Windows 11

16 Jun 2021 21:18 - 23 Jun 2021 16:08 #252610 by Μάνος Γρυπάρης
Ένα  ολόκληρο build των Windows 11 διέρρευσε στο Internet.Το συγκεκριμένο build των Windows 11 έχει γίνει ήδη η πηγή πολλών screenshots. Μάλιστα έχει στρογγυλοποιημένο user interface. Το build που διέρρευσε είναι η έκδοση 21996.1 και κανονικά θα έπρεπε να έχουν πρόσβαση σε αυτή μόνο Windows  Insiders. Λογικά  θα βγήκε προς τα έξω από κάποιον από αυτούς. Αν σκοπεύετε να την κατεβάσετε τότε προσοχή από που θα την βρείτε και κυρίως καλό θα είναι να την βάλετε σε κάποιο backup PC χωρίς σημαντικά αρχεία, αφού θα είστε ευάλωτοι από την προστασία ενάντια στους ιούς.



Ημερομηνία διακοπής υποστήριξης των Windows
H Microsoft δήλωσε ότι τα Windows 10 θα σταματήσουν να υποστηρίζονται στις 14 Οκτωβρίου 2025. Όλα αυτά ενώ το 2015 μας είχε ενημερώσει ότι τα Windows 10 θα ήταν η τελευταία έκδοση του λειτουργικού της συστήματος .Τα φημολογούμενα Windows 100 γνωρίζαμε εξ αρχής ότι θα παρέχουν update στο user interface των Windows 10, με την κωδική ονομασία Sun Valley. Πριν λάβουν την ονομασία Windows 10, υπήρχε και μια άλλη φήμη για όνομα "Windows 10X" αλλά καταρρίφθηκε σύντομα.Η ανακοίνωση της Microsoft για τα νέα Windows θα γίνει σε livestream στις 24 Ιουνίου. Επίσης, μία αλλαγή φαίνεται να είναι η Taskbar που βρίσκεται στη μέση και στο κάτω μέρος της οθόνης, όπως και στα Mac. Εκτός κι αν μπορούμε να φορτώσουμε την quick launch bar, όπου κάνω προσωπικά πάντοτε με το που βάζω τα Windows 10.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Jun 2021 21:44 #252611 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic Windows 11
'Οτι να'ναι η Microsoft.Και εγώ είχα διαβάσει πως τα Windows 10 θα είναι τα τελευταία αλλά στον βωμό της κεδοσκοπίας τα πάντα γίνονται.

Εμένα αν δεν μου χαλάσει το laptop που έχω, πολύ πιθανόν το 2025 να έχω και τότε τα Windows 8.1 τα οποία με καλύπτουν πλήρως για την ώρα.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Jun 2021 23:52 #252617 by Απόστολος Μητσακούλης
Περίεργη κίνηση της microsoft. Απο εικόνες περισότερο για interface tablet μου κάνει η όλη εμφάνιση. Αναρωτιέμαι αν θα μπορούμε απο 10 να πάμε σε 11. Πάντος απο 8.1 σε 10 υπήρχαν μεγάλες περιπέτιες. Στην αρχή δν είχαμε ούτε ήχο.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

17 Jun 2021 03:48 #252621 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic Windows 11
Επίσης διάβασα πως η υποστήριξη των Windows 8.1 θα λήξει τον Ιανουάριο του 2023.Αυτό στην πράξη δεν ξέρω κατά πόσο θα με επηρεάσει καθώς για antivirus χρησιμοποιώ άλλο πρόγραμμα και όχι των Windows.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

17 Jun 2021 12:15 #252632 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic Windows 11
Το ότι δεν έχω Windows 10 είναι καθαρά θέμα επιλογής. Πολλές φορές στο παρελθόν είχα την δυνατότητα δωρεάν αναβάθμισης των Windows 8.1 σε Windows 10 ή την δωρεάν απόκτηση των Windows 10.

Τώρα δοκιμάζω μήπως κάνω δωρεάν αναβάθμιση σε Windows 10.

 

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

17 Jun 2021 17:00 #252644 by Απόστολος Μητσακούλης
Καλού κακού κάνε έναν έλεγχο συμβατότητας με τα προγράμματα που έχεις. Σε μερικά προγράμματα έπρεπε να ενεργοποιήσω πάλι τις άδειες απο μερικά προγράμματα που χρησιμοποιώ.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Jun 2021 05:20 #252683 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic Windows 11
Πλέον έχω τα Windows 10.

Ας ελπίσω όταν με το καλό κυκλοφορήσουν τα Windows 11 να μπορώ να κάνω δωρεάν αναβάθμιση.

Σε 4 χρόνια που τα Windows 10 θα σταματήσουν να υποστηρίζονται το Laptop μου θα έχει κλείσει τα 10 χρόνια.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Jun 2021 17:48 #252702 by Απόστολος Μητσακούλης
Αρχικό desktop

File Attachment:
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Jun 2021 17:50 #252703 by Απόστολος Μητσακούλης
Το start menu το οποίο βρήσκετε στο κέντρο

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Jun 2021 17:52 #252704 by Απόστολος Μητσακούλης
Το περιβάλλον όταν ανοίγεις το This pc και βλέπεις τους σκληρούς δίσκους κτλ. 

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification