Netflix: Γενική συζήτηση

07 Jan 2016 17:27 #174969 by Τάσος Νικολακόπουλος
Είναι πολύ ενδιαφέρον νέο, αλλά με προβληματίζει που δεν έχουμε ελληνικούς υποτίτλους ακόμα. Όταν με το καλό γίνει και αυτό, θα γίνω σίγουρα συνδρομητής. Προς το παρόν, yts, subs4free και fingers crossed...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Jan 2016 19:27 #174993 by Giannis Drakakakis
Γνωρίζουμε που μπορούμε να δούμε τι περιλαμβάνει το ελληνικό πακέτο ? Δηλαδη τι εξαιρείται λόγω δικαιωμάτων απο το Αμερικάνικο ?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Jan 2016 21:39 #175002 by Γιώργος Λόλας
Γιάνναρε καλή ερώτηση. Κάνοντας ένα ψάξιμο βρήκα αυτό το site που πιστεύω ότι θα γίνει update για να μάθουμε και για την χώρα μας το διαθέσιμο πακέτο. Μέχρι τότε, αν έχει ενεργοποιήσει κανείς την δωρεάν συνδρομή, ας κάνει τον κόπο να μας ενημερώσει. Ίσως την ενεργοποιήσω κι εγώ απόψε και θα επανέλθω με την σχετική λίστα :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Jan 2016 00:25 #175018 by Aνέστης Αδαμίδης

Celebrongr wrote: Λοιπόν για να καταλάβω θα πρέπει να πληρώνω συνδρομή για να έχω προγάμματα τηλεόρασης χωρίς υπότιτλους?
Guess what, torrent is my best friend!!!!

Αν διάβασα σωστά την απάντηση του Frank16, αυτό που σου λέει είναι ότι δεν θα έχει τα ίδια προγράμματα που υπάρχουν και στην τηλεόραση. Και για τους υπότιτλουςμην αγχώνεστε εσείς που δεν το κατέχετε με τα αγγλικά. Το πολύ-πολύ να πάρει κάνα τρίμηνο για να ετοιμάσουν ομάδα που θα δουλεύει για το κομμάτι αυτό. Ελλάδα είναι ακόμη, τι περιμένατε; Να είναι οργανωμένο το σύστημα από την πρώτη μέρα; Δε ξέρετε ότι η Ελλάδα πρέπει να ζητάει πνευματικά δικαιώματα από την ΕΑ για το σύστημα με τα DLC;

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Jan 2016 12:41 #175029 by G
Αυτό μας έλειπε να πληρώνουμε το netflix :lol:
Ψαχτείτε για το M8S Android TV Box! :whistle:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Jan 2016 14:35 #175040 by Τάσος Μαραγκός
καλο νεο αλλα αλλη μια φορα η Ελλαδα απροετοιμαστη ή στην απ'εξω...οπως θελει ο καθενας ας το ερμηνευσει.
Το πολυ πολυ να δοκιμασω εγω προσωπικα την δωρεαν 1 μηνα και μετα ν βαλουν υποτιλτους ΙΣΩΣ...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Jan 2016 21:27 #175057 by Tony
Μόνο εμένα μου είναι αδιάφορη η είδηση???
Λογικό πιστεύω , αφού οι μόνες σειρές που βλέπω είναι Agents of Shield και Flash(το 2ο φανατικά πλέον-ο 2ος κύκλος σκίζει).
Τυχαίνει να έχω ένα μικρούτσικο μηχανηματάκι που έχει πολλές σειρές περασμένες και ανανεώνονται συχνά(λειτουργεί με συνδρομή).

Please Log in or Create an account to join the conversation.

09 Jan 2016 03:47 #175072 by Αριστοτέλης Ζησιμόπουλος
Εντάξει όπως και να το κάνουμε η απουσία ελληνικών υπότιτλων είναι μεγάλο μειονέκτημα. Εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί. Μια ζωή όλα με αγγλικούς υπότιτλους τα βλέπω. Ο μοναδικός λόγος που σκεφτόμουν να βάλω Netflix είναι για να χαζεύει ο πατέρας μου τα βράδια. Αλλά αυτός δεν ξέρει αγγλικά οπότε υπάρχει πρόβλημα. Επίσης από όσο ξέρω δεν έχουν ακόμα τα δικαιώματα για να προβάλουν όλες τις σειρές τους στην ελληνική τηλεόραση, Και αυτό είναι προβληματάκι.

Γενικά το ψάχνουμε για κανένα συνδρομητικό κανάλι στο σπίτι. Είχαμε ΟΤΕ ΤV αλλά το βγάλαμε επειδή ζητήσαν αύξηση και σε γενικές γραμμές είχαν πολύ φτωχό πρόγραμμα. Δεν άξιζε τα λεφτά του. Ουσιαστικά το μόνο που είχε και άξιζε ήταν το ποδόσφαιρο.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

09 Jan 2016 10:15 #175077 by Anastasios Vozatzidis

TheReaper wrote:

Celebrongr wrote: Λοιπόν για να καταλάβω θα πρέπει να πληρώνω συνδρομή για να έχω προγάμματα τηλεόρασης χωρίς υπότιτλους?
Guess what, torrent is my best friend!!!!

Αν διάβασα σωστά την απάντηση του Frank16, αυτό που σου λέει είναι ότι δεν θα έχει τα ίδια προγράμματα που υπάρχουν και στην τηλεόραση. Και για τους υπότιτλουςμην αγχώνεστε εσείς που δεν το κατέχετε με τα αγγλικά. Το πολύ-πολύ να πάρει κάνα τρίμηνο για να ετοιμάσουν ομάδα που θα δουλεύει για το κομμάτι αυτό. Ελλάδα είναι ακόμη, τι περιμένατε; Να είναι οργανωμένο το σύστημα από την πρώτη μέρα; Δε ξέρετε ότι η Ελλάδα πρέπει να ζητάει πνευματικά δικαιώματα από την ΕΑ για το σύστημα με τα DLC;

Η ουσία είναι ότι με την κρίση που έχουμε το κάθε euro ποια μετράει, ειδικά σε μια χωρα όπως η ελλάδα! Η τηλεόραση σιγά σιγά σβήνει και την κατακτά το internet, την κρατάνε μονο οι ηλικίες των πατεράδων μας που δεν το κατέχουνε και πολύ με την τεχνολογία!
Γιατί λοιπόν να πληρώνω μια υπηρεσία όταν το internet μου προσφέρει τα ίδια και ακόμα περισσότερα δωρεάν? Θα μου πείτε ότι αυτό που κάνω είναι παράνομο, ok το γνωρίζω αλλα αν το netflix και το κάθε netflix μου έδινε την δυνατότητα να παρακολουθώ ότι θέλω, οποτε το θέλω, κάνοντας pause βάζοντας το σε wishlist ξεκινώντας από εκεί που το αφησα και άλλες τέτοιες ευκολίες τότε θα το σκεφτόμουν! Απαιτώ οι υπηρεσίες να σέβονται τις επιθυμιες και τις ανάγκες των πελατών!Θέλουν να επεκτείνουν την επιχείρηση τους στην ελλάδα? κανενα πρόβλημα, φτιάξε μια ομάδα με μεταφραστές για την χωρα αυτή και ξεκινα, τόσοι είναι που το κάνουνε αφιλοκερδώς στα online sites, τόσο δύσκολο είναι? Πως ξεκινάς έτσι? Δεν είναι όλοι με πτυχία και με άνεση στα αγγλικά! Πως θα πιάσεις πελάτες αν ξεκινάς στραβά? τέλος πάντων μπορεί και να υπερβάλλω αλλα λέω τον πόνο μου διότι τόσα χρονια βλέπω σε διαφορα games κτλ να υπάρχει πολύ ποιο συχνά η τουρκικη για παράδειγμα γλώσσα παρα η δικια μας, πάντα στην απέξω εμείς :P

Please Log in or Create an account to join the conversation.

09 Jan 2016 11:44 #175079 by Νικολής Ασημάκης
Wishlist έχει σίγουρα. Και pause αν δεν κάνω λάθος (streaming είναι, όχι live). Για να συνεχίζεις από εκεί που έχεις μείνει δεν το γνωρίζω.
The following user(s) said Thank You: Anastasios Vozatzidis

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification