Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Μόνιμες στήλες

12 Mar 2015 01:47 - 12 Mar 2015 23:59 #157883 by Μάνος Γρυπάρης
Σταθερό πρόγραμμα για τις μόνιμες στήλες


Από την ερχόμενη εβδομάδα ανακοινώνουμε ότι οι μόνιμες στήλες στο GameWorld.gr θα έχουν σταθερό πρόγραμμα, συγκεκριμένη ημέρα της εβδομάδας.

Στόχος μας όπως θα έχετε δει τις τελευταίες ημέρες είναι να σας δώσουμε περισσότερα άρθρα προσωπικής άποψης. Αυτό ίσως μας αφήσει πίσω σε ορισμένα reviews, αλλά απ' ότι έχουμε παρατηρήσει, ένα gaming site σαν το GameWorld.gr που είναι Community driven (έχοντας Social Network απ' το 2012, συχνές έρευνες, γκάλοπ στο forum όπου ζητάμε την άποψή σας για το πως θα προχωρήσουμε κτλ.) συγκεντρώνει περισσότερα σχόλια σε άρθρα μόνιμων στηλών παρά σε reviews με βαθμολογία 1-6/10, τα οποία ομολογουμένως λίγοι θα παίξουν.

Το νέο πρόγραμμα για τις μόνιμες στήλες έχει ως εξής:
Δευτέρα: Press Start (Γιώργος Λόλας)
Τρίτη: (Κενό, πείτε μας τι μόνιμη στήλη θα θέλατε)
Τετάρτη: Νέα Μόνιμη Στήλη έκπληξη για indie games με νέο συντάκτη. Θα τον ανακοινώσουμε τις προσεχείς ημέρες.
Πέμπτη: Critical Hit (Χριστιάνα Θάνου)
Παρασκευή: Console Wars (Παντελής Δασκαλέλος)
Σάββατο: Best Of (Αριστοτέλης Ζησιμόπουλος)
Κυριακή: Editoria/Retro/Στον Πάγκο . 1 από τα 3 (Μάνος Γρυπάρης)

Τι νέα μόνιμη στήλη θα θέλατε?
Όπως αντιλαμβάνεστε, θέλουμε την γνώμη σας για την μόνιμη στήλη της Τρίτης, την οποία θα αναλάβει είτε κάποιος από τους συντάκτες του site, είτε νέος συντάκτης που θα προσλάβουμε (όπως έγινε με την μόνιμη στήλη της Τετάρτης). Η στήλη αυτή θα πρέπει να αφορά θέμα το οποίο δεν έχουμε ήδη στις μόνιμες στήλες. Κοινώς, μην επιλέξετε για θέμα indie games, RPG/MMORPG/MOBA, κονσόλες, Best Of, Sports ή Retro games. Σκεφτείτε τι σας ενδιαφέρει αλλά και τι θα ενδιέφερε τα μέλη του GameWorld.gr κι επιλέξτε υπεύθυνα.

Περιμένουμε τις απόψεις σας. :)

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Mar 2015 02:13 - 12 Mar 2015 02:17 #157884 by Αλέξανδρος Μυρωνίδης
Εμένα θα μου άρεσε μια στήλη γύρω από τα e-sports, με άρθρα πάνω στο επαγγελματικό gaming.

Ρωτήστε με ότι θέλετε πάνω στο League of Legends,και θα σας απαντήσω στο επόμενο login μου!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Mar 2015 04:24 - 12 Mar 2015 04:24 #157886 by Micheal Kyriakos

BlaCkFeATh3R wrote: Εμένα θα μου άρεσε μια στήλη γύρω από τα e-sports, με άρθρα πάνω στο επαγγελματικό gaming.

Όντως μια στήλη γύρω από τα e-sports θα ήταν αξιόλογη, με τα tournament, ομάδες, κτλ. με μια επέκταση και στις ελληνικές ομάδες των esport.

Ίσως και μια στήλη με adventure - mystery θέματα θα ήταν οκ, αλλά δεν νομίζω να απασχολούσε πολλούς.... οπότε και εγώ θα προτιμούσα το 1ο. :) :P

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Mar 2015 05:14 - 12 Mar 2015 06:08 #157887 by Πας Παρτού

fantomgr wrote:

BlaCkFeATh3R wrote: Εμένα θα μου άρεσε μια στήλη γύρω από τα e-sports, με άρθρα πάνω στο επαγγελματικό gaming.

Όντως μια στήλη γύρω από τα e-sports θα ήταν αξιόλογη, με τα tournament, ομάδες, κτλ. με μια επέκταση και στις ελληνικές ομάδες των esport.

Ίσως και μια στήλη με adventure - mystery θέματα θα ήταν οκ, αλλά δεν νομίζω να απασχολούσε πολλούς.... οπότε και εγώ θα προτιμούσα το 1ο. :) :P


Κατ' αρχάς ας πω ένα μπράβο για τα indie τα οποία έχουν μια τεράστια υποεκπροσώπηση στο gameworld. Τώρα για τα adventure-mystery που αναφέρθηκε ο από πάνω (με εγωκεντρική στάση :P ) εμένα σαφώς με ενδιαφέρει αλλά αισθάνομαι ότι ίσως καλύπτεται στα indie :) (θα φανεί στην πράξη). Ο ηλεκτρονικός αθλητισμός εμένα δεν με ενδιαφέρει αλλά σαφώς φαίνεται θέμα αξιόλογο που όντως δείχνει να λείπει από το παραπάνω πρόγραμμα. Φυσικά μπορεί να μείνει και μια μέρα κενή :P ή ακόμα καλύτερα (για μένα τουλάχιστον) κάντε δύο μέρες για indie παιχνίδια! :woohoo: Άλλες ιδέες θα μπορούσαν να είναι μια τεχνολογική ή εκπαιδευτική στήλη.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Mar 2015 18:54 #157903 by Πιέρρος Φουστέρης
Μιας και η έμπνευση δεν με καταδέχεται αυτή τη στιγμή, θα συμφωνήσω με την ενδιαφέρουσα ιδέα του Αποστόλη.

"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Mar 2015 00:04 #157912 by Μάνος Γρυπάρης
Χμμμ, τελικά ίσως να ξεχάσαμε το πιο βασικό για την Τρίτη που μάλλον μας ξέφυγε γιατί δεν ήταν gaming.

Την στήλη Tech.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Mar 2015 20:34 #158090 by Πιέρρος Φουστέρης
Οριστικοποιήθηκε το εβδομαδιαίο πρόγραμμα των μόνιμων στηλών!

Κάθε μέρα, θα βλέπουμε και κάτι διαφορετικό. Η συντακτική ομάδα του GameWorld θα μπει για τα καλά στην gaming καθημερινότητά σας, μιας και θα σας προσφέρει, μέρα με μέρα, ένα άρθρο (ο καθένας το είδος του) σχετικά με το gaming και τα σχετικά του! Διαβάστε περισσότερα στη σχετική είδηση, όπου βρίσκεται ένα χαρακτηριστικό timetable, το οποίο σας δείχνει τις ημέρες, τα ονόματα των στηλών και τους συγγραφείς τους! Σας περιμένουμε όλους να συμμετέχετε ενεργά για να συζητήσουμε τα πάντα γύρω από το gaming!

"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister

Please Log in or Create an account to join the conversation.

17 Mar 2015 23:38 #158135 by Δημήτρης Αραμπατζίδης
Θα ήθελα πάρα πολύ να ακούσω προτάσεις, ιδέες και συμβουλές για την συγκεκριμένη στήλη. Πείτε ελεύθερα την γνώμη σας, καθώς θέλω να βελτιώσω το περιεχόμενο όσο περισσότερο γίνεται. Αν έχετε κάποια απορία feel free to ask! Ευχαριστώ για τον χρόνο σας :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Mar 2015 15:38 - 18 Mar 2015 18:58 #158168 by Πιέρρος Φουστέρης
Αφιέρωμα στο πρώτο GTA, το οποίο ήταν η αρχή της μεγάλης αυτής σειράς. Μπορεί να γίνει κάτι παρόμοιο και με άλλες σειρές (π.χ. CoD, της οποίας σειράς το πρώτο ήταν, μαζί με τα 2-3 ακόλουθα, τα καλύτερα). Απλά, μου ήρθε αυτό πρώτο.

"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Mar 2015 19:26 #158195 by Δημήτρης Αραμπατζίδης
Ενημέρωση σχετικά με την στήλη "Αφιερώματα". Αποφασίσαμε να βάλουμε και το σενάριο στο αφιέρωμα του Zelda, απλώς λίγο πιο περιληπτικά. Αν πιάσουμε εξαρχής όλους τους τίτλους και προχωρήσουμε αναλυτικά θα χρειαστούμε 2 εβδομάδες στην καλύτερη. Νομίζω πως είναι προτιμότερο να προχωρήσουμε σε άλλα παιχνίδια και σειρές.
Φυσικά, περιμένω τις προτάσεις και ιδέες σας :)

Υ.Γ. Θα σας ενημερώσω άμεσα για το update του αφιερώματος.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification