Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

F1 2018

15 May 2018 12:59 #215056 by Γιώργος Λόλας
F1 2018

Οι Codemasters και Koch Media ανακοίνωσαν επίσημα το F1 2018.

Το νεότερο μέρος της σειράς θα κυκλοφορήσει στις 24 Αυγούστου και θα περιλαμβάνει εκτενέστερο Career mode, περισσότερα κλασικά μονοθέσια και όλες τις ομάδες, τους οδηγούς και τις πίστες της φετινής σεζόν. Στο Racing της Codemasters φέτος επιστρέφουν τα Grand Prix της Γερμανίας και της Γαλλίας, με το τελευταίο να κάνει ξανά την εμφάνισή του στο Circuit Paul Ricard μετά από 10 ολόκληρα χρόνια.

Το F1 2018 θα κυκλοφορήσει για PC, PS4 και Xbox One στις 24 Αυγούστου.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Sep 2018 12:34 #219022 by Μάρκος Ασκανιάν


Το F1 2018 με εξέπληξε ευχάριστα καθώς διαθέτει τεράστιο και ενδιαφέρον περιεχόμενο καθώς και πάρα πολλές τροποποιήσεις στο gameplay. Σίγουρα έχουμε να κάνουμε με ένα simulation αλλά όπως και να 'χει είναι ένας διασκεδαστικός τίτλος. Γενικά, τα game mechanics εμπλουτίζονται κάθε χρονιά ώστε να προσεγγίζουν όσο το δυνατό περισσότερο την πραγματικότητα. Το τελευταίο μέρος της σειράς F1 κατέφθασε και σύντομα θα σας πούμε αν συνεχίζει την ανοδική πορεία των προκατόχων του.

Adododo!!!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Oct 2018 18:07 - 06 Oct 2018 18:07 #219251 by Μάρκος Ασκανιάν

Οι τίτλοι με την F1 να πρωταγωνιστεί είναι ιδιαίτερα εντυπωσιακοί. Σας δίνουν την ευκαιρία να οδηγήσετε μερικά από τα πιο γρήγορα οχήματα του κόσμου και να νιώσετε σαν ένας... νέος Σεμπάστιαν Φέτελ. Η αίσθηση του να οδηγεί κανένας ένα μονοθέσιο της F1 δεν μπορεί να συγκριθεί με τίποτα. Και όπως είναι φυσικό αρκετές εταιρείες στο παρελθόν προσπάθησαν από πολύ νωρίς να μεταφέρουν αυτή την αίσθηση στις οθόνες μας. Οι πολύ παλιοί ίσως να θυμάστε και το εκπληκτικό (για την εποχή του) Pole Position το οποίο συνοδευόταν και από ένα τιμόνι στις arcade αίθουσες. Τα χρόνια όμως πέρασαν και οι απαιτήσεις άλλαξαν, Τα videogames έγιναν καλύτερα, πιο εντυπωσιακά και πολύ μα πολύ ρεαλιστικά. Τα games με θέμα τη Formula 1 ακολούθησαν αυτή την εξέλιξη και σήμερα μπορούμε να παίξουμε games που θυμίζουν έντονα το πραγματικό αυτό άθλημα. Έτσι, η Codemasters μας προσέφερε απλόχερα το νέο τίτλο της για φέτος ο οποίος είναι και ο καλύτερος της όσον αφορά το μηχανοκίνητο αυτό άθλημα. Σίγουρα έχει κάποια μικροπροβληματάκια (κανείς δεν είναι τέλειος) αλλά με τα προσεγμένα γραφικά, δυνατό ήχο και ρυθμιζόμενο χειρισμό και δυσκολία θα ενθουσιάσει και τον πιο περίεργο. Αναλυτικά μπορείτε να διαβάσετε το review μου εδώ.

Adododo!!!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Mar 2021 11:49 #248212 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic F1 2018
Ξεκίνησα το F1 2018 μετά από καιρό και έχω ενθουσιαστεί !

Απορώ πως δεν το έπαιζα !

Το έβαλα στο Beginner για αρχή και βλέπουμε.Επέλεξα Red Bull.Στόχος είναι να κατακτήσω όλα τα trophies εκτός από τα 6 online.Εχει και ένα δύσκολο, όπου θα πρέπει να κερδίσω ultimate difficulty AI.

 

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Mar 2021 23:55 - 23 Mar 2021 23:56 #248219 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic F1 2018
Το έλιωσα σήμερα όλη μέρα. (αφού ξέχασα πως έχω pop corn και τηλεοπτική σειρά να δω).

Στόχος μου τελικά είναι να το απολαύσω και από τα trophies, ότι μπορώ.Δεν θα σκάσω κιόλας,εξάλλου πλατίνα δεν παίρνω.

Ακόμα και στο Beginner υπάρχει ανταγωνισμός.Θέλει και εκεί προσοχή.Αν δω πως είναι πανεύκολο, ίσως ανεβάσω το επίπεδο δυσκολίας.Μέχρις στιγμής βγήκα έβδομος στην Αυστραλία,τρίτος στο Bahrain και πρώτος στην Κίνα.

Σκοπεύω να παίξω μια σεζόν τουλάχιστον Career Mode και να κατακτήσω τον τίτλο.

Η διαδραστικότητα στην αφή κατά την χρήση του Dualshock είναι μοναδική και δεν την είχα δει σε κανένα άλλο παιχνίδι.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Mar 2021 00:54 - 25 Mar 2021 02:23 #248348 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic F1 2018
Το έλιωσα και σήμερα.

Η Reporter κάνει συνήθως αρνητικές ερωτήσεις παρά το ότι βγαίνω ας πούμε πρώτος και αυτή η εστίαση στο αρνητικό κομμάτι δεν μου αρέσει.

Επίσης κάποια από τα practice skills δυσκολεύουν ακόμα και στο Begginer.

Τα γραφικά θα ήθελα να είναι καλύτερα καθώς επίσης να υπάρχει μεγαλύτερη εναλλαγή στις καιρικές συνθήκες και από μέρα-νύχτα.

Τουλάχιστον στο career που παίζω δεν έχω παρατηρήσει ουσιαστικές αλλαγές στις καιρικές συνθήκες.

 

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Mar 2021 13:59 - 26 Mar 2021 14:11 #248410 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic F1 2018
Ξενύχτησα χθές με την παιχνιδάρα.Πώρωση πραγματικά !

H reporter είναι εκνευριστική κάποιες φορές.Βγαίνω πρώτος και μου κάνει something gone bad....

Κατά τα άλλα είναι φοβερό.Εκτός από το Career έχει και το Championship που έχει μεγάλο ενδιαφέρον.

Στο Beginner παρατήρησα πως φρενάρει μόνο του , και το έβαλα στο Amateur όπου είναι κάπως καλύτερα αν και σκέφτομαι το Experienced επειδή θέλω να το οδηγάω εγώ και όχι να φρενάρει αυτόματα.

update Custom θα το βάλω ώστε να φρενάρω εγώ.Είναι πιο απολαυστικό έτσι.

Επιπλέον σήμερα κέρδισα την Ultimate AI στο Grand Prix της Monza.Πανεύκολο Trophy ! 

 
 

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification