Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Evolve

11 Feb 2014 16:39 #140401 by Κώστας Λάβαρης
Το Evolve είναι ένα επερχόμενο sci-fi, co-op first person shooter, το οποίο αναπτύσσεται από την Turtle Rock Studios, και θα κυκλοφορήσει από την 2K για PC, PS4 και Xbox One.



Αρχικά το παιχνίδι προοριζόταν για publishing από την THQ. Όταν τον Δεκέμβριο του 2012 η τελευταία κήρυξε πτώχευση, η 2K Games εξαγόρασε το Evolve και συγκεκριμένα τον Ιανουάριο του 2013 για 10.8 εκατομμύρια δολάρια.

[youtube:1m5w71xc]
[/youtube:1m5w71xc]

[youtube:1m5w71xc]
[/youtube:1m5w71xc]

Το παιχνίδι χρησιμοποιεί την CryEngine και θα κυκλοφορήσει το φθινόπωρο του τρέχοντος έτους για PC, PS4 και Xbox One.

-Πάτρικ με ακούς;
-Όχι, έχει σκοτάδι.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

11 Feb 2014 17:05 #140406 by Γιωργος Φραζεσκαρος
ωραίο φαίνεται, θα περιμένω να το παίξω

Ο Καρχαρίας όμως μου το παίζει τσανμπουκάς

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Oct 2014 12:44 - 30 Oct 2014 15:17 #151259 by Μάνος Γρυπάρης
Replied by Μάνος Γρυπάρης on topic Evolve
Δείτε τα μέχρι τώρα gameplay videos!





Η beta ξεκίνά στις 18:00 σήμερα στο Xbox One. Αύριο θα ξεκινήσει για PC και PS4. Ο chrisrolley ανοιξε topic στο forum online για όσους έχουν beta keys.

Αν αποκτήσατε beta key κάντε κλικ εδώ για να παίξουμε μαζί

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Nov 2014 09:16 #151477 by Μάνος Γρυπάρης
Replied by Μάνος Γρυπάρης on topic Evolve
Διαβάστε το preview του Παντελή από την alpha

Οι εντυπώσεις μου από την alpha μέχρι τώρα ήταν άκρως θετικές. Μετά τις αποτυχημένες απόπειρες σύνδεσης στο Xbox One, τα μεσάνυκτα Σαββάτου παίξαμε Evolve στο PC μαζί σας. Και ιδού το σχετικό βίντεο:



Γενικά οι classes είναι αρκετά balanced και η συνεργασία μεταξύ των παικτών υποδειγματική. Τα γραφικά διατηρούνται σε ένα πολύ καλό επίπεδο, ειδικά στα καιρικά φαινόμενα και τα particle effects. Ο σχεδιασμός του Monster το κάνει ιδιαίτερα τρομακτικό.

Το gameplay προσφέρει άφθονη δράση και ύστερα από κάθε μάχη παίρνετε xp και κάνετε level up κάθε όπλο που χρησιμοποιείτε, συνεπώς εξειδικεύεστε στο Role που επιλέξατε. Όταν επέλεξα Monster δεν περίμενα ότι θα είναι τόσο δύσκολο. Δεν μπορούσα να ξεφύγω (αλήθεια με το Shift αυτό είναι όλο κι όλο το τρέξιμό του; Μάλλον σκαρφαλώνοντας θα ξεφεύγεις), δύσκολα εστίαζα σε έναν εχθρό και χρειάστηκε εξοικείωση με τα controls. Πάντως αν σε εντοπίσουν ως Monster είναι αυτό που λέμε "Την έβαψες" καθώς θα πρέπει άμεσα να καταρρίψεις 1-2 εχθρούς μέσα στο πρώτο λεπτό. Επίσης δεν κατάφερα να βρω πως εξαπολύει φλόγες, γενικά θέλει ψάξιμο ως Monster.

Στο θέμα απόδοσης το loading ήταν μεγάλο, καθότι alpha, το matchmaking αργούσε πολύ, ενώ υπήρχαν θεματάκια με το frame rate που ελπίζουμε σύντομα να λυθούν. Πάντως η Turtle Rock φαινεται να εχει κανει καλη δουλεια και μενει να δουμε το θεμα αντοχης και κατα ποσο θα μας κρατησουν ολα τα modes του παιχνιδιου.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Jan 2015 16:54 #155501 by Πιέρρος Φουστέρης

"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Jan 2015 20:14 #155510 by Αγησίλαος Σιντόρης
Ενταξει με i5 και 8 gb μνημη πιστευω βρισκομαι καπου στην μεση..Δεν θα εχω προβλημα να παιξω το game σε ultra..Ειναι καλο παντως οι απαιτησεις των παιχνιδιων να εχουν πιο ευρεια γκαμα για να μπορει περισσοτερος κοσμος ο οποιος δεν εχει και τουμπανο pc να παιξει το παιχνιδι και να το ευχαριστηθει κυριως γιατι αν το παιζεις σε κακη αναλυση δεν το ευχαριστιεσαι..

Όλα τα πράγματα είναι δύσκολα, προτού γίνουν εύκολα.
Thomas Fuller

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Jan 2015 20:56 - 21 Jan 2015 23:13 #155751 by Παντελής Δασκαλέλος
Αφιερώνοντας πάνω από 10 ώρες (μακάρι να είχα χρόνο να λιώσω παραπάνω στο Evacuation) στην beta του Evolve οφείλω να ομολογήσω ότι δηλώνω γοητευμένος από το όραμα της Turtle Rock Studios. Το μόνο παράπονο που έχω είναι ότι αν δεν υπάρχει συνεργασία στο party ή αν κάποιος παίκτης είναι αρχάριος το Monster δεν πέφτει με τίποτα. Για να είμαι ειλικρινής εμένα το Evolve μου αφήνει την αίσθηση ενός MOBA, κάτι οι τέσσερις abilities σε κάθε ήρωα, κάτι η λογική του farming για creeps στην ζούγκλα, δεν ξέρω αυτό αισθάνομαι προσωπικά. Στην beta πάντως δοκίμασα αρκετούς από τους επιπλέον Hunters και μπορώ να πω ότι το playstyle του καθενός είναι πραγματικά ξεχωριστό. Εύχομαι να προστεθεί πολύ περισσότερο content και δεν είμαι αρνητικός στα επί πληρωμή DLC αρκεί να δούμε αξιόλογoυς νέους Hunters και Monsters. Διαβάστε το preview εδώ.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Jan 2015 23:14 #155765 by Νικολής Ασημάκης
Είχα παίξει πριν καιρό που είχε ανοίξει λίγο για όλους (Alpha;) και μου άρεσε αρκετά. Το μόνο θέμα του ήταν κάτι τεράστια κολλήματα και κρασαρίσματα που έτρωγε, καθώς και matchmaking που κάποιες φορές δούλευε και κάποιες όχι. Αυτό το έφτιαξαν;

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Jan 2015 17:52 #155853 by darksora93
Replied by darksora93 on topic Evolve
Ξέρουμε εάν θα έχουν κοινό server pc και ps4?Γιατί σκοπεύω να το πάρω για ps4 και ένας φίλος μου στο pc.Θα μπορούμε να παίξουμε μαζί?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

09 Feb 2015 19:22 - 13 Feb 2015 19:25 #156524 by Πιέρρος Φουστέρης
3GB day-one patch!

Η Turtle Rock Studios φαίνεται να έριξε αρκετή δουλειά (βασισμένη στο feedback των παικτών που δοκίμασαν την closed alpha και την open beta του παιχνιδιού) στο online κομμάτι, μιας και το matchmaking και το network bandwidth δέχθηκαν αρκετές βελτιώσεις. Αξιοσημείωτες είναι επίσης και οι μειώσεις του χρόνου που χρειάζονται για να γίνουν load τα διάφορα levels. Μαζί με όλα αυτά, η Turtle Rock Studios αποφάσισε, μέσω του νέου αυτού patch, να προσθέσει και την υποστήριξη του Evolve: Hunter's Quest, το οποίο είναι μία εφαρμογή/παιχνίδι για iOS, Android και Windows Phone (εγώ, προσωπικά, το δοκίμασα σε Windows Phone και μου άρεσε αρκετά). Ο λόγος γίνεται για ένα puzzle game, στο οποίο μπορείτε να συγκεντρώσετε mastery points και να τα μεταφέρετε στην βασική έκδοση του παιχνιδιού για να ξεκλειδώσετε πιο σύντομα τους υπόλοιπους χαρακτήρες. Διαβάστε περισσότερα για το patch στη σχετική είδηση!

darksora93 wrote: Ξέρουμε εάν θα έχουν κοινό server pc και ps4?Γιατί σκοπεύω να το πάρω για ps4 και ένας φίλος μου στο pc.Θα μπορούμε να παίξουμε μαζί?

Δυστυχώς, δεν θα υποστηρίζεται το cross platform, φίλε μου.

Το review δεν έχει και πολλά να μας δείξει.

Πέρα της προσθήκης τριών Hunters και ενός Monster, το Evolve μένει στο ίδιο επίπεδο που το είδαμε μέσα από την closed alpha και την open beta. Τα γραφικά, η ποικιλία στα classes, η αναγκαιότητα της συνεργασίας και το υψηλό επίπεδο δυσκολίας εντυπωσιάζουν, αλλά η μικρή δουλειά στο lore και το φτωχό περιεχόμενο του παιχνιδιού το καθιστούν έναν απλά καλό τίτλο. Διαβάστε το review και πείτε μας τις απόψεις σας!

"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification