Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Elder Scrolls: Morrowind - Γενική συζήτηση

21 Sep 2012 14:16 - 24 Aug 2019 17:58 #112430 by Παναγιώτης Φλώρος
Και τα mods δεν έχουν τελειωμό! Τόσα χρόνια μετά, ζει και βασιλεύει το Morrowind. Μια ομάδα από fans, ξεκινάνε το Skywind, την μεταφορά δηλαδή του Moorowind στην μηχανή του Skyrim.

Επίσης στο δεύτερο βίντεο φαίνεται και η πρόοδος στην προσπάθεια να μεταφερθεί το Oblivion στην μηχανή του Skyrim!





Διαβάστε περισσότερα

Αν και η δουλειά πάνω στην A.I και τον προγραμματισμό γενικά είναι στα ίδια επίπεδα, μιλάμε για δύο πολύ αξιόλογα remakes.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

11 Dec 2013 00:43 #136682 by Βασίλης Καμακάρης
Όσοι νοσταλγείτε εποχές Morrowind βγήκε ένα mod ονόματι Skywind το οποίο σας μεταφέρει στο κόσμο του Morrowind μέσα από την Engine του Skyrim.

[center:v34ai4qt][youtube:v34ai4qt]
[/youtube:v34ai4qt][/center:v34ai4qt]

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Dec 2013 11:41 #136852 by Σπύρος
Όταν είναι έτοιμα και τα quest σίγουρα θα το ξαναπαίξω μιας και είναι το αγαπημένο μου της σειράς. Βέβαια νομίζω πως θα αργήσει πάρα πολύ το στάδιο που θα είναι έτοιμο αν ολοκληρωθεί καν.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Jan 2014 10:44 #138638 by Jester
Replied by Jester on topic Elder Scrolls V: Skyrim
Η ομάδα του Skywind mod μεγάλωσε και η εξέλιξή του προχωράει. Στο πρώτο official video που ανέβηκε πρόσφατα, οι developers αναλύουν το σκεπτικό, την προσέγγισή τους και τις δυσκολίες της προσπάθειάς τους.

[youtube:1egi1drc]
[/youtube:1egi1drc]

Τempora mutantur et nos mutamur in illis

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Jan 2014 15:07 #138649 by Nik Manda
Replied by Nik Manda on topic Elder Scrolls V: Skyrim
Επικό παιχνίδι και περιμένουμε το online πως και πως :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Jan 2014 12:17 #138687 by Δενδρινος Βασίλης
Πολύ ωραίο φάινεται το SKYWIND . έχω την Anthology edition του Elder scrolls ,οπότε λέω καποια στιγμή σύντομα να το δοκιμάσω.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Jul 2014 14:45 #146855 by Χρίστος Κτενίδης
Αφού είδα το σχετικό thread για το skyrim (κάψιμο) είπα να κάνω το ντεπούτο μου στο site με το Skywind.
Κατά την προσωπική μου άποψη, το morrowind ήταν από τα καλύτερα TES που έβγαλε η Bethesda (ναι τα έχω παίξει όλα), απλά είχε ναι μεν καλά γραφικά για την εποχή του κακά δε για να ανταμείψει το gameplay του (αθάνατο chance to hit και να πεθαίνεις από το σκουλήκι όντας ΠΑΟΚτσής :P ) anyway αρκετές φανφάρες πάμε στο θέμα.

Υπάρχουν αρκετοί νοσταλγοί του Morrowind που θα ήθελαν να κυκλοφορήσει ξανά το παιχνίδι με γραφικά Skyrim (παλιότερα είχε γίνει ένα mod για το Oblivion για να πας απλά στο Morrowind) μόνο που τώρα αυτοί οι νοσταλγοί, αποφάσισαν να το κάνουν πράξη. Όντας όλοι μα όλοι εθελοντές, προσπαθούν να δημιουργήσουν το παιχνίδι και βρίσκονται σε καλό στάδιο. Το forum τους βρίσκεται στη διεύθυνση : tesrenewal.com/ και οποιοσδήποτε από εσάς μπορεί να βοήθησει, είτε ενισχύοντας τους με δωρεές είτε προσφέροντας γνώση ή την φωνή του για κάποιον χαρακτήρα. Σχετικά βίντεο : [BBvideo 560,340:vm44ofwi]
[/BBvideo:vm44ofwi]

Απλά αναφορικά και μόνο, ασχολούνται επίσης και με το Morroblivion, Skyblivion.

Θα αργήσουν να το φτιάξουν σίγουρα, αλλά πραγματικά το περιμένω πως και πως, εσείς;
Πιστεύετε ότι αξίζει η όλη προσπάθεια;

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Aug 2019 17:26 #226362 by Μάνος Γρυπάρης
Νέο βίντεο 11 λεπτών με gameplay:


File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Sep 2019 13:19 #226762 by Giorgos Tsolaridis
Skywind: Mod που εισάγει το Morrowind στο Skyrim
Ο κόσμος του Morrowind μεταφέρεται στην engine του δημοφιλούς Action RPG.

Στα πλαίσια της Gamescom 2019 παρουσιάστηκε ένα εκτενές gameplay video 11 λεπτών με το Skywind.
Δείτε τι εκπληκτική δουλειά έχει γίνει από τους developers και τους γραφίστες.

I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Sep 2019 13:29 #226770 by Blood Prince
Με το Skyrim έχω ασχοληθεί 1500 ώρες και δεν ξανασχολούμαι,αλλά τέτοια Mods ίσως με κάνουν να ξανασχοληθώ κάποια στιγμή.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification