Review Detail

10.0 1 10 0.5
Reviews
Ανδρέας Γρυπάρης
Ανδρέας Γρυπάρης
November 15, 2013
Pokemon X & Y:Τα Pokemon σε άλλο επίπεδο
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
 
10.0
Τι να πρωτοπεί κανείς για το συγκεκριμένο παιχνίδι;Την προσθήκη ολοκαίνουριων Pokemon;Το Kalos Region;Τα νέα Mega Evolution;
Αυτά και άλλα πολλά συντέλεσαν στη δημιουργία ενός από τα καλύτερα παιχνίδια Pokemon όλων των εποχών.
Αρχικά ιδιαίτερα ευχάριστα είναι τα νέα γραφικά,τα οποία επιτρέπουν στον εκπαιδευτή να βλέπει τα Pokemon του ακριβώς όπως και στα anime.Η νέα γωνία λήψης στα battle και η 3D τεχνολογία σε όλες τις επιθέσεις είναι κάτι που περίμεναν πολλοί fan της σειράς και δεν νομίζω να απογοητεύτηκαν!Τα ανανεωμένα animation σε όλες τις κινήσεις ενώ προστέθηκαν και πολλές άλλες θα ικανοποιήσουν όλων των ειδών εκπαιδευτές!
Στον τομέα του gameplay οφείλω να ομολογήσω πως το παιχνίδι δεν έχει την δυσκολία που έχουν τα παλιά Pokemon Red και Blue,αλλά παράλληλα δεν γίνεται ποτέ βαρετό!Στα παλιά παιχνίδια που προανέφερα,αν δεν έκανες grind για ώρες τα Pokemon σου ήταν αδύνατο να κερδίσεις τους Gym Leader και τους Elite Four.Τώρα το grind έχει μειωθεί σε μεγάλο βαθμό,ενώ το να βγάλεις Pokemon με καλά IV (Individual Values) απλοποιήθηκε σημαντικά.Όσο για το story mode,έχουμε κατά τη γνώμη μου το καλύτερο story που έχω δει σε Pokemon game μέχρι τώρα.Υπάρχει υπόβαθρο στους χαρακτήρες και η ροή του παιχνιδιού είναι πολύ ομαλή!Μεγάλο συν για μένα στο συγκεκριμένο παιχνίδι είναι ότι πέρα από τον κύριο χαρακτήρα,Mega Evolution μπορούν να κάνουν και άλλοι αντίπαλοι σας στο παιχνίδι,πράγμα που κάνει της σημαντικότερες μάχες του παιχνιδιού,πχ με τον αρχηγό της Team Flare πολύ πιο πικάντικες!

Overall,πολύ δυνατό game και άξιος συνεχιστής της σειράς Pokemon!
Report this review Was this review helpful? 0 0

Comments

Already have an account?
Score
0 User Score
(0 vote )
User Reviews
Genre:
Developer:
Publisher:
Διάθεση:
Players:
Release Date:
Χρήστες που το θέλουν.
Κανένας
Χρήστες που το έχουν.
Κανένας
Χρήστες που το είχαν.
Κανένας
Χρήστες που το έχουν στα αγαπημένα
Κανένας
RELATED GAMES
Κανένα
VIDEOS

Top reviews (τρέχον έτος)

Top Reviews (by user score)

Latest User Reviews

2.
Diablo IV   (8.5)
3.
Final Fantasy XVI   (8.5)
6.
7.
Hogwarts Legacy   (0.5)
8.
eFootball 2023   (5.0)
9.
Notification