Τι half-life τρία ρε παιδιά. HL episode 3 ή καινούριο HL.
Εμένα μου φαίνεται fan-made το μπλουζάκι. Αλλά για να λένε ότι είναι προγραμματιστής. Πω-πω ανυπομονώ να παίξω με τη σκύλα (το λοστό εννοώ, στο χωριό το λέμε σκύλα). Μέχρι τότε βέβαια, παρακολουθούμε freeman's mind φανατικά στο youtube. Και αναμένουμε φυσικά black mesa source.

PS: Κάτι ήξερα που έβαλα τη σκύλα εικόνα προφίλ!

PC user forever !!!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Feb 2012 20:44 #104407 by eliminator
Replied by eliminator on topic Half-Life 3
Επαναστάτες στο Half-Life 3



Μία πρωτότυπη μορφή διαμαρτυρίας μέσω Steam.

Πάνω από 30.000 άτομα έχουν συγκεντρωθεί προκειμένου να διαδηλώσουν με έναν πρωτότυπο τρόπο εναντίον της Valve. Η ομάδα A Call for Communication -όπως αυτοαποκαλείται– έχει προγραμματίσει μέσω Steam να διαδηλώσει αυτό το Σάββατο 4/2/2012, 21:00-21:30, παίζοντας Half-Life 2.

Οι ίδιοι λένε: “Αποφασίσαμε με αυτόν τον τρόπο να τραβήξουμε την προσοχή της Valve μεταδίδοντας ένα βασικό μήνυμα: Ως η παλαιότερη και μακροχρόνια ενεργή fan base θα θέλαμε καλύτερη επικοινωνία”.

Με τον όρο “καλύτερη επικοινωνία” και κρίνοντας από το logo της ομάδας, απώτερος σκοπός των παικτών είναι να ανακοινωθούν πληροφορίες σχετικά με την σειρά Half-Life. Επισημαίνουν δε ότι το να περιμένουν υπομονετικά πάνω από τέσσερα χρόνια είναι δύσκολο έργο και ιδιαίτερα όταν βλέπουν την Valve να ασχολείται με άλλα πράγματα. Παράλληλα, υποστηρίζουν πως σε καμία περίπτωση δεν επιζητούν να επιταχύνουν την δημιουργία του Half-Life 3 ή του Half-Life: Episode 3, ενώ το μεγαλύτερο ποσοστό των μελών συμφωνούν πως για κάτι τέτοιο η Valve μπορεί να έχει όσο χρόνο χρειάζεται, προκειμένου να παραδώσει ένα ολοκληρωμένο προϊόν.

Για να υποστηρίξετε την ομάδα A Call for Communication μπορείτε να γίνεται μέλη στο Steam αλλά και στο Facebook .


Γιάννης Κωνσταντίνου

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 Aug 2012 17:30 #111109 by eliminator
Replied by eliminator on topic Half-Life 3
Half-Life: Black Mesa mod



Το mod που θα αναστήσει το Half-Life 1!

Διαβάστε περισσότερες πληροφορίες

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Sep 2012 19:45 #112266 by Μιχάλης Μητρόπουλος
To Black Mesa είναι εδώ επιτέλους! Έπειτα από σχεδόν μία δεκαετία υπό ανάπτυξη μπορείτε να το κατεβάσετε επιτέλους από το official site το οποίο με το που ανέβηκε...έπεσε από την πολύ κίνηση! Όσοι το έχετε καταβάσει (εγώ δεν κατάφερα ακόμα μιας και πάει πολύ αργά..) πείτε μας εντυπώσεις!

[youtube:37t7fx38]
[/youtube:37t7fx38]

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Sep 2012 21:33 #112269 by Παναγιώτης Φλώρος
Προς το παρόν παίζω το soundtrack στο repeat μέχρι να κατέβει :Ρ

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Sep 2012 22:59 #112271 by Μιχάλης Μητρόπουλος
Πω πω τι σου έκανα Σάββατο βράδυ! Ωραίος, εγώ κατάφερα και έπαιξα λίγο την εισαγωγή. Βασικά τη θεωρώ από τις καλύτερες όλων των εποχών. Καλό κάψιμο!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Sep 2012 10:25 #112274 by Παναγιώτης Φλώρος
Το έπαιξα και εγώ μέχρι το "We Got Hostiles"

Οφείλω να ομολογήσω πως το rework είναι φανταστικό σε κάθε τομέα! Ένιωσα δέος που βρέθηκα για ακόμη μια φορά στο τρενάκι :Ρ

Όταν κατέβηκα με το καλό, περιφερόμουν μέσα στις εγκαταστάσεις της Black Mesa και πραγματικά απόλαυσα την ζωντάνια που επικρατεί εκεί. Κορυφαία στιγμή, ένας φρουρός και ένας επιστήμονας που είχαν βάλει στοίχημα αν θα έρθει ο Freeman στην δουλειά! Θα έπρεπε να ζητήσει ποσοστά :Ρ Γενικά το αρχικό σκηνικό έχει δουλευτεί πολύ καλά, όπως επίσης και διάφορες άλλες σκηνές που περιλαμβάνουν friendly NPCs.

Τα επίπεδα έχουν υποστεί πολύ ενδιαφέροντα re-works με πολλά σημεία να είναι εντελώς καινούρια, τόσο στην δομή τους ως περιοχές αλλά και στα διάφορα puzzles που θα πρέπει να επιλυθούν.

Η Source βοηθάει πάρα πολύ την ατμόσφαιρα, που έτσι κι αλλιώς είχε το Half-Life ακόμα και με τα κανονικά γραφικά. Τα μοντέλα έχουν υποστεί μεγάλη αναβάθμιση, παρά τα μικροπροβληματάκια σε κάποια animation (ειδικά με το σαγόνι του φρουρού zombie). Οι δυνατότητες της Source έχουν εξιοποιηθεί σε πάρα πολύ μεγάλο βαθμό πραγματικά. Βέβαια δεν ξέρω αν έγινε εσκεμμένα ή όχι, αλλά οι εκρήξεις των πατροπαράδοτων βαρελιών/κιβωτίων παραμένουν ελαφρός... "χύμα" όπως και στο HL. Οι σταθμοί αναπλήρωσης Health και HEV Suit είναι από τις αγαπημένες μου αλλαγές πάνω στο modeling. Δείχνουν πολύ πιο φουτουριστικά και... Black Mesa.

Παρ' όλο που τα soundtracks που έχει επιμεληθεί ο ταλαντούχος Joel Nielsen τα ΣΠΑΝΕ!, οι προγραμματιστές διατηρούν τον τόνο του παιχνιδιού πολύ χαλαρό και τα πετάνε σε καίριες στιγμές (ειδικά όταν φοράει ο Freeman το Hazard Suit είναι όλα τα λεφτά). Αλλά και τα διάφορα ηχητικά εφέ είναι σε υψηλά επίπεδα.

Τα Achievements επίσης είναι πολύ εμπνευσμένα και γεμάτα χιούμορ. Γενικά για μια προσπάθεια που φτιάχτηκε μόνο και μόνο προς τιμήν του Half Life είναι παραπάνω από αξιόλογη! Must play για εμένα!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Mar 2015 13:09 #157435 by Μάνος Γρυπάρης
Στις 3/3 και ώρα 15:00 Αμερικής, η Valve ενδέχεται να δείξει το Half-Life 3 στην GDC 2015.

Όλα αυτά βάση με φήμες, που είτε ισχύουν, είτε αποτελούν...trolling!

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.