Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Microsoft: Γενική συζήτηση

11 Jan 2008 22:34 #39840 by Νικολής Ασημάκης
Αχά. Τι το θετικό έχει όμως αυτή η συμφωνία για τη χώρα μας;

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Jan 2008 00:35 #39843 by Alex
Πότε σου πάγωσαν τα xp χωρίς σοβαρό λογο...Πότε σου έκαναν restart χωρίς σοβαρό λόγο...Πόσες φορές είχες μπλέ οθόνες.Έχουν DX10 τα linux?Μην λέμε αηδιούλες απλά για να τις λέμε...Δεν κατάλαβα θεωρείς τα vista ανώτερα των Xp γιατί συμφωνώ...Αλλά δεν καταλαβαίνω που κολλάει...

Intel i7 940 ASUS A6T-Deluxe Corsair DDR3 1333Mhz 12GB 2xSapphire 5870 1GB OC Vapor-X Crossfire OCZ 120GB Revodrive Coolermaster Cosmos RC-1000 Topower PowerBird 1100W Full Modular
EIZO S2401W 24'' TFT

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Jan 2008 00:39 #39844 by Alex
Μια χαρά ίσως οργανωθούν λίγο καλύτερα τα πράγματα στο ελληνικό δημόσιο...

Intel i7 940 ASUS A6T-Deluxe Corsair DDR3 1333Mhz 12GB 2xSapphire 5870 1GB OC Vapor-X Crossfire OCZ 120GB Revodrive Coolermaster Cosmos RC-1000 Topower PowerBird 1100W Full Modular
EIZO S2401W 24'' TFT

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Jan 2008 09:12 #39847 by Gabriel
tora otan 8a mas kanoune mparoufes 8a lene pos ftaei i MS (kai oxi o OTE:P)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Jan 2008 09:37 #39849 by Esperos
Μπλε οθόνες συνέχεια μου έβγαζαν! Όταν έπαιζα ένα παιχνίδι ξαφνικά μου έκανε restart! Δεν είναι τυχαίο που όλοι συμφωνούν πως τα Linux είναι ανάλαφρα, σταθερά και γενικότερα ένα αξιόπιστο λειτουργικό! Ο μόνος που που απο τι κατάλαβα είχε πρόβλημα με τα Linux είσαι εσύ! Επίσης είσαι και ο μόνος που αναρωτιέται πότε βγάζουν μπλε οθόνες η κρασάρουν τα xp! Δεν έχω γνωρίσει ούτε έναν άνθρωπο που να μην έχει γνωρίσει για τα καλά τα ελατώματα των xp, αντιθέτος όλοι άλοτε λίγο και άλοτε αρκετά είχαν αντιμετοπίσει τα πάνδυνα με αυτά. Και περιτό να σου πω πως όλοι έλεγαν το ίδιο στο τέλος: Γιατί να μην υποστιρίζει κανείς τα Linux να τα βάζαμε να βρίσκαμε την υγεία μας.
Τα vista τα σύγκρινα γιατι μιας και μιλάγαμε για σωστό λειτουργικό και βγάλαμε τα Linux στην απέξω λόγο ασυμβατότητας, ε είπα να τα αναφέρω και αυτά σε περίπτωση που κάποιος αναρωτιόταν "μα καλά τα xp είναι προβληματικά, το Linux ασύμβατο άρα τι να βάλω εγώ στο καινούργιο pc μου?"

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Jan 2008 10:15 #39850 by Esperos
Φήμες, φέρνουν τη Microsoft να ενδιαφέρεται για την απόκτηση της εταιρείας Logitech (κεφαλαιοποίησης $6.3 δις), της κατασκευάστριας ποντικιών και ηχείων κυρίως, αλλά και πολλών άλλων περιφερειακών για Η/Υ, οι οποίες οδήγησαν την Πέμπτη στη μεγάλη άνοδο της τιμής των μετοχών της Logitech στη Ν. Υόρκη (κερδοσκοπία, ενόψει της πιθανής εξαγοράς με premium 38%). Η κίνηση αυτή, με δεδομένη την θέση της Microsoft (και της Logitech) στην αγορά των περιφερειακών, θα την ωθούσε στην πρώτη θέση των κατασκευαστών περιφερειακών συσκευών για Η/Υ, παγκοσμίως. Αν και ο Daniel Borel, συνιδρυτής και μέλος του ΔΣ της Logitech, κάτοχος του 6% της εταιρείας, αρνείται να επιβεβαιώσει ή να διαψεύσει σχετικές κινήσεις της εταιρείας, δηλώνει πως το ποσοστό του στην εταιρεία είναι μικρό και δεν μπορεί με αυτό να αποτρέψει ενδεχόμενη πώληση της Logitech. Να θυμίσουμε ότι τον περασμένο Οκτώβριο, μετακινήθηκαν πολύ μεγάλα πακέτα μετοχών της εταιρείας Logitech, γεγονός το οποίο οδήγησε σε μεγάλες αυξήσεις της τιμής της.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Jan 2008 11:50 #39853 by Χρήστος Αρχοντάκης
Ε οχι εζησα για να το δω και αυτο.Δεν μας φτανουν τα πολιτικα σκανδαλα τωρα εχουμε και τον Bill Gates στα ποδια μας.Τωρα ως προς τι θα ωφελησει αυτο δεν ξερω. Καλυτερο δημοσιο??? (ΜΠΑΑΑΑΑΑΑΑ) Καλυτερη παιδεια??????? (ΜΠΑΑΑΑΑΑΑ) Ολα για το χρημα και για τιποτα αλλο.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Jan 2008 13:01 #39856 by Νικολής Ασημάκης
Ρε Μάριε, εμένα δηλαδή που έχω XP γιατί μου κρασάρει αρεά και που (έχω ξεχάσει πότε ήταν η τελευταία φορά που κράσαρε) και μπλε οθόνη μου έχει βγάλει μόνο ΜΙΑ φορά στα 3-4 χρόνια που το έχω; Μπορείς να μου το απαντήσεις αυτό;

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Jan 2008 13:39 #39857 by Esperos
ΧΑΧΑΧΑΧΑΑ καλο και αυτό!!!! Γιατί ρε κεφτέ ΝΟΜΙΖΕΙΣ πως έχεις Pc! Στο ξανάπα το 5+ χρόνων ενυδρίο που έχεις τι να κλάσει στα xp? Τι γραφικά να δεις απο αυτό? Και πάλι ρε γιουβαρλάκι μας λες ότι σου κόλαγε! Φαντάσου σε ένα Pc που δε μπορείς να κάνεις και πολλά σοβαρά πράγματα και πάλι κολάει!!!

Ε μα τα θελες να τα ακούσεις! :wink:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Jan 2008 16:20 #39891 by Alex
aposperittis δεν φταίνε τα xp...Mάλλον έχεις πρόβλημα με το pc σου...

Intel i7 940 ASUS A6T-Deluxe Corsair DDR3 1333Mhz 12GB 2xSapphire 5870 1GB OC Vapor-X Crossfire OCZ 120GB Revodrive Coolermaster Cosmos RC-1000 Topower PowerBird 1100W Full Modular
EIZO S2401W 24'' TFT

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification