Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

FFS!!!

13 Jun 2006 09:54 #14882 by Πέτρος
FFS!!! was created by Πέτρος
Και είμαι τώρα εγώ, ο LG Cleric του Heironeous στον κόσμο του Ravenloft (μη ρωτάτε πώς έγινε αυτό...) και πάααω...

Και σε κάποια φάση, πεθαίνω από έναν ΘΕΟΠΟΙΗΜΕΝΟ αντίπαλο.

Και ανασταίνομαι ... ως vampire!

Τι έχετε να πείτε;



Εκτός του ότι ο DM μου είναι σχιζοφρενής...;

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Jun 2006 12:51 #14894 by S. K.
Replied by S. K. on topic FFS!!!
Παλι καλα που δε σε αναστησε ως ζομπι... :lol:

spH3RiCal_v3CtoR: Th3_ImposSsiBl3 ~>O

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Jun 2006 16:31 #14915 by Εκτορας
Replied by Εκτορας on topic FFS!!!
Theopoihmeno antipalo? Yparxei o npc sto campaign h einai tou DM? Kai htan eidika gia na se *#&$&%*?

Anastainesai ws vampire giati to palikari se dagwse as poume? H giati ta mists eipan katse edw exoume wraia periptwsh! Kai se poio domain hsoun an epitrepetai?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Jun 2006 01:50 #14968 by Χρήστος Ζαγγογιάννης

Sir_Pretender\ wrote: Και είμαι τώρα εγώ, ο LG Cleric του Heironeous στον κόσμο του Ravenloft (μη ρωτάτε πώς έγινε αυτό...) και πάααω...

Και σε κάποια φάση, πεθαίνω από έναν ΘΕΟΠΟΙΗΜΕΝΟ αντίπαλο.

Και ανασταίνομαι ... ως vampire!

Τι έχετε να πείτε;



Εκτός του ότι ο DM μου είναι σχιζοφρενής...;


Ευχαριστώ Πέτρο για τα καλά σου λόγια... Πραγματικά με τιμούν τέτοια κολακευτικά σχόλια για την πνευματική μου κατάσταση.

Hasta la victoria Siempre!!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Jun 2006 09:47 #14981 by Πέτρος
Replied by Πέτρος on topic FFS!!!
Μόλις γνωρίσατε και τον αγαπητό κατά τα άλλα DM :P

Τα domains που είχα ήταν Good και Law αλλά τώρα ... μετακομίζω γιατί χωρίζω :P


Α! Και παίζει να είμαστε (μαζί με τους άλλους τρεις), οι μόνοι ή τουλάχιστον από τους λίγους που έχουν ψοφήσει από 2 φορές, δεν έχουν κάνει ούτε ένα raise dead, ressurection, reincarnate αλλά συνεχίζουν να ζουν...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Jun 2006 14:51 #15025 by Κώστας Παραδιάς
Ας πάρουεμ τα πράγματα από την αρχή:

ΧΑΧΑΧΑΧΑ ΒΛΑΚΑ ΚΛΗΡΙΚΕ ΕΙΣΑΙ ΣΚΑΤΟΒΔΕΛΛΑ ΧΟΧΟΧΟΧΟ!

Εχμ, σόρρυ για αυτό...

Αρχικά, τι εννοείς ότν λς θεοποιημένο αντίπαλο; Το γεγονός και μόνο ότι κατέληξες στο Ravenloft δεν είναι τόσο περιέργο, άμα λάβεις υπόψη πόσο υπέροχα ειρωνικό ακούγεται αυτό για τις σκιές. Το γεγονός ότι έγινες vampire είναι ακόμη πιο αστείο για τις Ομίχλες και δεν είναι περίεργο. Μάλιστα το βρίσκω ιδιαίτερα ενδιαφέρν, λαμβάνοντας υπόψη ότι

α) Είναι μια εξαιρετική δοκιμασία της πίστης σου

β) Δεν ακολούθησες το τελετουργικό της μόλυνσης με βαμπιρισμό. Είσαι σίγουρος ότι είσα vampire; Και αν είσαι, ίσως είναι μια νέα αρχή για εσένα, ένα απέθαντο τακ στην υπηρεσία του θεού σου...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Jun 2006 03:11 #15116 by Εκτορας
Replied by Εκτορας on topic FFS!!!
Sir_Pretender pes liga perissotera gia th fash!

Akoma to Ressurection sta Ravenloft den einai opws kai stous allous kosmous...de to kanei opoios goustarei(vl. Forgotten)!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Jun 2006 10:04 #15122 by Πέτρος
Replied by Πέτρος on topic FFS!!!
Vampire είμαι σίγουρος πως είμαι, μας το είπε ο DM. Εκτός κι αν μας έβαλε άδικα να υπολογίσουμε abilities, να τα γράφουμε και να αλλάζω το automated character sheet, οπότε θα χρειαστούμε νέο DM σύντομα λόγω αιφνιδίου θανάτου του ήδη υπάρχοντος :P

Με το όλο σκηνικό το θέμα είναι πως δεν είμαι ο κλασσικός LG Cleric του Heironeous αλλά ο LN Cleric που πιστεύει στις ... ομίχλες! Καλό αυτό, γουστάρω :P

Η όλη φάση έχει κάπως έτσι: ήμαστε στο Material, γουστάραμε μια χαρά και σε κάποια φάση βρισκόμαστε συνδεδεμένοι με έναν τύπο που ξέφυγε από τη φυλακή του. Ο τύπος δεν είναι κανένας κακοποιός και η φυλάκα κανένα κελί, αλλά ένας ... Deadlord (έτσι δε λέγονται;) από ένα realm (;) του Ravenloft! Ψοφήσαμε στο Material με συνοπτικές διαδικασίες και βρεθήκαμε στο Ravenloft όπου ψάχνουμε να τον βρούμε για να δούμε τι σκατά θα κάνουμε. Προς το παρόν είμαστε στον πύργο ενός μάγου, που με όλα αυτά που έχει μέσα (χωριά, καμιά 30αριά ακόμα planes, έναν κόκκινο δράκο κλπ) παίζει να είναι και του ίδιου του Boccob :P

Περισσότερα δε μπορώ να πω γιατί ο DM θέλει να εκδόσει την περιπέτεια σε βιβλίο και θέλω να ζητήσω ποσοστά :P

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Jun 2006 02:56 #15169 by Εκτορας
Replied by Εκτορας on topic FFS!!!
8O

Domain Lord eidate, oxi Deadlord(den einai oloi nekroi

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Jun 2006 09:54 #15171 by Πέτρος
Replied by Πέτρος on topic FFS!!!
Μπααα... Θα περιμένω τον DM να μου πει, να μη μου χαλάσει και την αγωνία. Όσο για το ποιος έφυγε από το Ravenloft κλπ κλπ, αυτό που ξέρω είναι πως απόλυτος άρχων στο παιχνίδι και κάνει ό,τι θέλει. Άμα θέλει τον Domain Lord να τον λένε Σάκη και να έχει καθαρίσει και τον Kord να πούμε, τότε θα τον λένε Σάκη και θα 'χει λιανίσει και τον Kord :P

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification