Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Dead Space 4

17 Jun 2013 16:17 #126163 by Μάνος Γρυπάρης
Το παιχνίδι δεν βρίσκεται υπό ανάπτυξη από την Electronic Arts. Κάποια στιγμή η σειρά θα συνεχίσει απλά αυτή τη στιγμή δεν έχει καν ξεκινήσει.

Το γεγονός αυτό επιβεβαίωσε στην έκθεση E3 ο Patrick Söderlund, αντιπρόεδρος της EA Games.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Jun 2013 22:44 #126460 by Βασίλης Καμακάρης
Τι θα δείξουν ήθελα να ξέρω. Η Ellie έχει μείνει μόνο από την σειρά.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 Jun 2013 02:01 #126466 by Παναγιώτης Σεντουκάς

Vasilis wrote: Τι θα δείξουν ήθελα να ξέρω. Η Ellie έχει μείνει μόνο από την σειρά.


έχεις παίξει/δεί το DLC ?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 Jun 2013 10:58 #126471 by Χριστιάνα Θάνου
Λίγο άσχετο αλλά όταν έπαιξα τα πρώτα λεπτά του Dead Space 3 έπαθα ένα μίνι καρδιακό με αυτό που είδα να γίνεται (ξέρετε, στα χιόνια, κάτι που έπαθε ο Isaac). Κατά την άποψή μου δεν είχαν και κάτι καλύτερο να δείξουν και είπαν να μας ξαφνιάσουν. Θα ήθελα πολύ αν δω πως θα πάει η σειρά από εδώ και πέρα, αν και αμφιβάλλω για τον αν θα φτιάξουν άλλο Dead Space.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 Jun 2013 13:00 #126476 by Βασίλης Καμακάρης

Devilhunter_PS wrote:

Vasilis wrote: Τι θα δείξουν ήθελα να ξέρω. Η Ellie έχει μείνει μόνο από την σειρά.


έχεις παίξει/δεί το DLC ?


Δυστυχώς δεν το έχω δει απλώς έχω τερματίσει το game.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 May 2014 13:42 #145224 by Μάρκος Ασκανιάν
Από τις καλύτερες σειρές horror που έχω παίξει. Μακάρι να βγει και 4ο επεισόδιο και να αξίζει.

Adododo!!!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Jun 2014 12:55 #145259 by Θοδωρής Μητρόπουλος
Ακόμα το περιμένουμε κι αυτό......Isaac που είσαι?!?!?!?!?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Jul 2018 15:51 - 15 Jul 2018 15:52 #215802 by Μάνος Γρυπάρης


Ο Ben Wanat, πρώην Creative Director της Visceral Games, αποκάλυψε ότι το Dead Space 4 βρισκόταν υπό ανάπτυξη.

Το Dead Space 4 θα έδινε μεγαλύτερη έμφαση στην εξερεύνηση και στην εξεύρεση των resources. Θα διέθετε πιο μεγάλες σε έκταση περιοχές και open world εξερεύνηση. Στόχος σας θα ήταν να προσπαθήσετε να βρείτε επιζώντες μέσα σε μολυσμένα αεροσκάφη όπου καραδοκούν εξωγήινες υπάρξεις. Με τα resources θα προσπαθούσατε να συνεχίσετε να έχετε σε λειτουργία το αεροσκάφος σας.

Το σενάριο του Dead Space 4 θα συνέχιζε μετά το κεφάλαιο Lost Flotilla του Dead Space 3. Σε αυτό, ο ήρωάς σας θα έμπαινε σε ένα νεκροταφείο χαλασμένων αεροσκαφών ψάχνοντας ένα σινιάλο SOS. Θα έπρεπε να μετακινηθείτε από το ένα αεροσκάφος στο άλλο, ψάχνοντας για εξοπλισμό και δίνοντας μάχες με ορδές από Necromorphs. Τα αεροσκάφη θα είχαν αρκετά διαφορετικό σχεδιασμό μεταξύ τους. Επίσης, ο κεντρικός πρωταγωνιστής δεν θα ήταν ο Isaac Clarke. Δεν υπήρχαν σχέδια για τον παίκτη που θα ελέγχατε, αλλά η επιλογή του Wanat είχε να κάνει με την Ellie ως πρωταγωνίστρια, μία βοηθητική χαρακτήρα που είδαμε στο Dead Space 3.

Επίσης, το Dead Space 4 θα είχε ένα νέο είδος από Necromorphs, τα οποία θα ήταν πιο επικίνδυνα σε περιβάλλοντα Zero-G. Τέλος, το στοιχείο του crafting θα αναβαθμιζόταν.

Όλες αυτές οι πληροφορίες ακυρώνουν την δήλωση του Peter Moore, ο οποίος πριν από πέντε χρόνια όταν εργαζόταν στην Electronic Arts, δήλωσε τότε ότι "Το VideoGamer κατασκευάσε την είδηση για την ακύρωση του Dead Space 4". Ουσιαστικά ο Ben Wanat "άδειασε" τον Moore ως πρώην στέλεχος της EA, επιβεβαιώνοντας το ρεπορτάζ του VideoGamer. Από τον Φεβρουάριο του 2017 θυμίζουμε ότι ο Peter Moore έγινε διευθύνων σύμβουλος στην ποδοσφαιρική ομάδα Liverpool.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Jul 2018 20:00 #215827 by Giorgos Tsolaridis
Replied by Giorgos Tsolaridis on topic Dead Space 4
Σε αυτό το παιχνίδι θα πρέπει να φοβάσαι την ώρα που βάζεις το δισκάκι στην κονσόλα για να το παίξεις..

I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Jul 2018 22:04 #215829 by A
Replied by A on topic Dead Space 4
Το αίσθημα της μοναξιάς που προσφέρει το Dead space είναι ....μοναδικό. Παίζω ξανά το 3, και εύχομαι κάποια στιγμή να έρθει και το τέταρτο μέρος. Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία ;-)

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification