Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

RIFT

30 Nov 2010 04:36 #85095 by Φάνης Κουσουρής
Άνοιγει 3/12 η beta του RIFT. Είναι το MMORPG "Planes of Telara" με πιο catchy όνομα το οποίο άλλαξε πριν λίγους μήνες. Όποιος πιστός ή... δύσπιστος ας προσέλθει.

Εγώ έχω εξασφαλίσει ήδη συμμετοχή στο πρώτο event, στείλτε pm να σας στείλω key αν είστε fan και θα το χρησιμοποιήσετε πραγματικά.

Λέτε να είναι αυτό το τυχερό MMO που δεν θα μας βγεί φούσκα... ή το Old Republic...?

[youtube:2ta1llbo]
[/youtube:2ta1llbo]


Διαβάστε το review

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Jan 2011 12:58 #87236 by Σωτήρης Σωτηρόπουλος
Καταφθάνει η μέρα κυκλοφορίας του Rift (Χωρίς τον υπότιτλο "Planes of Telara")



Η δημιουργός του επερχόμενου MMO Trion Worlds, ανακοίνωσε ότι οι αμερικάνικοι servers θα ανοίξουν την 1η Μαρτίου, ενώ οι ευρωπαϊκοί στις 4 Μαρτίου. Η εταιρία υπόσχεται σύνθετο class system και δυναμικό κόσμο, που σημαίνει μια διαφορετική in-game εμπειρία για κάθε παίχτη.
Απ' ότι φαίνεται όσο οι νέοι MMO τίτλοι στηρίζονται στο ίδιου τύπου fantasy setting, προκοπή δεν πρόκειται να δούμε. Αυτό που πιθανότατα χρειάζεται είναι ένας νέος εμπνευσμένος κόσμος πλούσιος σε λεπτομερείς χώρους και με ανανεωμένο concept, μακρυά από τα πρότυπα του Wow. Το μόνο που απομένει να δούμε είναι αν θα αποτελέσει μια από τα ίδια ή κάτι πραγματικά καινοτόμο...

[youtube:2nznzvyq]
[/youtube:2nznzvyq]

www.riftgame.com/en/game/living-world.php

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Jan 2011 01:34 #87293 by Atallos
Replied by Atallos on topic RIFT
Η beta 4 ξεκινάει την Παρασκευή 7/1 και θα κρατήσει 3 ημέρες, όπως και οι προηγούμενες Beta του παιχνιδιού.
Παρότι το παιχνίδι είναι ακόμα σε beta, και δεν περιμένουμε να βγει πριν τον Απρίλιο, μπορώ να πω πως είναι ότι ποιο polished κυκλοφορεί.
Δεν φέρνει κάτι το επαναστατικό στα MMO, πέρα από το συνδυαστικό class system, αλλά σίγουρα έχει τις προοπτικές να γίνει ένα μεγάλο hit και να πετύχει εκέι που άλλα triple A ΜΜΟ όπως Warhammer, Conan κτλ απέτυχαν.

Έχουμε ξεκινήσει και μια φιλόδοξη προσπάθεια για το ελληνικό community του game sto www.rift.gr , όπου παραθέτουμε μεταφρασμένα τις σημαντικότερες ειδήσεις για το Rift, καθώς και forums για την αλληλεπίδραση των Ελλήνων παικτών και Ελληνικών Guild.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Jan 2011 05:32 #87305 by Χρήστος Μπάρδας
Replied by Χρήστος Μπάρδας on topic RIFT
Πείτε μας έτσι μερικές απ οτις πρώτες εντυπώσεις σας απο την beta!

www.mmafight.gr
Το Ελληνικό MMA portal

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Jan 2011 11:52 #87309 by pReDiCtOR
Replied by pReDiCtOR on topic RIFT
Παντως εμενα δεν με ενθουσιασε ... δεν ξερω, μου θυμιζει wow.
Eπαιξα μονο με 2 χαρακτηρες scout-bladedancer και εναν mage (δεν θυμαμαι ειδικοτητα) και τους 2 απο 20 λεπτα τον καθενα, δεν αντεξα αλλο
ειχε lag, spamαρε ο κοσμος (comments τυπου : ποτε θα βγει το gw2 και τετοια) και το χειροτερο ειναι οτι στη δημιουργια χαρακτηρα δεν μπορουσες να επεξεργαστεις την "περιφερεια του θωρακα" στα θηλυκα :mrgreen: .

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Jan 2011 12:22 #87310 by Atallos
Replied by Atallos on topic RIFT

Hattori wrote: Πείτε μας έτσι μερικές απ οτις πρώτες εντυπώσεις σας απο την beta!


Koιταξε φιλε μου,για μενα ειναι λιγο απο ολα.Δηλαδη μια μιξη απο WoW,Aion,AoC με μεγαλες ομως διαφορες σε καποια πραγματα πχ το open world pvp κ το συστημα με τα Rifts(δηλαδη invasion mobs σε καθε zone ανα τακτα διαστηματα που πρεπει να νικησεις με πολλα rewards)
Επισης εχει πολλα classes,μπορεις να διαλεξεις μεχρι κ 3 classes ταυτοχρονα κ να ξοδεψεις τους ποντους σου οπου εσυ θελεις.Ετσι λοιπον δυσκολα θα εισαι ιδιος με καποιον αλλο
Εμενα μου αρεσε η beta3 αν κ λογω γιορτων δεν επαιξα οσο θα ηθελα.Εγω προσωπικα lag δεν ειχα καθολου,το spam ειναι λογικο οταν τοσοι παιχτες βρισκοντα σε μια ζωνη ταυτοχρονα.
Αυριο αρχιζει η beta 4 κ για πρωτη φορα θα δουμε κ το pvp μεσω των battlefronts
Οποιος θελει να μαθει πιο πολλα μου στελνει ενα πμ η ερχεται εδω www.rift.gr/

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Jan 2011 16:33 #87352 by Χρήστος Μπάρδας
Replied by Χρήστος Μπάρδας on topic RIFT
Το θέμα είναι ( χωρίς να έχω παίξει το παιχνίδι οπότε όσα λέω είναι αμφισβητήσιμα :P ) ότι ακούω από πολλούς να λένε ότι μοιάζει στο gameplay του με αυτό του WoW είτε λίγο είτε πολύ. Τα ίδια πάνω κάτω λένε και οι εντυπώσεις διάφορων site για το Star wars the Old Republic και πραγματικά απογοητεύομαι… Καθόλου φαντασία αυτοί οι developers δηλαδή; Καθόλου όραμα;
Το gameplay του WoW είναι άκρως επιτυχημένο αλλά κορεσμένο πια… κορεσμένο και στην αυθεντική μορφή του (WoW) και στις αντιγραφές… που όλες έχουν αποτύχει τελικά. Κρίμα… Ίσως μόνο το Guild Wars 2 να μας σώσει :P

www.mmafight.gr
Το Ελληνικό MMA portal

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 Jan 2011 22:45 #87619 by Atallos
Replied by Atallos on topic RIFT
Λοιπον beta τελος οτι παιξαμε παιξαμε...

Απο οτι ειδα:

1)Το leveling ειναι αρκετα γρηγορο,σε 3 μερες χωρις να καω αρχισα απο την αρχη και πηγα 26 χαλαρα
2)Τα dungeons δινουν τρελο exp και ειναι must imo,επισης καθε boss ριχνει κ απο κατι καλο
3)Tα WF χωρις να με ενθουσιασουν ηταν οk,παντα με κοσμο,5 δευτερολεπτα σε καθε queue δεν λεει και κατι
4)Open pvp δεν εκανα πολυ,αλλα το γελιο και η ουσια εκει θα ειναι
5)Rifts και Invasions,δινουν καλα rewards στην αρχη καθε zone αλλα μπορει να γινουν και εκνευριστικα οταν περιμενεις να δωσεις ενα quest και 40 mobs ειναι πανω απο τον νεκρο Npc...
6)Αρκετος κοσμος για beta και αυτο ειναι καλο

Class Review

Warden/Sentinel=Πολυ καλο single target healing must για pve
Sentinel/Warden=Πολλα μικρα hots single target και μερικα για group,δεν τρελαθηκα κιολας

Απο οτι ειδα τρελο dmg κανουν οι:

Ranger(Απειρο dmg)
Shaman(Καλος για 1v1 και πουλ δυσκολος να τον σκοτωσεις)
Pyromancer(Εκαναν τρελο aoe στα warfronts και εμενες μεσα εχανες ανετααααα)



Παραθετω και της ημερομηνιες των επομενων beta

*“Battle of the Ascends” event five: 25/1-27/1
* -“Planar War” event six: 4/2-7/2
* -“Telara the Merciless” event seven: 15/2-22/2

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Jan 2011 15:46 #87866 by Atallos
Replied by Atallos on topic RIFT
Αφου δεν μπορουμε να τα παρουμε ας παρουμε τουλαχιστον μια γευση για το πως θα δειχνουμε στο level 50...
Εγω παντως ψηφιζω mage









Κι ενα βιντεακι που δειχνει ποσους συνδυασμους μπορουμε να εχουμε σε εναν char χωρις να κανουμε reroll η να εχουμε 50 χαρακτηρες στο acc μας


[youtube:3os21bfa]
[/youtube:3os21bfa]

Please Log in or Create an account to join the conversation.

17 Jan 2011 17:28 #87948 by Atallos
Replied by Atallos on topic RIFT
Eνας πολυ χρησιμος οδηγος για τα πρωτα βηματα Ingame απο το Rift.gr


www.rift.gr/beginners-guide

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification