Ταξίδια: Σε ποια μέρη έχετε πάει διακοπές?

10 Apr 2016 18:57 #179722 by Κατερίνα Μαρίνου
Εχω γυρισει αρκετα μερη ανα τον κοσμο. Απο την γενετειρα μου στον παγωμενο βορρα μεχρι το Λονδινο για μια εβδομαδα πριν 3 χρονια. Μπορω να πω οτι εδω ειμαστε τοσο χαλια σαν ποιοτητα ζωης που ειναι σαν να γυρναω σε βουρκο. Τοση βρωμια σε δρομους και πλατειες δεν εχω συναντησει πουθενα οπου κι αν πηγα. Τι να πω. :huh:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 Apr 2016 21:49 - 10 Apr 2016 21:53 #179734 by Blood Prince
Εχω γυρίσει όλη την Ελλάδα από Θεσσαλονίκη μέχρι Κρήτη και έχω ταξιδέψει σε πολλά ελληνικά νησιά αλλά εξωτερικό δεν έχω πάει ποτέ.

Βασικά σκέφτομαι να ταξιδέψω ισπανία,αγγλία ή και σε καμία σκανδιναβική αλλά με τις τρομοκρατικές επιθέσεις για Γαλλία,Βέλγιο δεν σκέφτομαι να πάω.

Αν ήμασταν σε άλλες εποχές θα ήθελα να ταξιδέψω Γαλλία αλλά τώρα δεν έχω αυτή την επιθυμία.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Aug 2016 11:58 #186024 by Χάρης
Δυστυχώς δεν έχω πάει εξωτερικό (λόγο οικονομικών δυσχερών), πάντως από Ελλάδα έχω πάει Εύβοια, Βόλο, Θεσσαλονίκη, Κρήτη και Νάξο.
Νάξο πηγαίνω κάθε καλοκαίρι!!!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Aug 2016 14:21 - 08 Aug 2016 14:23 #186043 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Ελλάδα εχω επισκεφτεί πολλα μέρη, απο όλη τη Κρητη μέχρι Θεσσαλονίκη, Πελλοπονησσο, Μακεδονία και αρκετά νησιά οπως Ρόδο, Κάρπαθο, Τήνο κλπ. Απο εξωτερικό εχω παει Αμστερνταμ, παρα πολλες φορές Γερμανία σε Ντικελσμπουρχ και Κολωνια, Παρίσι στη Ντίσνεϋλαντ, Κωνσταντινούπολη, Ρώμη και Φλωρεντια και Αγγλία: Λονδίνο, Λίβερπουλ και Μάντσεστερ. 2 εβδομάδες ήμουν Αγγλία επίσκεψη στο κολλητό μου που ηταν φοιτητής στο Σαλφορντ και λάτρεψα το Μάντσεστερ και γενικότερα την Αγγλία κυρίως λόγο κλίματος ´αλλα και λόγο των ανθρώπων που ηταν εξαιρετικοί. Αυτο ηταν και το τελευταίο ταξίδι μέχρι στιγμής που εχω κανει, το Δεκέμβριο του 2011 και ηταν υπέροχα.

Αν τα καταφέρω κάποια στιγμή θελω να παω Ιαπωνία, Καναδά και Ισλανδία και Σκωτία.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Aug 2016 15:42 - 08 Aug 2016 15:44 #186049 by Blood Prince

Shikabane_Hime7 wrote: Ελλάδα εχω επισκεφτεί πολλα μέρη, απο όλη τη Κρητη μέχρι Θεσσαλονίκη, Πελλοπονησσο, Μακεδονία και αρκετά νησιά οπως Ρόδο, Κάρπαθο, Τήνο κλπ. Απο εξωτερικό εχω παει Αμστερνταμ, παρα πολλες φορές Γερμανία σε Ντικελσμπουρχ και Κολωνια, Παρίσι στη Ντίσνεϋλαντ, Κωνσταντινούπολη, Ρώμη και Φλωρεντια και Αγγλία: Λονδίνο, Λίβερπουλ και Μάντσεστερ. 2 εβδομάδες ήμουν Αγγλία επίσκεψη στο κολλητό μου που ηταν φοιτητής στο Σαλφορντ και λάτρεψα το Μάντσεστερ και γενικότερα την Αγγλία κυρίως λόγο κλίματος ´αλλα και λόγο των ανθρώπων που ηταν εξαιρετικοί. Αυτο ηταν και το τελευταίο ταξίδι μέχρι στιγμής που εχω κανει, το Δεκέμβριο του 2011 και ηταν υπέροχα.

Αν τα καταφέρω κάποια στιγμή θελω να παω Ιαπωνία, Καναδά και Ισλανδία και Σκωτία.


Μπράβο,έχεις ταξιδέψει τόσες φορές εξωτερικό ; Και εγώ αν θέλω ταξιδεύω άνετα,λεφτά έχω,αλλά δεν έχω αυτή την επιθυμία να ταξιδέψω τόσες πολλές χώρες.Νορβηγία ή Σουηδία θα ταξιδέψω σίγουρα,του χρόνου μάλλον και θα βγάλω φωτογραφίες να ανεβάσω εδώ κάποιες.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Aug 2016 16:36 - 08 Aug 2016 16:37 #186051 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Ολλανδία κα Γερμανα ηταν μαζί με το μπαμπά μου που πηγαινε για επαγγελματικά ταξίδια σε κατι εκθέσεις βιομηχανικών ειδών, μέχρι το 2010 ηταν η τελευταία. Ντίσνεϋλαντ είχαμε παει το 2000 με τους γονείς μου και τα 2 μου ξαδερφακια και Ιταλία εξωσχολική εκδρομή που είχε κανονίσει στη 3ή Γυμνασίου η υπεύθυνη του τμήματος μας με τους γονείς των παιδιών. Αγγλία και Τουρκία είχα παει με τη κοπέλα μου το 2010 και 2011. Είχα και την ευκαιρία να παω Ισπανία για ένα πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα σε να παιχνίδι με κάρτες που έπαιζα ´αλλα κάναμε κακή συννενόηση με τη παρέα και ακριβηναν τα εισητηρια. Τωρα πολυ δύσκολο να παω αν και φυλάω οποτε μπορώ λεφτά στην άκρη για το μέλλον. Ιαπωνία θελω παση θυσία να παω.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Aug 2016 13:57 - 12 Aug 2016 13:59 #186221 by Blood Prince

Shikabane_Hime7 wrote: Ολλανδία κα Γερμανα ηταν μαζί με το μπαμπά μου που πηγαινε για επαγγελματικά ταξίδια σε κατι εκθέσεις βιομηχανικών ειδών, μέχρι το 2010 ηταν η τελευταία. Ντίσνεϋλαντ είχαμε παει το 2000 με τους γονείς μου και τα 2 μου ξαδερφακια και Ιταλία εξωσχολική εκδρομή που είχε κανονίσει στη 3ή Γυμνασίου η υπεύθυνη του τμήματος μας με τους γονείς των παιδιών. Αγγλία και Τουρκία είχα παει με τη κοπέλα μου το 2010 και 2011. Είχα και την ευκαιρία να παω Ισπανία για ένα πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα σε να παιχνίδι με κάρτες που έπαιζα ´αλλα κάναμε κακή συννενόηση με τη παρέα και ακριβηναν τα εισητηρια. Τωρα πολυ δύσκολο να παω αν και φυλάω οποτε μπορώ λεφτά στην άκρη για το μέλλον. Ιαπωνία θελω παση θυσία να παω.


Ιαπωνία δεν θέλω να πάω με τίποτα...πάση θυσία σε μια Σκανδιναβική χώρα και σκέφτομαι να πάω και Ηνωμένο Βασίλειο.

Αν και η επιθυμία μου είναι να ταξιδεύω μόνος μου γιατί έτσι απολαμβάνω καλύτερα το ταξίδι,χωρίς σκοτούρες,με κοπέλα θα ταξιδέψω μόνο όταν διαπιστώσω πως η σχέση που έχουμε είναι τέτοια ώστε να μην υπάρξει πρόβλημα.Πάντως την Κοπέλα μου ποτέ δεν θα την πήγαινα Τουρκία. :lol: Το πρώτο μέρος στο οποίο θα ταξιδέψω με κοπέλα είναι η Βενετία.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Aug 2016 14:34 #186223 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Λατρεύω γενικ την Ιαπωνία! Οχι Βενετία με κοπέλα, λένε ειναι γρουσουζιά για το ζευγάρι χαχαχα
Βόρεια Ευρώπη μου αρέσει λόγο κλίματος. Και Φινλανδία θα ήθελα να παω.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Sep 2016 12:31 #187852 by Georgios Manolis
Καλημέρα σε όλους!
Μόλις χθές γύρισα απο μια βδομάδα διακοπές σε Αλεξανδρούπολη και Ορεστιάδα.Θυμήθηκα τα χρόνια της θητείας μου στον Έβρο.Η Ορεστιάδα κλασική κωμόπολη αλλά πυκνοκατοικημένη λόγω του στρατού στη περιοχή,για όσους δεν έχουν πάει.Αλεξανδρούπολη πιστεύω ότι έχετε πάει όλοι,αν όχι αξίζει η βαρεμάρα που θα φάτε στο τρένο και με το παραπάνω.Πολύ "εύκολη" και προσβάσιμη,όλη η πόλη μια ευθεία είναι.Πίνεις τον καφέ σου δίπλα στη θάλασσα,τι άλλο θες?
Κι εγώ που δεν είμαι της πόλης γενικά,εκεί θα ζούσα άνετα.
Anyway πάω να δω τα νέα γιατί έμεινα μια βδομάδα πίσω,δε μπήκα καθόλου στο ίντερνετ αυτό το διάστημα.Τα λέμε παιδιά,να περνάτε καλά! B)

The fire cracked silently as four Stalkers sat around it. The night was silent, only a small wind and the rustling of grass and leaves to fill the ears. One of the men spoke up suddenly: "Have you children heard the tale of the Monolith?"
- S.T.A.L.K.E.R. local folclore
The following user(s) said Thank You: Παναγιώτης Πολυδεύκης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

11 Jul 2020 23:44 #236489 by Blood Prince
Φέτος λόγω Covid 19 λογικά δεν θα πάω κάπου αλλά εδώ που είμαι στην εξοχή σε ορεινή περιοχή σαν να είμαι σε διακοπές είμαι μόνο που δεν έχω θάλασσα.

Καλά να είμαστε και λογικά θα ταξιδέψω σε ένα με δύο χρόνια.

Ενα βίντεο από την τελευταία φορά που πήγα διακοπές πρίν δύο χρόνια.


File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.