Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Sony Xperia J

01 Feb 2013 14:46 #119854 by giorgos13kl
απο pc ομως λεω
εχω συνδεθει με email και πατασε σε μια εφαρμογη εγκατασταση και δειχνει οτι κανει εγκατασταση
αλλα στο κινητο δεν βλεπω τπτ

τι να κανω??

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Feb 2013 14:49 #119855 by Κώστας Λάβαρης
πρέπει και το κινητό να είναι συνδεδεμένο σε wifi για να αναγνωρίσει το google play το μοντέλο της συσκευής σου.

-Πάτρικ με ακούς;
-Όχι, έχει σκοτάδι.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Feb 2013 19:13 #119866 by Θοδωρής Κώτσελας
4)εφαρμογες:-musiXmatch(βρισκει ολους τους στιχους απο τραγουδια)
-AVG Free antivirus(για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο)
-Battery Widget(σου δειχνει ποσο % μπαταρια εχεις,θερμοκρασια και τετοια)

παιχνιδια:-Hill Climb Racing
-Air Hockey
-Jetpack Joyride
-angry birds star wars
ολα ειναι δωρεαν.αμα θες να σου προτεινω τιποτα με πληρωμη πες μου.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Feb 2013 21:52 #119874 by Φίλιππος Δαουκόπουλος
Γιώργο επειδή έχω το Xperia Sole να ξέρεις πως κάποιες εφαρμογές της Sony ξεκινούν αυτόματα, όπως το update center (ουδεμία σχέση με Google, σε server της sony συνδέεται). Αυτό όσον αφορά το service, σαν app τρέχει μόνο απο την αντίστοιχη επιλογή.
Για την μπαταρία ισχύουν ακριβώς αυτά που έγραψε ο SirLvr με την διαφορά πως μια φορά το μήνα πρέπει να κάνεις πλήρη φόρτιση. Να αφήσεις δηλαδή το κινητό να πέσει κάτω απο 10-20% για να κάνει τον "κύκλο φόρτισης" που λέμε για τις μπαταρίες.

Οσον αφορά το AVG έχω τους ενδοιασμούς μου αλλά δεν χάνεις και τίποτα να δοκιμάσεις. Τέτοιες εφαρμογές να τρέχουν στο background με 512 MB RAM και τον Cortex A5 μπορεί να πέσουν λίγο βαριές. (To sole έχει διπύρηνο NovaThor και πάλι το σκέφτομαι να βάλω).

Γενικά, η χαρά του android είναι να πειραματιστής.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Feb 2013 22:38 #119877 by Κώστας Λάβαρης
4) Μπορείς να κατεβάσεις το Soundhound ή το Shazam για να βρεις τραγούδια που ακούς και δεν ξέρεις. Clean Master, τερματίζει όλες τις εφαρμογές που σου καταναλώνουν μνήμη. Φακός, γιατί μερικά κινητά δεν έχουν επιλογή να ανάβεις από τις ρυθμίσεις το φλας όταν το χρειαστείς. Chrome browser.
Και από παιχνίδια θα σου πω κάποια πολύ βασικά για να περνάς την ώρα σου. Fruit Ninja, Bike Race, Scooter Hero AD, Ninja ή City Jump, Bartender Mix Genius, Paper Toss, Fruit Shoot και Angry Birds.

-Πάτρικ με ακούς;
-Όχι, έχει σκοτάδι.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Feb 2013 22:43 #119878 by Φίλιππος Δαουκόπουλος
Όσοι έχετε Android δοκιμάστε τον Dolphin. Ο Chrome δυστυχώς για android θέλει αρκετές βελτιώσεις. Πως κατάφερε να τον κάνει χειρότερο και ασταθή σε σχέση με τον "μαμά" του ICS είναι απορίας άξιο!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Feb 2013 22:53 #119880 by Κώστας Λάβαρης
@aliengoa Δίκιο έχεις για το chrome αλλά πιστεύω θα φτιάξει με τις ενημερώσεις. Ο dolphin είναι πολύ καλός και γρήγορος. Επίσης γρήγορος είναι και ο Opera και Opera Mini, τα είχα δοκιμάσει παλιότερα.

-Πάτρικ με ακούς;
-Όχι, έχει σκοτάδι.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Feb 2013 12:45 #119889 by giorgos13kl
αυτες τις εφαρμογες που ανοιγουν ,ομες τους πρεπει να τις κλεινω χειροκινητα??

ακομα δεν μπορεσα να βαλω σε φακελους τις φωτογραφιες μου

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Feb 2013 14:04 #119890 by Φίλιππος Δαουκόπουλος
Βασικά, δεν χρειάζεται να κλείνεις τίποτα. Τα λειτουργικά λειτουργούν με την λογική ότι πέρα απο το πρόγραμμα που έχεις ανοικτό εκείνη την ώρα, κρατάω και στην μνήμη RAM ότι έχεις τρέξει πρόσφατα για να έχεις ταχύτερη εκκίνηση των εφαρμογών. Αν για κάποιο λόγο χρειαστείς μνήμη μπορείς να κλείσεις κάποιο πρόγραμμα χειροκίνητα κρατώντας πατημένο το πλήκτρο home. Ανοίγει ο Task Manager και βλέπεις την λίστα με τα προγράμματα που είναι στην RAM. Kάνοντας κίνηση (swipe) δεξιά ή αριστερά ένα πρόγραμμα απο την λίστα το κλείνεις αλλά το android για τον λόγο που ανέφερα παραπάνω θα ανοίξει κάποια στιγμή πάλι τα προγράμματα που έτρεξες πιο πρόσφατα. Ετσι λειτουργεί.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Feb 2013 14:30 #119891 by giorgos13kl
μου ανοιγει facebook εξοικονομηση ενεργειας και 3 αλλα συνεχεια
και λογικα χαλανε πολυ μπαταρια
αλλα αν γινετε σε ολα τα κινητα ειναι οκ

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification