Ποιο πρόγραμμα χρειάζομαι?

05 Apr 2010 23:51 - 06 Jun 2017 02:20 #70295 by Aνέστης Αδαμίδης
Εδώ μπορείτε να ρωτήσετε όσους γνωρίζουν τι πρόγραμμα μπορείτε να αγοράσετε για να κάνετε κάτι που θέλετε, ό,τι κι αν είναι αυτό.

Προγράμματα επεξεργασίας βίντεο:
- Adobe Premiere Pro
- Apple Final Cut
- VirtualDub
- Windows Movie Maker

Πρώτος λοιπόν εγώ θα θέσω το ερώτημα τι πρόγραμμα μπορεί να με βοηθήσει να φτιάχνω καλύτερα βιντεάκια. Όλοι γνωρίζουμε το Movie Maker που υπάρχει στα Windows, αλλά αυτό δεν έχει προχωρημένα πράγματα. Οπότε όποιος γνωρίζει κάποιο καλό πρόγραμμα για να προσθέσω διάφορα εφέ παρακαλώ να μου το προτείνει.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Apr 2010 00:53 #70428 by Μάνος Αλιμπέρτης
Ρίξει μία ματιά στο παρακάτω link...

www.free.gr/get/list.php?cat_id=69

Εχει μεγάλη ποικιλία απο προτάσεις...Ανάλογα με τις ανάγκες σου βλέπεις τη περιγραφή και διαλέγεις ;)

Everything that has a beginning has an end...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Apr 2010 01:12 #70441 by Χρήστος Γκουρμπάτσης
Λοιπον να ρωτησω και εγω....ξερετε εαν υπαρχει καποιο προγραμμα που να μπορω να αφερω τα λογια απο ενα τραγουδι και να παιζει μονο μουσικη και το αντιστροφο;

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Apr 2010 00:38 #70778 by Μάνος Γρυπάρης
Το Karafun, το οποίο χρησιμοποιώ σε Karaoke. Χάνεις όμως αναγκαστικά κάποια από τα όργανα:
www.karafun.com

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Apr 2010 11:32 #70958 by Aνέστης Αδαμίδης

profitis wrote: Ρίξει μία ματιά στο παρακάτω link...

www.free.gr/get/list.php?cat_id=69

Εχει μεγάλη ποικιλία απο προτάσεις...Ανάλογα με τις ανάγκες σου βλέπεις τη περιγραφή και διαλέγεις ;)



profiti το δοκίμασα το πρόγραμμα αυτό, αλλά δεν είναι πολύ εύχρηστο. Εγώ τουλάχιστον δεν μπορώ να το δουλέψω με ευκολία. Και βασικά δεν έχει τόσο μεγάλη ποικιλία, ούτε μπορώ να φτιάξω ψεύτικα εφέ(π.χ. να πετάω ακτίνες από τα μάτια). Μήπως υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα;

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 May 2010 21:18 #71836 by Aνέστης Αδαμίδης
Ο Κουτσούμπας είχε αναφέρει μια φορά ένα πρόγρμμα που λέγεται Adobe After Effect. Από που το κατεβάζω αυτό, μήπως ξέρει κανείς; Έχω πάρει τα μαγαζιά στη σειρά(μέχρι και σε multirama πήγα) και μου λένε πως δεν γνωρίζουν το πρόγραμμα και ότι δεν υπάρχει. Ακούω....

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 May 2010 22:30 #71842 by Μπάμπης Χαραλάμπους

TheReaper wrote: Ο Κουτσούμπας είχε αναφέρει μια φορά ένα πρόγρμμα που λέγεται Adobe After Effect. Από που το κατεβάζω αυτό, μήπως ξέρει κανείς; Έχω πάρει τα μαγαζιά στη σειρά(μέχρι και σε multirama πήγα) και μου λένε πως δεν γνωρίζουν το πρόγραμμα και ότι δεν υπάρχει. Ακούω....


Ναι το Adobe After Effects ειναι παρα πολυ γνωστο προγραμμα και μονο στην ελλάδα δεν το ξερουν. Ίσως απο καποιο μαγαζι του εξωτερικου να το βρεις ή από το ebay.


Για οτι αλλο editing θες Sony Vegas .

I am you and you are me. Carry that with you wherever you go. Thank you, my friend. From here on out, you're Big Boss.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 May 2010 22:36 #71845 by Kostas Milonas
Trial της τελευταιας εκδοσης μπορεις να κατεβασεις απο εδω:
www.adobe.com/cfusion/tdrc/inde ... er_effects

αλλα απαιτει να εχεις λειτουργικο 64-bit...

http://gamercard.xboxresource.com/xbox_modern/asmilonGR

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 May 2010 22:10 #71962 by Aνέστης Αδαμίδης

BigBoss wrote:

TheReaper wrote: Ο Κουτσούμπας είχε αναφέρει μια φορά ένα πρόγρμμα που λέγεται Adobe After Effect. Από που το κατεβάζω αυτό, μήπως ξέρει κανείς; Έχω πάρει τα μαγαζιά στη σειρά(μέχρι και σε multirama πήγα) και μου λένε πως δεν γνωρίζουν το πρόγραμμα και ότι δεν υπάρχει. Ακούω....


Ναι το Adobe After Effects ειναι παρα πολυ γνωστο προγραμμα και μονο στην ελλάδα δεν το ξερουν. Ίσως απο καποιο μαγαζι του εξωτερικου να το βρεις ή από το ebay.


Για οτι αλλο editing θες Sony Vegas .


Κλασικά ελληνικά δεδομένα! Εμείς πάντοτε έξω από το χορό της (σοβαρής) τεχνολογίας. Θα δω τι θα κάνω. Ευχαριστώ.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 May 2010 13:25 #72002 by Μπάμπης Χαραλάμπους

TheReaper wrote:

BigBoss wrote:

TheReaper wrote: Ο Κουτσούμπας είχε αναφέρει μια φορά ένα πρόγρμμα που λέγεται Adobe After Effect. Από που το κατεβάζω αυτό, μήπως ξέρει κανείς; Έχω πάρει τα μαγαζιά στη σειρά(μέχρι και σε multirama πήγα) και μου λένε πως δεν γνωρίζουν το πρόγραμμα και ότι δεν υπάρχει. Ακούω....


Στο βρήκα! Θες ακόμα να το πάρεις;

Adobe After Effects

I am you and you are me. Carry that with you wherever you go. Thank you, my friend. From here on out, you're Big Boss.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification