Ειδήσεις Διαγωνισμοί Game of the Year 2016: Οι νικητές

Game of the Year 2016: Οι νικητές

Wednesday, 04 Jan 2017  | in Διαγωνισμοί  | Γράφτηκε από τον Μάνος Γρυπάρης   | (34 σχόλια)
http://www.gameworld.gr/media/reviews/photos/original/6f/58/8b/game-of-the-year-2016-nikites-winners-52-1483488756.jpg
 

Game of the Year 2016: Οι νικητές

Το Uncharted 4 σάρωσε. Δείτε τους νικητές των δώρων.

Η κλήρωση για τον διαγωνισμό Game of the Year 2016 ολοκληρώθηκε.

Χρειαστήκαμε αρκετές ημέρες για την συγκέντρωση αποτελεσμάτων και τις κληρώσεις, λόγω του μεγάλου αριθμού των φετινών δώρων αλλά και λόγω των πολλών συμμετοχών σας. Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τις εταιρείες που στήριξαν για έβδομη συνεχόμενη χρονιά τον θεσμό βραβείων του GameWorld.gr και όλους εσάς που συμμετείχατε στο διαγωνισμό. Οι συμμετοχές σας έφτασαν τις 800 και μετά από ένα τόσο αντιπροσωπευτικό δείγμα, τα δύο βραβεία πηγαίνουν στα παρακάτω games.

Game of the Year 2016
1)Uncharted 4
2)Battlefield 1
3)Overwatch

Greek Game of the Year 2016
1)Death and Beyond
2)Goo Saga
3)Lethe: Episode One

Δώρα διαγωνισμού: Οι νικητές

Ακολουθούν οι κληρώσεις των δώρων:

 

PS4 Slim
Απόστολος Μυλωνάς (Scissors) - GameWorld.gr

Battlefield 1 Collector's Edition
Σπύρος Τζανίνης (Gao) - GameWorld.gr

Razer ManO'War headset
Δημήτρης Κοντούλης (PowerB) - GameWorld.gr

5 Uncharted 4
Άρης Ασημακόπουλος (AriStos13) - PS4Forums.gr
Γιάννης Βερυκάκης (Thalion) - GameWorld.gr
Χρήστος Δρόντζας (christos-sonyboy) - PS4Forums.gr
Flammer (Flammer*) - GameWorld.gr
Χρήστος Μερκούρης (Mastermind) - GameWorld.gr

5 No Man's Sky
Παναγιώτης Χρονόπουλος (chronohill) - PS4Forums.gr
Κώστας Διαμαντόπουλος (patkiout) - PS4Forums.gr
MariaMal (Μαρία Μαλλιαράκη) - GameWorld.gr
Μιχάλης Γεωργόπουλος (Geomike) - GameWorld.gr
Γιάννης Πετρούλιας (Drel) - GameWorld.gr

2 Razer Nabu X
Χαράλαμπος Τζιαβδαράς (dykon) - GameWorld.gr
Νίκος Θεοφανόπουλος (Teofil) - GameWorld.gr

Logitech G502
Γιωργος Καπασακαλιδης (Kapa) - PS4Forums.gr

Logitech G430
Καλλιόπη Νίκη Τσουνίδου (Kalliniki) - GameWorld.gr

5 Lego Harry Potter (PS4)
Σταύρος Αλεξόπουλος (kujo79) - PS4Forums.gr
Θεοχάρης Καρίνος (risxa) - GameWorld.gr
Σωτήρης Σοβατζής (Sotiris) - GameWorld.gr
Χαράλαμπος Οικονόμου (bobkid) - GameWorld.gr
Σταύρος Χατζημιχάλης (Gokussjin) - GameWorld.gr

Creative Sound Blaster X G5
Νίκη Μπουντούρη (Arila) - GameWorld.gr

2 Creative Sound Blaster X G1
Αθανάσιος Κοτζαράπης (karlat89) - PS4Forums.gr
Τάσος Μαραγκός (pro-patzis) - GameWorld.gr

2 Creative Sound Blaster X H5 Tournament edition
Παναγιώτης Παπαδόπουλος (Rangar Lothbrok) - GameWorld.gr
Δημήτρης Σπυρόπουλος (jimspy) - PS4Forums.gr

2 Creative Draco HS-880
Τάκης Σπύρου (vrasidas) - GameWorld.gr
Νίκος Χονδροκούκης (Nico II) - GameWorld.gr

JJRC Drone
Γιάννης Κρητικός (Anihilator) - PS4Forums.gr

Hori Fighting Stick Mini
Δημήτρης Σελλούντος (Enstikto) - PS4Forums.gr

Plantronics RIG 500HS (PS4)
Κώστας Μπρέστας (tazmania21)

Karambit Emerald Knife
Χριστίνα Αναστασιάδου (christina.an49) - GameWorld.gr

Lingoo smartphone
Crimson (Crimson*) - GameWorld.gr

Kingston Cloud Stinger headset
Κώστας Θεοφιλόπουλος (Greekteo) - PS4Forums.gr

Roccat Lua
Αθανάσιος Ρόγκας (sakis25) - GameWorld.gr

Roccat Syva
Μπάμπης Χαραλάμπους (BigBoss) - GameWorld.gr

Speedlink Assero
Παναγιώτης Γαζής (gazp) - GameWorld.gr

Speedlink Prime Z-DW mouse
Βασίλειος Γκόδας (iros84) - GameWorld.gr

Speedlink Iovia keyboard
Δημήτρης Χρυσανθακόπουλος (Dimchryss) - GameWorld.gr

Κάρτα γραφικών MSI 2GB
Χάρης Λέκας (Mieto) - GameWorld.gr

Cooler Master Devastator II Red keyboard mouse
Αγγελική Γοργορίνη (Dovahkiin) - GameWorld.gr

2 Pro Evolution Soccer 2017
Παύλος Λαγανάς (Pavlos Laganas) - PS4Forums.gr
Μιχάλης Χαλάς (silahim) - GameWorld.gr

Football Manager 2017
Αναστάσιος Ελευθεριάδης (Anasta) - GameWorld.gr

2 Dragon Ball Xenoverse 2 (PS4)
Κωνσταντίνος Σταυρόπουλος (KonstantineSt) - GameWorld.gr
Πέτρος Μαχίνης (The Brock) - GameWorld.gr

2 Sword Art Online (PS4)
Δήμος Τσιμόπουλος (ChicoPudding) - GameWorld.gr
Στέλιος Μάζης (Gordon Gekko) - GameWorld.gr

1 Call of Duty Infinite Warfare
Ηλίας Λεονάρδος (ilias78) - PS4Forums.gr

2 World of Warcraft: Legion
Ιωάννης Μπαϊρακτάρης (Bairak13) - GameWorld.gr
Χρήστος Μπάρδας (hattori) - GameWorld.gr

3 Rocket League (PS4)
Γιάννης Νικολάκης (genaric) - GameWorld.gr
Αστέρης Λειβαδίτης (The Djinn) - GameWorld.gr
Λευτέρης Νικολός (justsod69) - GameWorld.gr

2 Rocket League (Xbox One)
Γιάννης Πετρόχειλος (snikefriend) - GameWorld.gr
Αλέξανδρος Τσιριμώκος (AlexTsiri) - GameWorld.gr

Super Mario σουβέρ
Κωνσταντίνος Μουραντίδης (Mouse) - GameWorld.gr

Street Fighter κούπα Chun-Li
Σπύρος Τζανετάτος (Jaded) - GameWorld.gr

Street Fighter κούπα Ryu
Kυριάκος Κουτσουφλάκης (grosso7) - PS4Forums.gr

Zelda Συλλογή Εμβλημάτων και σπαθιών
Νικολής Ασημάκης (Zaratoth) - GameWorld.gr

Dragon Ball Son Goku SS2 (SCultures Vol.4)
Βασίλης Κουστένης (RedRogue) - GameWorld.gr

Prif μπαταρία για PS4 controller
Γιώργος Δεληγιαννίδης (rapperdelis) - GameWorld.gr

Prif κάλυμμα για PS4 controller
Κώστας Αλεξανδρόπουλος (kostasal) - GameWorld.gr

Hori (PSV-106E) Hard Case για PS Vita
Δεν δηλώθηκε

2 x Αφίσα Pokemon Partners (91x61)
Μανώλης Τσαμούρης (Xapekuck) - GameWorld.gr
Γιάννης Βυθούλκας (Tzovanis) - GameWorld.gr

2 x Αφίσα Eevee Collection (91x61)
Κωνσταντίνος Βούρβουλης (NewGameGR) - GameWorld.gr
Νίκος Βακασίρης (SchematicingBrik) - GameWorld.gr

2 x Street Fighter Μπρελόκ με Κορδόνι Hadoken
Θεόδωρος Καραπέδης (teokara) - GameWorld.gr
Θανάσης Σιδηρόπουλος (Asmeros) - GameWorld.gr

10 Eset Antivirus 2016
Νίκος Χήναρης (Nick Hinaris) - GameWorld.gr
Αλέξανδρος Παπαδόπουλος (ALEXAD) - GameWorld.gr
Δημήτριος Εμμανουήλ Μπιλάλης (crazyjim87) - GameWorld.gr
Χρήστος Κατσαρός (christos_21) - GameWorld.gr
Κωνσταντινος Πατούχας (costasP) - GameWorld.gr
Κωνσταντίνος Προύσαλης (evo10x3) - GameWorld.gr
Νίκος Καρακατσάνης (Tazok5) - GameWorld.gr
(3 δεν δηλώθηκαν)

*Οι χρήστες θα πρέπει να εισάγουν το πραγματικό ονοματεπώνυμο στο προφίλ τους βάση των όρων χρήσης.

 



goty sponsors 2

Σας ευχαριστούμε που συμμετείχατε στο διαγωνισμό των GameWorld.gr και PS4Forums.gr. Οι νικητές θα ειδοποιηθούν με email εντός 48 ωρών. Μείνετε συντονισμένοι καθώς σύντομα θα ακολουθήσουν οι απονομές των βραβείων σε Sony και eNVy Softworks.

Αφού παραλάβετε τα δώρα σας περιμένουμε τις εντυπώσεις σας στο Forum του GameWorld.gr.

Συγχαρητήρια στους νικητές! 

Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα σχολιασμού.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Σχόλια  

 
+1 #1 TheLuckyShamrock (Level 14) 04/01/2017 04:03
Αντί να δηλώσω για antivirus που το χρειάζομαι, έκατσα και δήλωσα για δώρα που προφανώς δεν κέρδισα. Είμαι καλλιτέχνης. :P Συγχαρητήρια στα παιδιά. Μπράβο στο gameworld.
 
 
+1 #2 BigBoss (Level 24) 04/01/2017 04:23
Επιτέλους κέρδισα κατι!!!
 
 
+2 #3 Dovahkiin (Level 18) 04/01/2017 05:24
Ευχαριστούμε πολύ για τα δώρα! Συγχαρητήρια σε όλους τους νικητές. :lol:
 
 
#4 efane (Level 21) 04/01/2017 07:50
Συγχαρητήρια για το διαγωνισμό και σε όλους όσους κέρδισαν.
 
 
#5 BoBKiD (Level 14) 04/01/2017 08:31
Συγχαρητήρια σε όλους τους νικητές, αλλά πάνω από όλα στο Gameworld.gr για όσα προσφέρει στους αναγνώστες του!

Καλή χρονιά να έχουμε όλοι! Keep gaming!
 
 
+1 #6 KonstantineSt (Level 10) 04/01/2017 09:19
Καλημέρα , ευχαριστω για το δώρο και συγχαρητήρια σε όλους τους φίλους που κέρδισαν , καλη χρονιά να έχουμε και του χρόνου .
 
 
#7 An arrow in the knee (Level 20) 04/01/2017 09:37
Καλοπαιχνιδα τα δωρα σε ολους!
Καλη χρόνια Gameworld :-)
 
 
#8 Shikabane_Hime7 (Level 25) 04/01/2017 10:02
Συγχαρητήρια στους νικητές και φυσικά στο GameWorld για τον διαγωνισμό και τα υπέροχα δώρα!
 
 
#9 Asxetoss (Level 19) 04/01/2017 10:47
Συγχαρητήρια στους νικητές .Καλή χρονιά σε όλους τους φίλους του Gameworld.
 
 
#10 avatar_gr (Level 4) 04/01/2017 11:02
Πάλι κουβά πήγα... τίποτα δεν κέρδισα! :sad:
 
 
#11 tsoumpos (Level 3) 04/01/2017 11:09
το headset για ps4 που πηγε?
 
 
#12 tasgeo (Level 10) 04/01/2017 11:14
Συγχαρητήρια στους νικητές.
 
 
#13 Sotiris (Level 29) 04/01/2017 12:18
Ευχαριστούμε πολύ GameWorld.Gr :-)
 
 
#14 gazp (Level 10) 04/01/2017 12:30
Σας ευχαριστω πολυ για το δωρο! Καλη χρονια και παντα επιτυχιες σας ευχομαι :)
 
 
#15 snikefriend (Level 23) 04/01/2017 13:18
Ευχαριστούμε για τα δώρα GameWorld και συγχαρητήρια και σε εσάς και στους υπόλοιπους νικητές του διαγωνισμού!
 
 
#16 risxa (Level 10) 04/01/2017 13:47
Ευχαριστούμε πολύ το Gameworld για τα δώρα αλλά κυρίως για την καταπληκτική δουλειά που γίνεται στο site!!! Σας εύχομαι υγεία και μια χρονιά με οτι καλύτερο επιθυμεί ο καθένας ξεχωριστά σε προσωπικό και επαγγελματικό επίπεδο!!! :lol:
 
 
+2 #17 Divine Raiden (Level 19) 04/01/2017 15:16
Συγχαρητήρια σε όλους!Ρε Αγγελικάρα δε πρόλαβες να μπεις στη παρέα μας και κέρδισες και δωράκι :D
 
 
#18 Bairak13 (Level 8) 04/01/2017 16:04
Καλη χρονια σε ολους και πολλα συγχαρητηρια στους νικητες και στο gameworld.gr για τον διαγωνισμο βεβαια.
 
 
+1 #19 Shikabane_Hime7 (Level 25) 04/01/2017 16:27
Παραθέτοντας tsoumpos:
το headset για ps4 που πηγε?

Η είδηση έγινε update και προστέθηκε ο νικητής.
 
 
+1 #20 pro-patzis (Level 20) 04/01/2017 20:32
Καλη Χρονια σε ολους και μπραβο στους νικητες.Ευχαρισ τω κ εγω για το δωρακι.Ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ κ στο site για την πολυ καλη δουλεια.!!!και παλι Καλη Χρονια σε ολους!!!
 
 
#21 iordanis90 (Level 8) 04/01/2017 21:23
Συγχαρητήρια στους νικητές!
 
 
+2 #22 Scissors (Level 4) 05/01/2017 01:06
Ευχαριστώ πάρα πολύ για το δώρο.Με συγκινήσατε! :-| Συγχαρητήρια σε όλους παιδιά πάντα τέτοια.Γλιτωσα απο πολλα εξοδα. Gameworld 4ever! :-)
 
 
+1 #23 ChicoPudding (Level 10) 05/01/2017 02:13
Σύμπτωση ή θείο δώρο??

Και εκεί που βλέπω το μεσημέρι ένα fantasy anime (Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo! για τους περίεργους), λέω από μέσα μου: "Αχ να είχα ένα fantasy rpg που να μην έχω παίξει τώρα!"
Fast forward και το βράδυ bootάρω Dead or Alive 5 στο PS4. Αγανάκτηση κλπ από δύσκολο αντίπαλο στο στόρυ ώσπου ξάφνου το κινητό μου δονήθηκε. "Τι είναι τούτο;" Και κέρδισα αυτό που ζήτησα!! (Ίσως να δούλευε με το να ζητούσα 1.000.000 ευρώ αλλά λίγο αργά για αυτό!)
ΚΑΙ ΤΟ GAMEWORLD DELIVERS!! Ευχαριστώ πολύ παιδιά για το δώρο σας, εύχομαι καλή σταδιοδρομία και την νέα χρονιά με πολλούς διαγωνισμούς και με καλή παρέα!!
 
 
#24 Manos (Level 36) 05/01/2017 02:26
Παραθέτοντας TheLuckyShamrock:
Αντί να δηλώσω για antivirus που το χρειάζομαι, έκατσα και δήλωσα για δώρα που προφανώς δεν κέρδισα. Είμαι καλλιτέχνης. :P Συγχαρητήρια στα παιδιά. Μπράβο στο gameworld.


Καλή ιδέα. Μιας και έμειναν τρία Antivirus τα δίνουμε μέσω του forum. Πήρες το πρώτο, έμειναν άλλα δύο.
Ας θέσουμε για λόγους ασφαλείας μια προϋπόθεση. Μέλη που έχουν ήδη εγγραφή στο site και minimum Level 5.

Οι πρώτοι δύο που θα απαντήσουν σε αυτό το forum topic τα κερδίζουν (αρκεί να μην έχουν κερδίσει δώρο σε αυτό τον διαγωνισμό).

Ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια και για την υποστήριξη. Καλή Χρονιά και συγχαρητήρια στους νικητές!
Οι υπόλοιποι μείνετε συντονισμένοι γιατί είναι βέβαιο ότι όλο και κάποιο δωράκι θα κερδίσετε. Θυμίζουμε άλλωστε ότι έχουμε τους χρήστες του μήνα και συχνούς διαγωνισμούς.
 
 
#25 TheLuckyShamrock (Level 14) 05/01/2017 02:40
Παραθέτοντας Manos:
Παραθέτοντας TheLuckyShamrock:
Αντί να δηλώσω για antivirus που το χρειάζομαι, έκατσα και δήλωσα για δώρα που προφανώς δεν κέρδισα. Είμαι καλλιτέχνης. :P Συγχαρητήρια στα παιδιά. Μπράβο στο gameworld.


Καλή ιδέα. Μιας και έμειναν τρία Antivirus τα δίνουμε μέσω του forum. Πήρες το πρώτο, έμειναν άλλα δύο.
Ας θέσουμε για λόγους ασφαλείας μια προϋπόθεση. Μέλη που έχουν ήδη εγγραφή στο site και minimum Level 5.

Οι πρώτοι δύο που θα απαντήσουν σε αυτό το forum topic τα κερδίζουν (αρκεί να μην έχουν κερδίσει δώρο σε αυτό τον διαγωνισμό).

Ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια και για την υποστήριξη. Καλή Χρονιά και συγχαρητήρια στους νικητές!
Οι υπόλοιποι μείνετε συντονισμένοι γιατί είναι βέβαιο ότι όλο και κάποιο δωράκι θα κερδίσετε. Θυμίζουμε άλλωστε ότι έχουμε τους χρήστες του μήνα και συχνούς διαγωνισμούς.

Δεν το πιστεύω. :o Σ'ωραίος! Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ. Καλή χρονιά και να'σαι καλά. Και πάλι μπράβο στο gameworld. :D
 
 
#26 Dovahkiin (Level 18) 05/01/2017 04:51
Παραθέτοντας Divine Raiden:
Συγχαρητήρια σε όλους!Ρε Αγγελικάρα δε πρόλαβες να μπεις στη παρέα μας και κέρδισες και δωράκι :D

Είδες? Εδώ αλλού παίρνω μέρος σε διαγωνισμούς χρόοονια και δεν κερδίζω, και τώρα με τη μία τσουπ! Είχα την τύχη με το μέρος μου :D
 
 
#27 tazmania21 (Level 6) 05/01/2017 12:14
Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους !!! Ευχαριστώ το gameworld.gr για το δώρο!!! Συγχαρητήρια σε όλους τους νικητές αλλά και σε όλους που συμμετείχαν στο διαγωνισμό. Εύχομαι πάντα επιτυχίες στην συντακτική ομάδα του gameworld και να παραμείνει πρώτο όπως τόσα χρόνια !!!
 
 
#28 sprk (Level 26) 06/01/2017 02:23
Παραθέτοντας TheLuckyShamrock:
Αντί να δηλώσω για antivirus που το χρειάζομαι, έκατσα και δήλωσα για δώρα που προφανώς δεν κέρδισα. Είμαι καλλιτέχνης. :P Συγχαρητήρια στα παιδιά. Μπράβο στο gameworld.


Θα με ενδιέφερε και εμένα κάποιο εναπομείναν antivirus :)
 
 
#29 TheLuckyShamrock (Level 14) 06/01/2017 14:36
Παραθέτοντας sprk:
Παραθέτοντας TheLuckyShamrock:
Αντί να δηλώσω για antivirus που το χρειάζομαι, έκατσα και δήλωσα για δώρα που προφανώς δεν κέρδισα. Είμαι καλλιτέχνης. :P Συγχαρητήρια στα παιδιά. Μπράβο στο gameworld.


Θα με ενδιέφερε και εμένα κάποιο εναπομείναν antivirus :)

Ψηλέ μου, πρέπει να κάνεις comment στο topic που είπε ο Μάνος.
 
 
+1 #30 Divine Raiden (Level 19) 06/01/2017 23:24
Παραθέτοντας Dovahkiin:
Παραθέτοντας Divine Raiden:
Συγχαρητήρια σε όλους!Ρε Αγγελικάρα δε πρόλαβες να μπεις στη παρέα μας και κέρδισες και δωράκι :D

Είδες? Εδώ αλλού παίρνω μέρος σε διαγωνισμούς χρόοονια και δεν κερδίζω, και τώρα με τη μία τσουπ! Είχα την τύχη με το μέρος μου :D

Και εγώ ποτέ τίποτα!Αλλά δεν πτοούμαστε :P
 
 
#31 GamerPs3maniac (Level 16) 16/01/2017 16:01
Πολλά συγχαρητήρια στους νικητές.
 
 
+1 #32 iros84 (Level 3) 22/01/2017 15:14
Ευχαριστώ Gameworld.gr :-) ;-) 8)
 
 
#33 vrasidas (Level 6) 13/02/2017 13:53
Σήμερα παρέλαβα το δώρο μου!Σας ευχαριστώ πολύ!
 
 
#34 pro-patzis (Level 20) 21/02/2017 17:43
Καλησπερα.

Εχουν σταλει τα δωρακια??

ευχαριστω.